Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Amerika'da Lisans Okumak İstiyorum

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Amerika'da Lisans Okumak İstiyorum

Merhaba herkese, Türkiye'de 11.Sınıf'a yeni geçtim ve çoğu kişi gibi çok lüksüm olmasa bile Lisans'ı Türkiye'de okumak istemiyorum daha çok ABD'de okumak istiyorum. Para ve Dil çok fazla sorun olmayabilir. Hali hazırda para ile ilgili bir planımız var ve İngilizcem yeterince iyi. Birkaç aydır araştırıyorum. Hedefim Yale,Oxford değil ki oraları lisans için okumak imkansıza yakın. Ama böyle daha makul. ARWU , QS 'te ilk 200'e girmiş Üniversitelere başvuru yapmak istiyorum. Aklımda birkaç Üniversite var. Mesela University of Illinois, Urbana-Champaign'de Computer Science okumak istiyorum. 9.sınıf ortalamam 72, 10.sınıf ortalamam 84. GPA olarak şuan 3.10/4 sanırım denkliğim. Bunu son seneme kadar 3.5/4 yapabilirim. Sizce istediğimi başarabilir miyim? Yurt dışına gidenlere biraz bakıyorum da MEF,VKV Koç Lisesi, Robert Koleji, Rotary. İnsanın ister istemez kedine güveni kaçıyor. Bu liselerin dışından gidenler çok az. Ve kendime olan güvenim artık iyice azaldı. Okulumda ne bir yurtdışı danışmanlık var ne de yurt-içi. Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

Arama motoruna yurt dışı veya Amerika'da eğitim yazınca bazı danışmanlık şirketleri çıkıyor. Buralardan bilgi edinebilirsiniz.

Yorum

Danismanlik sirketlerine hic gerek yok. gpa: 3.50 ustu tutmaya calis. Toefl ve sat sinavini ver (yuksek bir puanla) para sikintisi da yoksa ilk 100 university rahat girersin. Tabi Stanford, mit gibi universiteleri bahsetmiyorum. Onlarin tamamen ayri bagimsiz kabul sartlari var. ulkende veya dunyada taninmis makaleler, sanatsal basarilar, sporsal basarilr vb. gpa onlar icin binlerce kabul alma alternatiflerinden sadece biri.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
      İşleniyor...
      X