Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Stanford Stanford Stanford

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Oradan buradan duymuyorum. Bazı Türkiyeden yapılan müracaatlarda oğluma bu hoca kimdir? Bu okul iyi midir? diye soruyorlar. O ne kadar hocanın Türkiyede değerli olduğunu belirtse de etkili olacak pozisyond değil henüz. O çok üzülüyor ve yapılan müracaatların çoğuna doldurulan şeylerin boş ve etkisiz olduğunu belirtiyor. Üzülüyoruz hem de çok. İstiyoruz ki orada da etkili Türk proflar olsun. Türkiye de akademisyenlik çok zor. Neden zor onlara hiç girmeyeceğim ve artık bu yetersiz insanların sırf dinci ve herhangi bir cemaatten olduğu için o mevkiye getirildiği düşüncesi de onlar tarafından bilinmeye başladıkça işler daha da zorlaşacak. İstediğin kadar tam notla git hocan ve araştırmalarının önemli,yayınlanmış makaleler stanford için çok önemli kriterlerden. Stanford bu kalitesini bozdurmaz , kriter ve prensiplerini asla düşürmez.
    Last edited by tinkoz; 12-09-2016, 20:46. Reason: Eksik harf

Yorum

Merhabalar.Çalışmalara son hız devam ediyorum.Bir kaç sorum olacak.
      1-İlk olarak ben Zonguldaklıyım.Burada yurt dışı eğitimi ve başvuru süreci hakkında yardım veren yer yok.4 İng kursu var zaten hepsine sordum.Öğretmenlerime de sordum kimse bir şey bilmiyor.Başvuru sürecinde yardım etmek isteyen varsa çok makbule geçer.Özellikle burdan belgeleri ve başvuru parasını nasıl yollayacağım vs.
      2-Stanford'un başvuru gereklilikleri kısmında Toefl sınavı yazmıyor.Toefla girmezsem olur mu? Zaten SAT ye giricem ingilizce seviyemi belli eder heralde.
      3-Son olarak SAT i tek başına yeter mi?(Toefla gerek yoksa.) Yoksa SAT-2 Math 1/2 ve Biology sınavına da gireyimmi?
      yani sınavları SAT/TOEFL mı ? SAT/SAT 2 mi ? SAT/ACT mi ? SAT/TOEFL/SAT 2 mi yoksa SAT/TOEFL/ACT mi yapayım ?
      Bunları cevaplayabilirseniz çok makbule geçer.Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum

Bu sorulari burda degil https://admission.stanford.edu/counselors/officers.html bu adresteki danismanlara soracaksiniz. Islemleri okul danismanlarindan ogrenmeniz her zaman daha saglikli olacaktir.

Yorum

tamam teşekkürler Mine abla.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MineTockey View Post
            Bu sorulari burda degil https://admission.stanford.edu/counselors/officers.html bu adresteki danismanlara soracaksiniz. Islemleri okul danismanlarindan ogrenmeniz her zaman daha saglikli olacaktir.
            Mine abla bir şey sormayı unutmuşum.Şimdi benim sınavlar 3-9 aralık.Sonuçları deadline tarihinden önce gelmez ise sınav sonuçlarını sonradan başvuruya ekleyebiliyor muyuz?

Ayrıca verdiğin linke baktım.TOEFL gerekli değil ama şiddetle öneriliyor diyor sence girmeli miyim ? yani beni diğer adayların önüne geçirir mi bu sınav ? En azından Türkiye'den başvuranların ?
            Last edited by eoguzhan; 25-10-2016, 19:20.

Yorum

TOEFL olmasi avantaj olabilir, sanirim sonradan ekliyebiliyorsun sonuclari ama international advisora yinede sor.Onlarin isi bu sorulara cevap vermek unutma.

Yorum

Tamam tekrardan teşekkür ederim.

Yorum

Merhabalar, size bir şey sormak istiyorum. Okul başvurusu için gerekli olan essayler, tavsiye mektupları, okul transkriplerini bilgisayar üzerinden mail yoluyla mı yoksa posta yoluyla mı yollamam gerekiyor? Başvuru konusunda yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Yorum

Başvuracağınız okulun sayfasında yazar hangi yolla istedikleri. Mail veya online application şeklinde..
                    The earth shall be left to no one. YUNUS EMRE

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur lafı başlı başına bir klişedir.

Yorum

E-posta üzerinden mi yoksa kargo ilemi yollamam gerektiğini bulamadım.Siteyi didik didik ettim ama bir sonuç yok.Ama bişi daha sormak istiyorum.Okul şu aşağıdakileri istiyor:
                      1-School report including counselor letter of recommendation
                      2-Official transcript(s)
                      3-Midyear transcript

1. seçeneği anlayamadım zaten transkriptlerimi yolluyorum.Bu okul raporu dedikleri şeyle aynı değilmi?

Burs başvurularına bakarken sürekli karşıma U.S. citizens and eligible non-citizens kavramları çıkıyor.Bunları bana açıklayabilirseniz sevinirim.Forumda aradım ama bulamadım.
                      Last edited by eoguzhan; 18-12-2016, 22:11.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                      İşleniyor...
                      X