Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Stanford University

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Mine hanım merhaba...
    Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3.Sınıf öğrencisiyim.Her ne kadar üniversite sınavında türkiye derecesi yaparak girdiysem bu okula aynı başarıyı malasef lisans eğitimim sırasında gösteremedim ve malasef GPA:2.96
    (Boğaziçi gerçekten ama gerçekten çok zor)
    Size sormak isteğim husus şu ki Standford'da çalıyormuşsunuz zaten.
    Gerekli olan Toefl(Şuan ki score'um:92),GRE,Akademisyen Referansları ve Okul ücretini kendim finans edebildiğim takdirde Standford'a master için kabul edilme olasılığım var mıdır daha doğrusu bu gpa büyük bir engel teşkil eder mi?
    İlginiz İçin Şimdiden Teşekkür Ederim...
    İyi Çalışmalar

(İki kez özel mesaj olarak gönderdim fakat gönderilenler kutusunda mesajı göremediğim için gönderip göndermediğinden emin olamadım)

Yorum

Caglar, University of Minesota ve Penn State i öneririm Tuition 25 bin dolar kadar. Kampüs hayatını bilemiyorum ama eğitim olarak iyi okullar. Gerçi Amerika'nın çoğu üniversitesinin kampüsü etkileyici oluyor buraya kıyasla.

Yorum

Merhaba Tumer
        Stanford oldukca secici bir okul ama okul dereceleri disinda burda onem tasiyan seylerde var. Mesela yaptigin gonullu hizmetler.Alaninda yaptigin buluslar vs. http://studentaffairs.stanford.edu/r...ion-fees_11-12 burda fiyatlar var. 4 ile carpacaksin cunki 4 somester var her yil.Gordugun gibi 50 bin dolarin ustunde. Eger Bogazici zor geldi ise STanfordu tavsiye etmem.Dunyanin her yerinden gelmis bir yigin super adamla olacaksin ve rekabet cok yogun. Ozellikle Asyalilain sosyal hayatlari yok. Sadece derslere yogunlasirlar.

Yorum

Dört dörtlük bir öğrenci olduğum sölenemez daha önce açıklamıştım.Bunun nedeni sanırım biraz da sosyal hayata düşkün olmam yani körükörüne dış dünyadan kopuk bir hayat hiç bir zaman yaşamak istemedim ki zaten yaşayamam.Gönüllü hizmetler konusu çok kapsamlı bir şey acaba üniversite klüplerinde buludugumuz gönüllü faaliyetleri mi yoksa üniversite dışındakı toplumsal sosyal gönüllülük faaliyetleri mi kast ettiniz anlayamadım.Eğer konu üniversitedeki faaliyetler ise o konu hakkında sağlam bir geçmişim olduğunu söyleyebilirim.Oradaki sistem nasıldır tam olarak bilmiyorum ama turkıyede hem çok zekı olucaksın hem cok calısıcaksın hem bı seyler kesfedıceksın hemde sosyal olucaksın öyle bir dünya var mı bilmiyorum eğer bu nıtelıklerın hepsını bırden arıyorlarsa hiç hayalini kurmasam daha iyi.Bnm amacım biraz kaba bir tabir olucak ama sonucta boş biri oldugumu hiç ama hiç dusunmuyorum parasını bastırdığım takdirde sadece yüksek lisans derslere gırıp cıkıp sınavlarını verıp diplomasını almak kariyer hedefim planlarım herşey belli.Alanımdaki buluslara deyinmek gerekirse dunyada çığır açıcak henuz bır bulusa ımza atmış değilim fakat çeşitli okul projelerınde ve özel sektörde deneyimim var(4.00 olan bir öğrencinin derslerden baska ne tecrubesı vardır?).Upenn de okuyan bir arkadasşım ortalaman 2.7 uzerındeyse finansı kendin sağladığın takdirde m.i.t ye bile kabul edilirsin demişti.Ben mi yanlış anladım acaba?Konuşma tarzım biraz sinir bozucu olarak algılayabilirsiniz kusura bakmayın ama bu finansı sağlayabilecek sponsoru bulana kadar ömrüm gitti ve yıllardır hayalini kurduğum hedeflerimden biri standford...
          Siz daha iyi bilirsiniz ama benim nacizani fikrim toefl,Gre ve Akademisyen referansları temin edicem,sosyal biri oldugumu kanıtlıcam gönüllük hizmetleri vsvs ve ustelık 60k dolar ın da hazır oldugunu gosterıcem onlarda bana GPA:2.96 olmaz mı dıcekler...Gerçekten cok farklıymıs..

(Lütfen yazdıklarımı kesınlıkle sıze karsı algılamayın mine hanım Standford a kafam bozuldu))
          Neymiş bee sanki öteki tarafından diploma verıcekler p....vkler
          Last edited by Tümer; 26-02-2012, 21:21.

Yorum

Gonullu (Volunteer) faaliyetler burda cok onem tasir bu her konuda olabilir. Gidip yaslilar evinde birilerine kitap okursun, gidip hayvan barinaklarinda kopek gezdirirsin,ama gidip bir parki temizlersin. Stanforda ne kiziyorsunuz Amerikada yasam bicimi ve anlayisla Turkiyedeki matigin uymamasi normal.Sosyal hayat burda parti gezmek olarak anlasilmiyor, clupler, yardim, kurumlari dernekler var insanlarin yaratici olmalari bekleniyor.Ve bu anlayistan dolayi Amerika, Amerika olmus.
            O parayi bastirip MIT ye girilebilecegini anlatan arkadasiniz denemismi?Bencede deneyin bakarsiniz alirlar ama malum girmekten cok cikabilmek onemli..

Yorum

Benim dusunceme Amerikayı amerika yapan dernekler,yardım kurumları vs falan değildir o amerikanın sosyolojisi ile alakalı...Amerikayı amerika yapan seylerın neler oldugunu daha ıyı bılmek ve anlamak ıcın tarih,uluslararası ilişkiler ve ekonomi bilmek gerekir.Bu konudaki gorusunuze katılmıyorum.
              turkıye de ne kadar sure bulundunuz yada turkıye eğitim sıstemınden ne kadar haberdarsınız bılmıyorum.
              Ama sanırım bıraz yanlış bir algılayış var... yanılıyor da olabilirim.

Parayı bastırıp Mit ye bile gırebileceğimi söyleyen arkadaşım)(bazı şartların yerine getırılmesı gerektıgını belırtmıstım(Teofl,gre,Referans, gpa>2.7 vsvs) ne anladınız bılmıyorum) kendısı university of pennsylvania'dan 4 e yakın bır ortalamayla mezun oldu buradakı gpa ise 3 un sadece bıraz uzerındeydı ....Girmekten çok çıkmak Tabıkı önemli ama bnm böyle bir şeyi düşünmeme yada kaygılanmama gerek yok

Yorum

Turkiyede 38 yil Amerikada da 14 yil yasadim. Ve siz sosyolojinin ulkenin yapisini ve gelisimini etkilemedigini dusunuyorsunuz?
                Ilginc Benim diplomalarimdan biri Sosyoloji diyor. Ama eminim siz daha iyi biliyorsunuzdur.
                Daha onceki mesajimda da belirttim. Deneyin bakin ne oluyor. Cunki nasilsa herkesden iyi biliyorsunuz. Zengin babaniz parayi bastirsin bakalim ne kadar calisacak. Ve okula ne diye girilir eger mezun olmak amaclanmiyorsa?
                Bu arada Turkiye cok buyuk degisimlere ugramak uzere yerinizde olsam cok fazla babama guvenmezdim cunki kimlerin bas kimlerin ayak olacagi belli olmaz bu zamanlarda.Ama tabii buda sosyolojik bir gozlem.

Yorum

İyi bildiğimi hiç bir zaman söylemedim hatta yanılıyor olabileceğimi bile her defasında dile getirdim.Sanırım sizin anlayış şekliniz biraz farklı
                  Sosyoloji nin ülkelerin gelişimine ne kadar katkısı olduğunu bilmek için herhangi bir diploma sahibi olmaya gerek yok sonuçta ülkeleri oluşturan toplumlardır tarihe de toplumlar yön verir.Teorik olarak bir çok konu sosyolojinin alt başlığı olarak ele alınıyorsada ve de ilişkisi olsada pratik te bu durum biraz daha farklı bir durumda.Yanlış anlamamanız için tekrar belirtmek isterim elbet yanıldığım hususlar olabilir ama bunları şurdaki iki satırımı okuyorak benimle ilgili kesin yargılara varamazsınız.
                  Baba parasına gelince...Bunu nerden çıkardınız orasını hiç anlamadım ama durup da babamın mal varlığını daha da doğrusu olmayan mal varlığını anlatıcak değilimYinede merakınızı gidereyim babam emekli öğretmen.Sosyolojik gözleminizi tekrardan yapsanız sanırım daha iyi.
                  Hayatım boyunca kimseye hiç bir kişiye,kurum,kuruluş,dernek veya cemaate güvenmedim butun yaptıklarım kendi gayret ve çabalarım sayesinde elde ettim yada bedelini(I don't mean money) ödedim...Ve bundan sonraki hayatımı geri kalanında da aynı şekilde devam ettirmeyi düşünüyorum.Tanımadığınız biri için herhangi bir yorumda bulunurken kesin yargılar şeklinde konuşmamanızı ve saygı çerçevesinin dışına çıkmamayı tafsiye ederim.
                  Size yazarken olabildiğince dikkat etmeye ve saygıda kusur etmemeye çalıştım aynı şeyi sizden de beklerdim..

Türkiye de değişimler her zaman olmuş her zaman dengeler değişmiştir umarım bu gelişmeler ve dengeler kimilerin baş kimilerin ayak olması konusu yönünde değil ülkemizin ve milletimizin kısaca bu topraklarda yaşayan dil,din ırk mezhep ideoloji farklılıklarını gözetmeksizin bütün insanlar için en iyi şekilde olur.

Son olarak okula ne diye girilir ne diye okunura amaç nedire gelince bu durumun ne kadar farkında oldğumu dile getirmeme bile gerek yok ve bunu kimseye anlatma veya kanıtlama gibi bir derdim de yok...Bu hayatta bır takım planlarım olabildiğince onları gerçekleştirmek vsvsvs...............

Tekrardan soruma cevap verdiğiniz için teşşekkür ederim..
                  Last edited by Tümer; 28-02-2012, 01:55.

Yorum

Açıkçası ben henüz bu sene lise 2ye geçicem. biliyorum henüz bunları düşünmem çok erken fakat yurt dışında üniversite okumak gibi bir hayalim var ve ailemde tamamen bu fikirde. Stanford University araştırıyordum ve sizi bulamak benim için büyük bir şans. Benim sorum yani sadece 1 yıl 54 bin dolar mı? Greencard'ım var o konuda sorun yok ama bu fiyat sadece 1 yıl içinse biraz zor. Peki üniversitede burs var mı varsa ne kadar olur

Yorum

Mine hocam anladığım kadarıyla Stanford gerçekten zor bana önerebileceğiniz buna yakın başka üniversiteler var mı çünkü kendime bir hedef belirlemek istiyorum artık. Hedefim olmadan başarılı olmamın pek mümkün olmadığının farkındayım

Yorum

amerikadaki en iyi universitelere bak bakalim, her universitenin yillik ucreti yaninda yaziyor

http://colleges.usnews.rankingsandre...l-universities

Yorum

Orjinal yazı sahibi: balnitsa View Post
                          amerikadaki en iyi universitelere bak bakalim, her universitenin yillik ucreti yaninda yaziyor

http://colleges.usnews.rankingsandre...l-universities
                          balnitsa Teşekkürler çok faydalı bir link. Birde bildiğim kadarıyla, listediki fiyatlar üzerinden bazı okul mezuniyet puanına göre 25% kadar indirim yapabiliyor.

Yorum

[QUOTE=GentleDoe;23467] merhabalar oturdugunuz yer oregon diye gördüm ben eastern oregon üniversitesine kayıt yaptırdım.Bana okul hakkında bilgi verebilirmisiniz? ve seattle nasıl bir yer yaşam koşulları vs hakkında beni bilgilendirebilirmisiniz? teşekkürler

Yorum

okulu bilemem, eastern Oregon soguk ve karlidir. Seattle o kadar yakininizda degil, Portland'a bile 3 saat araba kullanimi uzaklikta, sizin okula ne kadar bilemem. Ama, Seattle entellektuel bir sehirdir, cok yagisli ve bulutlu olur, guzel bir sehir..
                              Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Bu arada Oregon eyalet, Portland Oregon eyaletinde bir sehir ve Seattle Washinton eyaletinde bir sehir..Hani genel bilgi olsun diye..

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                İşleniyor...
                                X