Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Amerika'da üniversite diplomamla yer edinmem mümkün mü?

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Amerika'da üniversite diplomamla yer edinmem mümkün mü?

Merhabalar değerli forumdaşlarım; şu an Coğrafya öğrencisiyim, mezun olduktan sonra Amerika'ya gittiğimde bu diplomayla orada çalışma ve kalma şansım ne olur? Bilgilendirir misiniz rica etsem?

Teşekkürler, saygılarımla.

Phd dereceniz varsa iyi bir iş bulabilirsiniz belik ama daha aşşası için malesef çok zor ki sözel bölümler için söylüyorum birde şuan için TR vizelerde banlı.Hiçbirimiz bişey yapamıcaz gibi.
    Last edited by khael; 10-10-2017, 17:24.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: khael View Post
      Phd dereceniz varsa iyi bir iş bulabilirsiniz belik ama daha aşşası için malesef çok zor ki şuan için TR vizelerde banlı.Hiçbirimiz bişey yapamıcaz gibi.
      Düzelir bu tür politik kargaşalar, onu referans almayalım. Hem bu konuyu Google aramalarında bulacak kişiler için hem de üniversite diplomasıyla ABD benzeri ülkelerde neler yapabileceğimizi öğrenmek için irdeleyelim istiyorum. Green Card başvurusu yapmak ve akabinde kabul edilip lisans diplomamızı kullanmak, bahsi geçen ülkede ne gibi bir yola sürükler ya da sürüklemez?

Yorum

Lisans mezunu olduğunuz kabul edilir, ama mesleğinizle alakalı bir iş bulmanız zor. İlk gittiğinizde Lise mezunlarının yaptığı işlerde öalışırsınız. Daha sonra Amerikadaki Master ya da sertifika programlarına katılıp daha çok kazanacağınız alanlara yönelirsiniz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: terelelli View Post
          Lisans mezunu olduğunuz kabul edilir, ama mesleğinizle alakalı bir iş bulmanız zor. İlk gittiğinizde Lise mezunlarının yaptığı işlerde öalışırsınız. Daha sonra Amerikadaki Master ya da sertifika programlarına katılıp daha çok kazanacağınız alanlara yönelirsiniz.
          Yanıt için teşekkür ederim. Burada kririk nokta Amerika'ya gidip gitmemek olacak, benim merak ettiğim şu, tahmin ediyorum ama gene de sorayım; Master için gidildiğinde orada temelli kalınabilir mi? Diğer yandan, Amerika'da yaşamak istiyor oluşumu lisans diplomam kolaylaştırır mı? Green Card dışında ne bigi olanaklarla orada yaşama imkanımız olur? Yani, mesele orada olup olmamak, gerisi artık kişinin becerisine kalmış.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
          İşleniyor...
          X