Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Amerika'da Hemşirelik Bölümünde Okumak

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Amerika'da Hemşirelik Bölümünde Okumak

Merhabalar demek istiyorum ilk önce, bugün Ramazan bayramı ve gönderimi okuyan kişilerin bayramını kutluyorum.Benim sorum şu ; Amerika'da bildiğiniz gibi hemşirelik için bir sürü sınava girmek gerekiyor.Elbette bu sınavlara gireceğim, fakat benim yaşım 16 ve Lise 11.Sınıf öğrencisiyim.Amerika'da kendime uygun hemşirelik bölümü okuyabileceğim bir Üniversite bulmak istiyorum ve oradan diploma alıp Amerika'ya yerleşmek istiyorum.Peki ben bu üniversiteyi nasıl bulabilirim ? Annem ve babam yaşlı başlı insanlar ve hiç bu konuları bilmiyorlar.Ayrıca destek alabileceğim kimse yok.Bende bu sıkıntımı burda sizlerle paylaşmak istedim.Sorumu tekrarlıyorum ; Ben nasıl burada üniversitede hemşirelik okuyabilirim ? Üniversite bittikten sonra beni ne gibi zorluklar bekliyor ? (NOT:İngilizcem 5 üzerinden 1,5 - 2, orada kaybolsam aç kalmam diye düşünüyorum.Bir ''Help Me,ım lost'' demesini biliyorum.Lütfen bir abim veya ablam bana yardımcı olsun.Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Help me I am lost demek birsey degilde verdikleri cevabi nasil anliyacaksin? Oncelikle ingilizceni 5 yapmaya bak. Burda universite okumak nerden bakarsan bak 30 ila 50 bin dolar arasi senede. Bunu karsilayabilecek durumdami ailen?

Yorum

Bu senelik ücretler, tüm her şey dahil mi ? Yoka sadece üniversite parası mı ? Hem orada çalışabilme imkanım olmaz mı acaba efendim, ekstra ücret kazanarak yürütülmez mi sizce ? Ayda 1000 dolar ailem gönderse, bende orda çalışsam diyorum.

Yorum

Amerikada yabanci talebelerin calismasi yasak. Kacak olarak calisiyor kimisi ama oda tehlikeli ve kolay degil is bulmak. Zaten iyi bir ingilizcen olmayinca nasil is bulursun? Oncelikle ingilizceni cok iyi ilerlet.

Yorum

Tamamdır, yarından itibaren zaten devam ettirdiğim çalışmalara hız verip sömestr tatilini iyi kullanmaya çalışacağım.Sizin İngilizce öğrenmek konusunda bir öneriniz var mı bana ? Şunu şunu yaparsan daha iyi olur gibi.

Yorum

Ingilizce kitap okumaya ve film izlemeye calis, burda onerdikleri ingilizce ogrenmeye yarayan safalar var onlari bul ve hergun calis.
            Caba gostermeden hicbirseyi basarmak mumkun degil. Bir amac belirlediysen onun icin arastirmayi ve ogrenmeyi ogreneceksin ilk.

Yorum

Burada okumak kolay degıl.bence yalnış yoldasın.burada sana sahıp çıkacak biri lazım.ıkıncısı okullar çok pshalı.burada verecegın paraya trde ıyı bir okulda okursun.amerıka hayalınden vaz geç.trde oku ılerde master yapmaya gelirsin..yok illa geleyım diyorsan önce okulla yazıs.kaydol ..benım bulundugum yerde guzrl bir okul var.

Yorum

kardeşim sen burda okulunu bitir sonra yani lise bitsin belkide burda olursun paranı kazanırsın sonra dil eğitimi için gidersin …benım kız arkdaşım hemşire oldu sonra işe girip para biriktirdi iyiydi maaşları şimdi devlette maaşlar iyi gerçekten paran olur birikimi yaparsn sonra blki yüksek lisans için gidersin ama şimdidedn böyle bir sey yapman zor gibi …haaa tanıdığın akraban olsa falan olurda oda yok Yaşar abim doğru diyor …

düşün hadi bakalı başarılar
                Forumda cevap veremezsem lütfen bana mail atın bazen konuları takip edemiyorum.
                Teşekkür ederim
                Mailimi İsteğin Lütfen.
                Yaş 33
                Mersin
                Bekar
                Memur

Us Turist Vize
                Canada Turist Vize

http://abd-turk.com

Yorum

Sadece ingilizce ile de yetmiyor ki. Benin esim hemsirelikte okuyor bu son senesi. Kendisi bile Amerikali oldugu halde bazen neredeyse kafayi siyirtacakmis gibi oluyor. Tamamen tibbi terimlerin ingilizceleri ile dolu bir suru kelime hifz etmen gerek. ilk 2 yil boyle gecer. 3 ve 4. siniflarda staj ve Tibbi mudahalelerle bogusacaksin. Daha cok gencsin. Ben de diger arkadaslarin verdigi tavsiyelere katiliyorum. Okulu Turkiye`de bitirip...imkanin olursa master`a gelirsin buraya. Gerci bizim hekimlerimiz ve hemsirelerimizi daha basarili buluyorum Turkiye`de ama isim iste ozgecmisine Amerika eklersin.

Yorum

merhaba sevgli ferit
                    k1 vizesiyle ohio masondayimTtc vatandasiyim.Tcde,ameliyat hemsiresiydim.on lisans ve lisans bitirdim.Burda bi cok sinavdan gececegime tekrar hemsirelik okuyayim dedim.Bu gun mason daki okula mail attik hemen yani geldi.saliya oula gidecegim. yalniz su varki,artik o kadar genc degilim ve ingilizcem A2 den yukari cikmaz su durumda endiseleniyorum elbettee.tekrar farmakoloji okumak beni cildirtiyor.emekliyimEvlilik yapacagim beyin isleri ters gitti ve is bulamadi.simdi bir hastane calisiyor. Ama yeterli olmiyacagi icin bos durmak istemedim ve boylebir yol secmek istedim..Acabahemsirelik okusammi? yoksa daha para kazanci olabilecek baska bir brans mi secsem bizim okullarimiz cok zordur.bu yasda kaldirabilirmiyim bilemiyorum.esinin hemsire oldugunu yazmistin.ona sorabilirmisin?sevgiler

Yorum

nursing

merhaba sevgli ferit
                      k1 vizesiyle ohio masondayimTtc vatandasiyim.Tcde,ameliyat hemsiresiydim.on lisans ve lisans bitirdim.Burda bi cok sinavdan gececegime tekrar hemsirelik okuyayim dedim.Bu gun mason daki okula mail attik hemen yani geldi.saliya oula gidecegim. yalniz su varki,artik o kadar genc degilim ve ingilizcem A2 den yukari cikmaz su durumda endiseleniyorum elbettee.tekrar farmakoloji okumak beni cildirtiyor.emekliyimEvlilik yapacagim beyin isleri ters gitti ve is bulamadi.simdi bir hastane calisiyor. Ama yeterli olmiyacagi icin bos durmak istemedim ve boylebir yol secmek istedim..Acabahemsirelik okusammi? yoksa daha para kazanci olabilecek baska bir brans mi secsem bizim okullarimiz cok zordur.bu yasda kaldirabilirmiyim bilemiyorum.esinin hemsire oldugunu yazmistin.ona sorabilirmisin?sevgiler

Yorum

Once bir dil okulu ile baslayin, okulla konusmaya gittiginizde tecrubeniz, referans mektuplariniz ve okuldan alinmis transcript gotururseniz belki sadece birkac extra dersle kurtarabilirsiniz.
                        Bilmiyorum kac yasindasiniz ama Fethiyede bende 50 yasindan sonra okul bitirdik 76 yasinda tip okumaya baslayan bir AMerikali taniyorum yani siz ogrenmeye hazirsaniz sizi kimse durdurmayacaktir.
                        Aklinizda olsun 70 den once burda kimse yasli oldugunu dusunmez ve oylede davranmaz.. o Turklere mahsus..

Yorum

Tekrardan hemsirelik okumaniz. Size 4 yil ve bir o kadar`da para kaybettirir. Okulunuzu bitirmis olmaniz ve tecrubenizin olmasi buyuk bir avantaj. Esim 4. sinifta ve sektorde cok yeni. Ama kendisiyle konustum. O da benim dusuncelerimle ayni kanaatte.

Size tavsiye edebeilecegim 2 secenek var.
                          1: Hemsirelik belgeniz burada da gecerli. Master adi altinda bir universitede kendinizi dil ve ortama adapte olma konusunda gelistirebilirsiniz ve bu 1 yilin sonunda is sahibi olabilirsiniz

2: Stajyer olarak basvurabilirsiniz. Hemsireler Stajyer olarak 12-13 dolar aliyorlar saatlik. Staj sureleri 3 aydan 1 yila kadar uzatilabilir. http://www.internationalstudent.com/...ams-in-the-us/ Mesleki olarak zaten bilginiz mevcut. Fakat bu programlar ortama adapte olma ve dil gelisimi acisindan size cok yardimci olacaktir.

Yine de sitede aktif olarak hemsirelik yapan arkadaslar vardir. Onlar benden ve esimden daha iyi bilirler. Siz isterseniz benim gonderdigim internet adresine bir gozatin ve email atip bilgi edinin. Eminim ki tecrubenizi burada da kullanabilirsiniz. Bos yere 4 sene okumayin.Allah bahtinizi acik etsin

Yorum

Sevgili ferit cok sevindim
                            yaziniz icin tesekkür ederim.Gelir gelmez kütüphaneye üye oldum.ingilizcemi ilerletmek icin.Türkiyedede ingilizce kurslarina gittim ama yeterli olmuyor.birebir konusarak öğrenmeliymiş fakat şöyle bir sey varmiski.ögrendigime göre denklik sinavlari felan bir sürü aşamalar varmis.
                            Tc de çok basarili ve aranilan gözde ameliyat hemsirelerindendim.simdi buraya gelince sifirdan baslamak hatta hatta temizlik yaparak baslamis olacagimi dusundum.biraz rahatsizlik versede mecbur kaliyorsun malesef.acaba ben bu asamalardan gecmek zorunda kalirmiyim.yoksa sizin dediginiz gibi ilk once direk bir hastaneyle anlasip stajyer hemsire olsam kabul olurmu masonda oturuyoruz..inanin icim rahatladi.çok tesekkur ederim.
                            esinizede tesekkur ederim. Saygilar

Yorum

Sayin mine hanim merhaba,
                              Öncelikle yanitiniz icin çok teşekkür ederim.Ellibes yasinda emekli bir hemsireyim.tek basima.k1 vizesiyle geldim.evlenecegim beyin isleri cok yolundaydi.tam ben buraya gelmeye yakin birden hersey alt ust oldu.çalismaya hic niyetim yoktu ama Onada yük olmak istemiyorum yardimci olayim istiyorum.antalyada ingilizce kursuna gittim ama cok yetersiz buluyorum kendimi ingilizcen iyi diyorlar ama ben yeterli bulmuyorum.
                              Fethiye hanima gelince dun bir yazisinda ufak bir gecmisinden bahsetmis okudum.gercekten bravo diyorum.bende cocuklugumdan beri kendi ayaklarimin ustunde durmasini bilen biri oldum.hayat çok acimasiz. Basarmak icin savasmak zorundayiz.yazdiklarinizi dikkate alacagim..tekrar tesekkür ederim.saygilar

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              İşleniyor...
                              X