Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Açıköğretim lisans diplomaları denkliği

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Açıköğretim lisans diplomaları denkliği

Merhaba anadolu ünüversitesi açıköğretim fakültesi lisans öğretmenlik diplomam var, bunu amerikada denkliğini sağlayabilirmiyim. ? AÖF diplomalarına ayrı gayrı yapıyorlar mı ?

Anadolu Üniversitesinde açık öğretimden yada örgün öğretimden mezun olmuş kişilerin diplomaları aynıdır. Ben işletme mezunuyum ve diplomamda Anadolu Üni. İşletme Fakültesi yazıyor (açık öğretim fakültesi işletme bölümü yazmıyor).

Fakat öğretmenlik lisans diploması nedir onu bilmiyorum, farklı bir durum olabilir o konuda bilgim yok.

En net cevabı denklik almak istediğin üniversite ile iletişime geçerek öğrenebilirsin. Detaylı bilgi verebilmek için senden transcript'ini (aldığın dersler ve not dökümü) isteyeceklerdir. Denklik alabilmek için ayrıca TOEFL(Akademik ingilizce dil sınavı)dan belli bir puan almış olman gerekiyor.
    Cenk
    Karşıyaka / İzmir

Yorum

Açıklamanız için teşekkür ederim. Bu arada Diplomada açıköğretim yazıyor.

Yorum

İlginç, benim diploma tarihim 2008 ve aşağıdaki şekilde. Ama dediğim gibi denklik başvurusunda bir şey farkedeceğini sanmam. önemli olan alınan dersler ve kredileri, buda transcripten görülebiliyor.

Cenk
        Karşıyaka / İzmir

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
        İşleniyor...
        X