Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Dil okulu sonrasi kaçak yaşamaya başlamak

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• need15
    adlı üyemiz Dil okulu sonrasi kaçak yaşamaya başlamak konusunu başlattı

Dil okulu sonrasi kaçak yaşamaya başlamak

Merhaba arkadaşlar 25 yaşındayım. Uzun zamandır planlayıp en sonunda bu kararı aldım. Ne kadar doğru veya ne kadar yanlış olduğu umurumda değil. Sormak istediğim bir takım sorular var. Şu anda çalışıyorum ve bir sene sonrası için gerekli imkanlarım oluşacak. Amerika'da bir dil okuluna kaydolup dili geliştirmeyi istiyorum. Aslında bu bahane diyebiliriz. Gittikten sonra vize süresi dolunca dönmemeyi planlıyorum. Kaçak çalışıp Kaçak olduğum süre boyunca karşıma çıkabilecek engeller veya yaşayabileceğim zorlukları az çok tahmin etsem de size de sormak istiyorum. Belki buna benzer yaşanmış şeyler görmüşsünüzdür. Asıl merak ettiğim şeyleri maddeler halinde soracağım.
    A) Hangi şehirde dil eğitimi almalıyım vize bitiminde hangi şehire gitmeliyim.
    B) Ne gibi yerlerde, işlerde çalışabilirim? Aşçılık ve garsonluğum var. Elimden gelen her işi de yapabilirim.
    C) İleride kaçaklıktan vatandaşlığa geçme ihtimalim var mı? (Evlilik vs)
    D) Kaçak olduğum süre boyunca barınma bakımından ne gibi yerlerde kalmamı tavsiye edersiniz? Ev tutsam faturalar nasıl ödenecek?
    E) Hastalık gibi durumlarda biliyorum gidemem fakat gidebileceğim hiç mi bi yer yok?
    F) Sosyal sigorta numarası alındığını duydum. Bununla ehliyet vs. şeyler alabilir miyim? Ne işe yarar?

Şimdilik merak ettiklerim bunlar. Aklımda olan budur. Aklımdaki de uygulanacak. Gelip burada beni karalayacak, sinirimi bozacak, aleyhime mesajlar atacak kişiler mümkün olduğunca hızlı bi şekilde konumu terk etsin. Yardım edebilecek kişiler ile konuşmak istiyorum. Teşekkürler.
    Last edited by need15; 11-01-2017, 17:25. Reason: Eksik kelime

• Marine One
    replied
    Need15 bence eger gide bilirsen Los Angeles Califoniyaya git bakarsin sansin tutar Hollywoodda is bulursun. Orda suc islemedikden sonra Polis kimseye kimlik sormuyor....

Leave a comment:

• GentleDoe
    replied
    Tesekkur ederim.

Leave a comment:

• ZeynepY
    replied
    Orjinal yazı sahibi: GentleDoe View Post
    Oyle bir sey yok.. saglik gorevlisi hayat kurtarmakla sorumlu.. hastaneye getirilen ya da gelen kisinin yasal mi olup olmadigina akmaz once tedavisini yaparlar ama tabi yuksek faturalardan kendi sorumlu... Daha 10 gun once Yuma'da iken aniden bir anjio'ya alindim, gelen fatura $22,000... sigortam olmasa yandiydim.
    Ben hastane dışından bahsetmiştim, hani bir şekilde yolu yok mu dediği için. Sonuçta hastaneye girerse işi bitti.
    Bu arada çok geçmiş olsun.

Leave a comment:

• GentleDoe
    replied
    Oyle bir sey yok.. saglik gorevlisi hayat kurtarmakla sorumlu.. hastaneye getirilen ya da gelen kisinin yasal mi olup olmadigina akmaz once tedavisini yaparlar ama tabi yuksek faturalardan kendi sorumlu... Daha 10 gun once Yuma'da iken aniden bir anjio'ya alindim, gelen fatura $22,000... sigortam olmasa yandiydim.

Leave a comment:

• ZeynepY
    replied
    Psikolojik olarak hangi durumda olduğunuzu bilmiyorum tabi ama kendinizi büyük tehlikeye atıyorsunuz. Yasadışı yatkınlığınızın bireysel ve toplumsal zararlarından arkadaşlar zaten bahsetmişler, onlara katılıyorum.. Fakat, oralarda başınıza bir iş gelse, tecavüz, gasp, dayak, tehdit, ciddi sağlık sorunu, kalp krizi, anevrizma, kırık-çıkık, travma vesaire vesaire.. Kim yardım edecek? Bunlar izin alarak gelmiyorlar insanın başına. Türkiye'de çok güzel yerlerimiz var, bodrum ayvalık... Gibi gibi.. Ufak bir ev kiralayıp bir de iş bulsanız? Sadece naçizane bir tavsiyeydi. Herkes eşit doğmuyor evet, kim bilir ne yaşadınız ama önce dünya üzerindeki belirli kurallar çerçevesinde maksimum yapabileceklerinize odaklanırsanız hayat şanslarla dolu olabilir. Öteki türlüsü hep bir bedelle bitmiştir.

Bu arada dipnot: Orada illegal olan kimseye doktorlar, sağlık memurları yardım edemezler, bu onlar için suç sayılıyor. Ben böyle biliyorum.
    Last edited by ZeynepY; 22-01-2017, 23:59.

Leave a comment:

• GentleDoe
    replied
    Bakin, daha bir ay once burada bir beyefendi "kardesim ogrenci vizesiyle gitti, okul bitti, donmedi, tutuklanmis, ulasamiyoruz,nerede oldugunu bilmiyoruz" diye bir paylasim yapti. Bulundugu yeri bulduk, tespit ettik. Yani bir sey olmaz diye bir sey YOK.

Leave a comment:

• cenkgreat
    replied
    Adamdaki cesarete bak. Kim almayacak öyle bi güç mü var diyo Hem kaçak hem suçlu hem güçlü. Bir arkadaş yazmış yasal gidin kardeşim. Siz orda bilmemnenizin keyfine iş yapıyosunuz diye biz önceden vize aldığımız ülkeye vize alamıyoruz. Yetti be. Utanmadan sıkılmadan gelmiş buraya kaçak kalmanın yollarını sonuçlarını soruyosun hadsiz!

Leave a comment:

• sherwood
    replied
    benim anlamadığım ne diye kaçak duruma düşüyorsun? i-20 aktif olduğu müddetçe kaçak olmazsın ki? kaçak çalışmak başka kaçak olarak kalmak başka. bence bunların farkına varmalısın. kaçakken evlenirsen başka i-20 aktifken evlenmen bambaşka.

fakat bu yaptığın hareket yüzünden senin ardından öğrenci olarak abd ye gitmek isteyecek olanlara haksızlık yapacağını unutma.

Leave a comment:

• GentleDoe
    replied
    Sadece dokumansiz girmis olanlar icin yasal olma sansi yok. Yani sinirdan pasaportsuz gecenler, gemiden atlayanlar gibi.

Leave a comment:

• BoXeR
    replied
    Merhabalar
    hic bir zaman illegal yollari secmeyin derim.Cunku yasal ve daha kolay olan yollar vardir. Neyse buda benden kacak olarak gitmek isteyenlere veya kalmak isteyenlere hic bir zaman vatandas olamazsin,hic bir zaman hastaneye gidemezsin calisamazsin yada is kuramazsin diyenlere gelsin

https://www.youtube.com/watch?v=7H73A78Tyn0

simdi istisnalar kaideyi bozmaz felan derler neden bunu yazan arkadas istisna olmasin yani neden ben onunde bir engel gormuyorum ki engel olsa dahi insanlar engelleri asarak hayvanlardan farkli bir varlik olduklarini kanitlarlar. hani forumde su tipler varya ''gercekleri konusuyoruz, siz hayal ettiklerinizi duymak istiyorsunuz'' onlara cevabim eminim ki bu insanlarda gercekleri duymak istiyordur. Senin bu konu hakkindaki prensiplerini degil. kardesim sana cevabim kacak islere bulasma. Ve baskasinin fikirleri senin gercekligin olmasin. Ki zaten dil okulu ile gidip orada yasayan akraba ve arkadaslarim var. oyle amerikaya dil okulu ile gidip kalmak'la atom bombasi yapmayi es deger tutan insanlarida hic dinleme zaten. SAYGILAR VE SEVGILER

Leave a comment:

• Serkanist
    replied
    ondan sonra neden kota koyat ülkeler bazı ülkelere belli oluyor işte. yasal yolunu bulun kardeşim yasal . sen doğru olana git o zaman hukuk senden yana olur .sen baştan evi çürük yapıyorsun . biliyoruz kötü gitmek istiyorsun ama sen doğru başla işine gerisi elbet gelir .

Leave a comment:

• Uğuryaman
    replied
    Bu sorulacak ve danışılacak bir konu değil..

Leave a comment:

• django
    replied
    Bir Gercek....Amerikada Evlilik yolu ile oturum almislarin sayisi... "Yuzde Seksendir"....Bu forumdada oturum almis kisilerinde yuzdesi budur....Forumda bile cok az kisi diger yollardan oturum izni almistir...Cunku en kolay oturum izni yolu budur...Eger Evliliginiz gercekse basvurduktan sonra kisa bir sure icinde calisma kartiniz ve ardindan Green kartiniz gelir adresinize....Diger oturum yollarina bakarsaniz yillar surer oturum izni almak vede zordur...Ornegin zor bir vizeler olan H-1 Vizesinin veya Ayslum iltica V.S. gibi oturma izinlerinin yerine getirilmesi sartlarina bakin....Bunlara baktiktan sonra birde evlilik ile oturum sartlarina bakin... Digerlerinde yillarca suren islemler eger "Evliliginiz gercekse" cok kisa surede bitiyor....Bu yuzden Amerikada evlilik ile yapilmis oturum izni sayisi her zaman yuksektir diger oturum izinlerine gore....Bir Amerikan gercegidir bu....

Leave a comment:

• yasarusa
    replied
    Xxx'xxxxxccccccxxxxxx
    Last edited by yasarusa; 13-01-2017, 05:12.

Leave a comment:

Unconfigured Ad Widget

Collapse
İşleniyor...
X