Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

TOEFL hakkında sorularım.

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• TOEFL hakkında sorularım.

merhaba ets sitesinde bir örnek paylaşmış 5-10 dk baktım (yazılı olarak anlatılmış). ama yanlış mı anlıyorum

link şu: https://www.ets.org/Media/Tests/TOEF...eQuestions.pdf

reading ve writing te ciddi zaman sınırlaması var baya.hatta writing de önce 3 dakika okumanız için verilen süredir diyor. ama o passage ı 3 dakkada okuyup istendiği gibi anlamak çok zor ( en önemlisi essay da bu passage ile ilgili sanırım). o günkü dikkat dağınıklığı felan da önemli tabi ama ..heralde ben 3 dakikada okuyup istediği gibi anlayamam. ondan reading ve writing biraz zor görünüyor.

ek süre rica edebilirsiniz diyor ama aceba ne kadar ..ve herkes için mi bu (disability??)

Öyle bir şey yok ne yazik ki! ( Disabilitiy i bilmiyorum, onu araştırmanız gerekir) Zaten sistem zaman dolunca kendi ilerliyor (kapanıyor, sayfa değişiyor). Merak etmeyin pasajı anlarsınız. Zaten yazarken pasaj tekrar önünüzde olacak. Zeka testi değil sadece akademik ağırlıklı İngilizcenizi ölçüyorlar. Siz listening de iyi not tutun, zaten gözünüzün önünde olanı çok ayrıntılı yazmanız çok anlamlı değil listeningte ki anlatımlar çok çok daha önemli.
    O değil de 4 saatlik sınavda sadece 10 dak ara var 2.5 saat sonra, insan tren çarpmişa dönüyor çıkınca.
    Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir.

Yorum

official kaynaklardan ve birmlerden bilgi alındı. teşekkürler.
      Last edited by blueANDgreen; 28-05-2016, 03:38.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
      İşleniyor...
      X