Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

TOEFL deneme sınavı lazım

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• TOEFL deneme sınavı lazım

MERHABA ;

arkadaslar bu haftasonu toefl sınavım var ve hiç deneme çözmedim ,yani vakit de bulamadım açıkçası ,koşullar da çok problemli.

ücretsiz deneme sunan site varsa yazarsanız çok sevinirim.kendime güveniyorum tabi biraz ama hiç deneme çözmeden girmek de yanlış sanki.

yardımcı olan olursa çok müteşekkir kalırım

saygılarımla.

ETS zaten kayit olurken bedava deneme testi ve bir suru yardimci seyi veriyor. Fark etmediniz mi? Keske siteyi biraz daha fazla kurcalasaydiniz... Farkli bir sey istiyorsaniz buradan cevap beklemek cok vakit kaybettirir size, google amcaya "free toefl test practice" yazin. Istediginize daha hizli ve kolay kavusursunuz.
    Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir.

Yorum

evet indirdim ama biz çok görüştükde ets yle (ets@toefl.com) ama ..
      yani onlar orda 2 sample olacak demişlerdi hatırladığım ama 1 sample var.

ya emin ol hemen her ihtiyacımı giderebileceğime inanıyorum. şimdi önce reading en zor olacak demiştim sonra gelenekselleşti ,listening görünüyor. ama tabi speaking de de listening var.

başka bişey sorcam, bu sample yükledim. ama writing dede listening var ,ama 2 parça varya ,aceba 2. tarafı (bağımsız) olan mı daha fazla puan yoksa ilki mi. yoksa eşit mi oluyor.

parça da lecture bittikten sonra önünde oluyor ama demekki önce pür dikkat onu dinlemek lazım.

listening dede not alırken takip eden konuşmayı kaçırıyorum şu an farkettiğim ama ..
      ne gelecek onu hiçbilmiyorum ve çok korkuyorum ,sadcee ihtiyacımı giderebildiğimi ve bu teste yansıtamama ihtimalimin yüksek olduğunu söyleyebilirm şimdilik

80 puana ihtiyacım var şu an.

Yorum

Testiniz bu haftasonuysa, evet test sistemine pek hazirlanamamissinz, sorularinizdan belli ama uzulmeyin 80 yuksek bir puan degil, ing alt yapiniz iyiyse bu halde bile almaniz yuksek ihtimaldir. Korkmayin, sonunda olum yok, en fazla istediginizden dusuk puan alirsiniz. Her section a onem verin. Basarilar dilerim...

Yorum

evet ,80 veya üstü lazım şu an harvard gsas 80 istiyor şu an çünkü. oraya başvurmak istiyorum bu var olduğunda. projem için bizle direkt irtibata geçin demişkerdi en son. yani okulu telefonla aramayı düşünüyorum ya bu tarz işlemlerde çok sorun çekmiyorum ama biraz yabancı geldi işte sınav. sample da listeninglerin herbir lecture ve conversation sanki uzun ya , internetten birdefa baktım ama onların ki çok kısa kısa sorulardı ,bu sample da biraz uzun bunla...

bilmiyorum ama umuyorum iyi geçer. . biraz endişeliyim aslında sebebini bilyorum ama ,ekşide rahat olun demiş herkes. söylenenler de heme hep aynı.saolsun arkadaslar yazmışlar ya. yani zaten ben sihirli değnek gibi şeylere inanmıyorum,biraz çalışmam ,teknik olarak hazırlanmam gerekecektir düşük gelirse.teşekkürler.

Yorum

hımm..sanırım biraz ilginçti..

..
            speakingde umdumduğumu bulamadım..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: blueANDgreen View Post

..
              Tam olarak nasıldı sınav? Bende yakın zamanda gireceğim. Sınava girdiğiniz için tecrübelerinizden birkaç tavsiye verebilir misiniz?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: jokerboy View Post
                Tam olarak nasıldı sınav? Bende yakın zamanda gireceğim. Sınava girdiğiniz için tecrübelerinizden birkaç tavsiye verebilir misiniz?
                istediğiniz yazıldı ve okuma süresi doldu. ancak ekşi sözlükte bol bol yorum bulunmaktadır. oraya bakmanız önerilir. başarılar.
                Last edited by blueANDgreen; 29-07-2016, 10:18.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: blueANDgreen View Post

..

Her ne olursa olsun sikmayin caninizi! Tahminim en az sizden bir 10 yas buyugum, meslektasliktan ziyade birazcik daha deneymili bir ablaniz olarak, sizin zaten hali hazirda bildiginiz bir sei hatirlatmak isterim! Yilmayin )

Durust olmak gerekirse yazilarinizdan ilginc bir karakteriniz oldunugu cikariyorum. Hali hazirda projenizi unv ye sunarken kendi karakterinizin sinirlarini ve narin yonlerini de gozden gecirip guclendirin, ayni TOEFL da olasi bir basarisizlikta yapacaginiz yeni plan gibi...

Ilgiyle takip ediyorum yazilarinizi, dilerim proje ve planlarinizda dilediginiz sonuclari alirsiniz... Basarilar

Yorum

MERHABALAR ;

interdisplin ancak budefa sosyoloji-politika /belki biraz psikoloji) -matematik interdisplin bir makale hazırlamakla meşgulum. ilk etapta SSCI indexli bir dergiye sunulacak (yani bu önerildi )ve çok yoğun ondan makale (paper) submit edilene kadar toefl ile ilgii hatta diğer konularla ilgili herhangi bir yorum yapamamaktayım.

bu arada ben Nikola teslayı çok seviyorum ,bir arkadasın imzasında yazısını gördüm onun ...hayran kaldım ,çünkü aynı şeyleri düşünmüştüm ama insanlara bunu anlatmak -idrak etirebilmek çok zor ,yada ...hiç anlamayacak insanlar var.

Nikola teslayı saygıyla anıyorum. bana göre en güzel insalardan biri. ve bilime bakış açısı olarak aynıyım.

bu güzel insanı saygı ve hürmetlle anıyorum

gerçekten onu çok seviyorum.
                    Last edited by blueANDgreen; 02-08-2016, 03:06.

Yorum

Guzel,
                      Oneri yerinde,
                      birkac tane alternative dergi belirlediniz mi? Impact faktorleri kac? Bolumunuz... vs kac impact faktorden gidiyor? Dergiler para istiyor mu? Bunlari goz onunude bulundurdunuz mu dergileri secerken?
                      Kolay gelsin...

Not: Tabii ki bu sorularima cevap yazmak zorunda degilsiniz, benimkiler biraz uyari niteliginde, isinizi kolaylastirmak ve hizlandirmak icin...

Yorum

hocam size özelden yazdım

yani buraya yazmıştım da başlıkla alkaasız olduğu için kaldırıp size attım..
                        ayrıca her dergi ücret istemez (open acces) bu konuyla ilgili sorunuz varsa sorun.
                        Last edited by blueANDgreen; 02-08-2016, 21:59. Reason: of topic

Yorum

hımm özel msj engelemişsiniz de

ya kısaca aslında önemli olan tek parametre IF değil öteki soru. Science ve nature biraz buyuk impact factor. alanınız ne ki?
                          Last edited by blueANDgreen; 02-08-2016, 22:02. Reason: aynı msjı tekrar gönderdiği için

Yorum

Yok kimseyi ozel olarak engellemedim, sadece herkese kapattim. Uzun hikaye...
                            Neyse siz makalenize odaklanin, zor ve cetrefilli bir surec. Mentor' unuzun dediklerini goz ardi etmeyin * Ozellikle ilk uluslarasi makalenizse sayet...
                            Kolay gelsin...

Bu dergiler tabii ki herkesin hayali, alaniniz benimkinden farkli o yuzden kesin olmamakla birlikte, makalenizde yer alacak isimler arasinda alaninda Duyna capinda nam salmis bir prof yada yurtdisindan bir arastirmacinin ismi on siralarda yer almiyorsa biraz zor. Kesin kural olmamakla birlike Turkiyeden gonderilen makalelere bir cok dergi on yargili yaklasir * Sebeplerine girmeyecegim.

Genelde gondereceginiz dergiler makalenizde yer alacak hocalarin daha once yayinlarini gonderdikleri dergilerden olusacaktir yada yakin nitelikte olanlarindan... -tabii cok cok eksteremse makaleniz denge biraz degisecektir ama her halukarda yukaridaki nitelikleri tasiyan birileri olmadikca ilk yayin olarak hedef dergilerinizi biraz asagida tutun bence ( Yayininiza gercekten guveniyorsaniz sansinizi deneyin bence, review surecine girerse, yayinlanmasa bile oradan gelecek elestiriler sizin icin cok kiymetli olacaktir).

Basarilar...

Benim sorum yok
                            Last edited by alex; 03-08-2016, 03:01.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alex View Post
                              Yok kimseyi ozel olarak engellemedim, sadece herkese kapattim. Uzun hikaye...
                              Neyse siz makalenize odaklanin, zor ve cetrefilli bir surec. Mentor' unuzun dediklerini goz ardi etmeyin *
                              valla mentorum filan yok...hatta kendi zeki addetmemin bi sbebebi de budur. neyse.

Ozellikle ilk uluslarasi makalenizse sayet...

Kolay gelsin...

Bu dergiler tabii ki herkesin hayali, alaniniz benimkinden farkli o yuzden kesin olmamakla birlikte, makalenizde yer alacak isimler arasinda alaninda Duyna capinda nam salmis bir prof yada yurtdisindan bir arastirmacinin ismi on siralarda yer almiyorsa biraz zor. Kesin kural olmamakla birlike Turkiyeden gonderilen makalelere bir cok dergi on yargili yaklasir * Sebeplerine girmeyecegim.
                              kim o pardon dünya çapında nam salmış...şu anda öyle birii yok gibi ,yani zeki insanlar hep gelmezler bildiğim ...neyse valla bitanesinde Leonardo Da Vinci ile ilgili birşey olacak ,altın orana bir nevi müdahale var. ancak bu 2. makale olacak. bu ilki çok farklı ne yazık ki bence aktif bir örnek bulmak zor olur yani dünyaca tanınan dediğiniz yaşayanlardan ben öyle zeki bilinen bir prof da görmedim yanlış anlaşılmasın ,ne demeye çalışıyorum , eskiden bir iat yapıldığında (tv,radyo ,pc) bu zeki bilinirdi ,edison ,işte tesla ,newton gibiler ..ama şu anda çok daha buyuş şeyler bekleniyor , mesela doktorsanız kanserin gerçek tedavisi (aziz sancarınki gibi değil) ,yada mesela benim bir hayalim var ,ben ışınlandırma teknolojisinin aslında imkansız olmadığını düşünüyorum,projemde biraz buna ipucu aramak vardır. ama biraz okumam lazım. fizik bilmiyorum mühendilik de eksik halbuki en çok ihtiyaç duyacağım alan .. ama ışınlandırma teknolojisinin aslında imksanız olmadığına dair de kanıtlarım var bana göre. DAHA ETKIN ILETİŞİM KURABİLMEM İÇİN BİLİM ALANINIZI BELİRTMENİZ ÖNERİLİR [/quote]

Genelde gondereceginiz dergiler makalenizde yer alacak hocalarin daha once yayinlarini gonderdikleri dergilerden olusacaktir yada yakin nitelikte olanlarindan... -tabii cok cok eksteremse makaleniz denge biraz degisecektir ama her halukarda yukaridaki nitelikleri tasiyan birileri olmadikca ilk yayin olarak hedef dergilerinizi biraz asagida tutun bence ( Yayininiza gercekten guveniyorsaniz sansinizi deneyin bence, review surecine girerse, yayinlanmasa bile oradan gelecek elestiriler sizin icin cok kiymetli olacaktir).

Basarilar...

Benim sorum yok

önce son kısım için çok teşekürler ,yurtdışından ordan burdan gelen e-maillere mesajlarda en çok dikat ettiğim şey valla başlangıç bitiş cümleleri v üslup.

hocam bu dediğinizi bende çok düşündüm çünkü herşeyi mantığa göre yapmaya çalışıyorum. zekiyim diyorum ama buna henüz bir kanıt göstermiş değilim yani herkesin görebileceği.

şimdi bu dediğinizi halen araştırıyorum tabi ama genel kanı ve benim yüksek kararlılıkla ilk sırada verdiğm olması gereken (biraz da bir mantık bilimci olduğumu düşünerek)

"ortaya attığınız iddaaların tutarlı olması ,akla yatkın bir nedeninin var olması ...yani literatürün içine ne yazdığınız."

ama ben yinede bu dediğinizi dikkate alıcam ,yrıca dediğim gibi ilk etapta natureye göndermeyi düşünmüyorum ve birde direkt bir citation olmuyor sanki..benim yaptıklarım genelde hiç eşi ve benzeri bulunmayan örnekler ...yani olsa heralde matematik bu konumda olmazdı , türkiyede çççok kötü konumda ,ama dünya üzerindede bir tıp ile yada bazı mühendiliklerle kıyas ettiğinizde bariz birpasiflik var...

ben matematiğin kötü olmadığını hatta onlardan kıymetli olduğunu anlatmaya çalışıyorum ...ama tabi en az bir kanıt göstermeye ihtiyacım var şu an ,iü de prof hocaya anlattığımda mantıklı diyor ama ne yazık ki bu şu an boşşş.. yayın yapmak lazım.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              İşleniyor...
                              X