Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Amerika'da hemşirelik

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

arkadaş ne kadar terbiyesiz ve saygısız insanlar var.Fethiye hanım sordugu tüm sorulara cevap vermiş hatta tekrarlamıs ancak insanın içi bozuk olunca dışa vurması kacınılmaz bir durum Allah Türk milletinin belli kısımlarına akıl fikir versin.

Yorum

Türkiyeden kaçma sebebimiz işte bu tip karaktersiz canlılar,ama malesef amerikayada bulaşmaya çalışıyorlar inşallah gidemezlerde orayıda türkiyeye benzetmesinler.Türkiyede hemşiresi doktoru bankacısı büyük çoğunluğu malesef bu şahsiyet gibi insanlıktan nasiplerini alamamış zavallı mahluklar bunları anca türkiye paklar.Bi araştırma yapılsın türkiyedeki hemşire doktor polis bankacı devlet memuru hepsinin içinde olduğu hizmetten memnunmusunuz desinler vatandaşa,hizmeti geçin %99 u insanca muaemele bile görmediklerini söylerler.Üniversite okumak master doktora yapmak bi yere kadar önemlidir,asıl önemli olan insanın kişiliğini ve insani vasıflarını geliştirmesidir,bu konuyu açan şahsiyetsiz organizmanın insan olmadığına 100 dolar bahse girerim hatta bi 100 dolar daha koyup insan bedenine bile sahip olmadığını iddaa ederim.Eğerki bu kişiliksiz canlı ha bide bayan olucak tipsiz hemşirelik okuyormuş okusa okusa sağlık meslek lisesi okuyordur,ama tek başına bu şahsiyetsize suç bulmuyorum bunu doğurup piyasa salan insan evladı gibi yetiştiremeyen büyüklerine nasıl hitap edeciğini öğretemeyen annesinede yazıklar olsun,eğitim annede başlar anne evladını insan olarak yetiştiremesse böyle yaratıklar dünya yı istila eder işte

Yorum

@Ryucin tek suç annede deil hem babada hemde beyni çalışmayan cocukta bence inşallah akıllarını baslarına toplarlar biran önce yoksa Türkiye yaşanamayacak bir hale gelecek gibi

Yorum

Fethiye abla ben suan turkiyede masterini bitirmis bi hemsireyim ocagin besinde alti ayligina ingilizce mi gelistirmek icin houstona dil okuluna geliyorum. Daha sonra eger dilimi gelistirip uyum saglarsam kariyerime orada devam etmek istiyorum. Sizce bunu basarabilitmiyim.zorluklari neler olur. Hemsirelik icin gorecegimiz sinavlar cok mu zor. Benim suan ingilizcem yetersiz alti ayda iyi bi seviyeye gelirmiyim cok tesekkur ederim. Saygilar. ..

Yorum

basarmaman icin bir neden yok... hersey gayretine ve ciddiyetine bagli... unutma azmin elinden bir sey kurtulmaz..
            Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Fethiye abla motivasyonun icin tesekkur ederim. Hoscakalin.

Yorum

fethiye abla gine bu yazıyı okurken kaçıncı bu kişi sana artistlik yaparak cevap vermesine şahit oldum walla bide kaç defa aynı sorulara cevap vermene karşın sabırla ,teşekkür yerine terbiyesizlik ,ukalalık yapıor üstüne cevap vermek zorunda da değilsin öle kala kalsın böle kişiler bölelerine yüz verme bence bi defa yaz yetinmesini bilsinler, ah fethiye abla sende peygamber sabrı var maşallah Allah sabır , kolaylık versin sana bu forumda:==))

Yorum

merhabalar çıktığım bir tatilde tanıştığım, amerikada yaşayan türk hemşire arkadaşımın anlattıkları ve bilgilendirmesi sonucu ben de amerika'ya taşınmaya karar verdim.çok güzel bir forum ve neredeyse aradığım bütün cevapları burada buldum.40 yaşında iş hayatının 22 yılını geride bırakmış lisans mezunu hemşireyim.amerika gözümü korkutmuyor çünkü risk almıyorum.zaten belli bir birikimim var.önümde başarmam gereken CGFNS, NCLEX ve TOEFL var.1,5 yıl süre verdim kendime bu seviyeleri atlamam için.
                  yarın ingilizce kursuna başlıyorum.şimdiden tvde ve radyoda ing.şarkı ve filmler dinlemeye,izlemeye başladım.1 ay sonra da green card çekilişine başvuracağım.
                  ve fethiye ablacığım tam dibine beavertona geleceğim.beni de aşık ettin oraya.görüşmek üzere

Yorum

hos gelirsin, sefalar getirirsin ben de bir arkadas kazanirim )
                    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Orjinal yazı sahibi: boney View Post
                      Tamamada ne bu burnu havada yaklaşım? Artslik? Yazma cevap böyle yazacaksan banla gitsin hatta. Fazla havada uçuyorsun amerikalı artist...Birşey sanma istersen kendini
                      Hatan söylenince, hatanı farketmek yerine böyle hemen savunmaya geçmeler. Amerika'yı pek bilmem ama buradan bile öğrendiğim kadarı ile sen Amerika'ya gitsen 2 aya geri dönersin. Yapamassın.

Yorum

bi sorum olacaktı acaba lise düzeyi hemşirelik oluyor mu yoksa üniversite düzeyi mi?? şimdiden teşekkürler

Yorum

amerikada hemsirelik okumus biri olarak sunu soylemek istiyorum. amerikaya geleyim hemen green card i mi alirim diye hic hayel bile etmeyin. iscilik ile green card almak cooooook zor. benim tavsiyem kanada yada avustralya ya gitmeniz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: erkantarik View Post
                            amerikada hemsirelik okumus biri olarak sunu soylemek istiyorum. amerikaya geleyim hemen green card i mi alirim diye hic hayel bile etmeyin. iscilik ile green card almak cooooook zor. benim tavsiyem kanada yada avustralya ya gitmeniz.
                            Ben de Kanada'dan vize almanın daha zor olduğunu duymuştum.
                            Kaan

Yorum

ben türkiyede 2 yıldır hemşirelik yapıyorum devlet memuru olarak bunun bi yararı olur mu peki tabi üniversite mezunu olana kadar zaten bı 5 -6 yıllık devlet memuru olucam o zamana kadar ??

Yorum

Orjinal yazı sahibi: GentleDoe View Post
                                la havle vela!!!! Amerika'dan Turkiye'ye araba getiremezsiniz, gumruguyle buradan almanizdan pahaliya cikar.. zaten orada yasayacaksaniz zaten neden Turkiye'ye araba getirmis olasiniz.. Ben size uzun uzun nasil bir egitim almaniz gerektigini anlattim. Turkiye'den mezun oldugunuz gibi Amerika'da hemsirelik yapamazsiniz, orada 2-3 sene surecek bir sinavlar dizisi gecirmeniz gerektigini anlattim.. bu kadar acik acik anlattigim bir konuyu tekrar tekrar soracak sekilde okuyorsaniz, bence (kusura bakmayin ama) hic gelmeyin Amerika'ya.. Her eyalette ve calistiginiz kuruma gore alacaginiz ucret degisik olur da dedim.. Ingilizceniz verilen egitimi anlayacak ve hasta ile hic bir yanlis anlamaya meydan vermeyecek sekilde ust duzeyde mi? Amerika'daki saglik yasalarini biliyo rmusunuz? Anlatabilmisimdir umarim. $3000 ile bazi eyaletlerde ancak karninizi doyurursunuz.
                                <İbretlik konu olmuş nasılsın fethiye abla iyisindir inşallah Nurse Practitioner sanırım hemşirenin üstü 1,5 ay sonra kısmetse açıklanacak green card bende belki çıkar umuduyla ufaktan yıne bır arastırmalara basladım . Sende sağlıkla ilgili çalışmıştın bir ara sanırım . O hangi pozisyondu optum ellerinden

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                İşleniyor...
                                X