Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

amerikada çiğköfte

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

6 yıldır Türkiye'den her gelişimde şarküteri ürünlerini gayet rahatlıkla getiriyorum, paketlemesini sağlam yapmanız lazım. Önce alüminyum folyoya, ardında poşete sarın getirin. Hatta havası çekilen poşetler var giysiler için onlardan alıp neler neler getirmişliğim var. Tırnak makası, her türlü kesici alet valiz ile gelebilir, yaw çaydanlık bile getirdik daha ne olsun. Ben anlamıyorum bu " olmaz, getiremezsiniz, yasak" laflarını. Valiz de şuç unsuru bulunmayan herşeyi getirebilirsiniz ha, havalimanında kontrol edip alma yetkileri var adamların ama şimdiye kadar sorun yaşayan duymadım. Paketleyin getirin, geçerse ne ala, geçmezse burda malzemeleri bulup kendiniz yaparsınızı.

Yorum

Yasak olanlari soyledik, ne alakasi var.. Valize tabi koyabilirsiniz, isterseniz kasatura koyun.. Kesici aletleri EL BAGAJINA koyamazsiniz. Yiyecek olarak getirilmemesi gereken seyleri de hic bir yerinize koyarak getiremezsiniz.. Bu da et urunleri, taze sebze meyve ve tohumdur..

Ona bakarsaniz ben de her sene Tarhana getiririm, ihlamur, hatmi cayi vs gibi seyleri getiriyorum.. Ben getiriyorum bir sey olmaz demeyin, hele bu aralar yurtdisi bagaj girisleri double screen oluyor dediler bize bu sefer gelip bavullarimizi kaybettiklerinde, 24 saat bekledik.. hah iste bir kere yakalandiginizda $500 cezayi oder, bir sonraki girislerinizde de didik didik edilirsiniz.
      Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Benim tanidigim Turkiye,ye gidecek yakinlarda..... Valizine koydugu Walmart,tan aldigi (Receipt,leri var)..... 40 tane 125 mg. Sivi sac losyonu toplamda 5 kilo.... Ama kucuk paketlerde ve hic acilmamis....Ve 4 Kutu Mutfak Bicak seti var....Bicak seti kutularinin herbirinde 11 tane cesitli ebatlarda Bicak var....Bunlari Valizine koysa bir sorun olur mu...?...

Yorum

http://www.amerikaliturk.com/news/ma...nihayet-bitti/

Orjinal yazı sahibi: Murek View Post
          Neden bir girişimci çiğköfteci açmıyor ABD'de? Fena fikir değil. Türkiye'de çiğköfte tüketimi yıllar önce çok az seviyelerdeydi sadece Doğulular tüketirdi. Yasal olarak etli çiğköfte yasaklanıp sadece etsiz çiğ köfte satışı sağlandıktan sonra tüm ülkede yüzbinlerce çiğ köfte dükkanı zincirleri açıldı şuan Türkiye'de çiğ köfte girmeyen ev yoktur diye tahmin ediyorum.
          Fethiye Temiz

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

Yorum

Çiğ köfteci dükkanı açarsanız batarsınız ama kebab dükkanı açıp her sipariş verene yanında 50gr lık çiğ köfde hediye ederek çiğ köftenizin lezzetini müşteriye kanıtlarsanız nam salarsınız. Gc bir çıkmıyor ki nasıl para kazanılır örnek olayım bi size.

Yorum

Bravo ne kadar şaşırdım ve mutlu oldum anlatamam. Allah işlerini artırsın İçinde yabancı ve zararlı bir madde yok. Her kültürden her damak tadına uyabilecek bir lezzet aslında. (Ama etsiz olanı)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: django View Post
                Benim tanidigim Turkiye,ye gidecek yakinlarda..... Valizine koydugu Walmart,tan aldigi (Receipt,leri var)..... 40 tane 125 mg. Sivi sac losyonu toplamda 5 kilo.... Ama kucuk paketlerde ve hic acilmamis....Ve 4 Kutu Mutfak Bicak seti var....Bicak seti kutularinin herbirinde 11 tane cesitli ebatlarda Bicak var....Bunlari Valizine koysa bir sorun olur mu...?...
                Django kendine dikkat et,yavas yavas hafizani kaybediyorsun gibime geliyor.
                GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

Sir...Daha evvel Bir arkadasimin istediklerini ben goturecektim ama son anda vazgectik.. cunku benim valiz agirlik sinirinin sonundaydi....Su an kendisi gidiyor ama oda bende cekiniyoruz bir problem cikar mi diye....Cunku valizde 5 kilo Sivi ve 4 tanede mutfak bicagi seti olacak...
                  Last edited by django; 09-12-2016, 08:07.

Yorum

Ama ayni soruyu daha once de defalarca sormustun. Turkiye'ye ustelik bavulda ne goturdugun onemli degil.
                    Fethiye Temiz

Yorum

.....cig kofteyi turkler yiyorsa,dukkanda turklerin bol oldugu yere acilmali.benim bildigim cig kofteyi turkiyede adana Iskenderun antep urfa bolgelerinde yasiyanlar yiyor,amerikada da bu bolgelerden gelen insanlarin toplu yasadiklari yerlerde dukkan acmak belki akilli is olur.amerikada etin kilosu 10 dolar,cig kofte yapmasini bilen kendi evindede yapabilir,baharat cesitleri dunyanin her ulkesinde bulunur, cunku onlar damak tadidirlar,bazi baharat kokularida insanlara alerji yaparlar.
                      GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

Zaten,linkteki USA da açılan yerde küçük Türkiye diyebileceğiniz yer.En az 10 kez alış/veriş için gittiğim yer,hiç ingilizce konuşan(bir kelime bile)duymadım.Herkes Türkçe konuşuyor.Üstelik dükkanların ismi,Ak Market,Ak Pastahane,Ak Kebapçı,Ak,ak...... Diye giden bir bölge.Düşünün artık.

Yorum

siz niçin kavga ededurursunuz? bunlar hep tatlı yemekten. çiğköfte yiyen adam mangal yürekli olur ve muhabbetine doyum olmaz. tıpkı çiğköfte gibi. acıdır ama ağlatmaz.

Yorum

şimdi amarikaya çiğköfte götürebiliyor muyuz götüremiyoz muyuz? bari hiç olmazsa etsiz götürebilelim yahu.

Yorum

Etsiz çiğköfte, çiğköfte değildir. Bence siz hakiki çiğköfte sokmanın yollarını arayın. Olmadı kargoyla göndertin.

Yorum

Paterson'da çiğköfteci açmak daha risksiz bir girişim. Anlatıldığı gibi neredeyse çoğu dükkan türkçe tabelalar ile çevrili. Millet kahvede okey atıyor falan.. Hakiki çiğköfte etli olanı fakat o da yasak artık çünkü çabuk bozuluyor..
                                The earth shall be left to no one. YUNUS EMRE

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur lafı başlı başına bir klişedir.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                İşleniyor...
                                X