Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Evlilik ve islemler hakkinda

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Evlilik ve islemler hakkinda

Herkese merhaba
    2012 yıllında workandtravella usa gittim ve orda Amerikalı olan erkek arkadaşımla tanıştım. 3.5 yil uzaktan ilişki yürüttük.ben 10 yıllık amerika vizesi alip 2 kere giriş çıkış yaptım. Bu yil o Tr taşındı.artık evlenmek istiyoruz önceden aile sorunu vardı şimdi vize prosedür...
    Ailesi semester tatilinde amerikada nikah yapmamızı istedi fakat ben turist vizesine sahibim ve bir kaç sene Tr de yaşayıp daha sonra ki aşamada usa gitmeyi düşünüyoruz
    Sizce nerde evlenmeliyiz ve ne gibi işlemler yaparsak daha kolay ve risksiz olur. Usa gitmek istediğimde sorun yaşamak istemiyorum.
    TR evlenirsek onun yapması gerekenler nelerdir?
    Daha sonra benim vizem veya vatandaşlığım için ne yapmamız gerekir? Ve ne kadar sürer işlemler.
    Destek ve tecrübelerinizi paylasirsaniz sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler

Nerede evlenirseniz evlenin hem islemler acisindan hem de kolaylik acisindan farketmez. Amerika'da yasamayacaksaniz yesil kart icin basvurmaya acele etmeyin. Vatandasliga daha cooook var, hele yesil kartinizi bir alin da.. Turkiye'de yasayacaksaniz, Amerika'ya yerlesmeyi planladiginiz tarihten 1.5 yil once esiniz sizin icin yesil kart basvurusunda bulunur, bu da 1 ila bir bucuk yil surer sonra gider yerlesirsiniz. Cunku yesil kartinizi aldiginiz zaman Amerika disinda uzun kalirsaniz iptal edilir. Ikincisi evlendiginiz zaman oyle kolay kolay vizenizle giremezsiniz artik. Esinizi size sponsor olabilmesi icin yillik kazancinin (ABD'de) poverty line'in %125'i olmadi gerekiyor (o yil icin) anlasilan esiniz Turkiiye'de olacagi icin bu imkan yok, o zaman ABD'de yasayan bir akraba ya da arkadasinin co-sponsor olmasi gerekiyor. Yesil kartinizi aldiktan sonra ABD'de 5 yil yasayip, verginizi calisip odedikten sonra vataandasliga hak kazaniyorsunuz, basvurup, sinavi gecerseniz vatandas oluyorsunuz ama vatandas oluncaya kadar 6 aydan fazla ABD disinda kaliraniz sure sifirdan basliyor.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Fethiye hanim teşekkürler.
      Şuan en mantıklısı Tr evlenmek
      Erkek arkadaşım şubatta ailesini ziyarete gidecek abd den alması gereken evraklar nelerdir? Yoksa ankaradaki abd Konsolosluğundan mi alacak evlilik için istenen evrakları ?
      Evrak geçerlilik tarihi var mı? Aldıktan sonra su kadar günde nikah yapılmalıdır diye?

Yorum

Alacagi tek sey Ankara ya da Istanbul'daki Amerikan konsoloslugundan bekar olduguna dair bir evrak. Zaten evlenmeye basvurdugunuzda size soylerler Evlendirme Dairesinde.
        Fethiye Temiz

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

Yorum

Yalniz unutmayin, evlenip Turkiye'de yasayacak oldugunuzdan siz de esiniz icin oturum izni basvurusu yapacaksiniz Emniyet Mudurlugunden.
          Fethiye Temiz

Yorum

Abd den gelirken çalışma izni alarak geldi.mavi kartı var.Kaymakamlığa adres bildiriminde bulundu.fakat çalışma izni olsa dair evlenince oturma iznine başvurmak Zorunlu mu?

Yorum

Onu bilemiyorum, emniyet mudurlugune sormaniz lazim. Ama calisma izni zaten oturma izni sayilir bence.
              Fethiye Temiz

Yorum

Nerden bulup evleniyorsunuz? Bana da yardımcı olur musunuz?

Yorum

Yardımcı derken evlenme konusunda mı ?

Yorum

neden olmasın
                    ben açık görüşlü bir insanım

Yorum

Ne gibi yardım olabilir ki aaa gelin evlenelim size green card verelim mi olacak. Bunu mu bekliyorsunuz.

Yorum

ne olmuş yani evlenmek istiyorsa? ben de evlenmek istiyorum. gc almak için.

Yorum

burası evlenme forumu değil. Bence gidin şansınızı yabancı arkadaşlık sitelerinde deneyin daha iyi. Ne olmus yani evlenmek istiyorsanız gidip deneyin.

Yorum

Sen bu forumun namus bekçisi misin? bir bayanla nasıl konuşman gerektiğini bile bilmiyorsun!!! istediğim yerde eş ararım.

Yorum

Burası izdivaç programı değil diyorum namus bekçisimin diyorsun ne alakaysa. istediğin cevap gelmeyince hemen bayanla nasıl konusman gerektiğini bilmiyorsun diyen bayanlar da çoğaldı git ara işte diyorum burdan ekmek yok sana

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              İşleniyor...
                              X