Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Araç satın alma ve dil

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Araç satın alma ve dil

Arkadaşlar ben Green talihlisiyim kısmet olursa haziranda giriş yapıcam. Bir arkadaşım da work and Travel ile gelecek ve onun iş sözleşmesi hazır sadece vize kaldı. Sormak istediğim ben abd de araç satın almak istiyorum ancak letgo dan bakınca çok ucuz ebay dan bakınca araçlar çok pahalı. Bazı jeep ler bile letgo da 2500$ acaba bunların arasındaki fiyat farkının sebebi nedir. Genellikle hasarsız araçlara baktım ve fiyatların arasındaki mesafe bayağı yüksek. İkincisi arkadasım 4 ay çalıştıktan sonra burda dil okuluna gitmek istiyor. Hangi eyalette uygun fiyata dil okulu ve konaklama karşılanabilir. Araç alırken neye dikkat etmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim

....bazi araclar vardir daha karsidan bakinca asik olunur,gozler beyenince,her sey guzel gorunur.siz once amerikaya bir gidiniz,biraz cevreye alisiniz,ondan sonra arac bakiniz,karsidan beyenirsiniz cok guzeldir ama bir iki hafta sonra dokulmeye baslar,arac bakmaya giderken biraz olsun arabadan anliyan birisiyle gidiniz,yada bir kac yuz dolar feda edip arabayi ehliyetli mekanike test yaptirin...
    .araba galerilerinde araclar daha pahalidirlar,onlarda para kazanacaklardir masraflari vardir,elden satilanlar biraz daha ucuz olabilir,daha Karli olur,ne varki bazi insanlar arac alip arac satarlar yani arka bahce galericisi olmuslardir dikkat etmek lazimdir.
    GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

Work and Travel J vizesiyle gidilen bir imkan, dil okulu icinse F1 vizesi gerekiyor. Yani arkadasiniz Turkiye'ye donecek isi bitince, sonra gerekli sartlari yerine getirip ogrenci vizesine basvuracak.

Araba isini de soyle dusunun.. Turkiye'de de ayni gorunuslu arabanin biri 30 bin, digeri 60 bin olabilir, sizce nedendir?

Orjinal yazı sahibi: nasrettin View Post
      Arkadaşlar ben Green talihlisiyim kısmet olursa haziranda giriş yapıcam. Bir arkadaşım da work and Travel ile gelecek ve onun iş sözleşmesi hazır sadece vize kaldı. Sormak istediğim ben abd de araç satın almak istiyorum ancak letgo dan bakınca çok ucuz ebay dan bakınca araçlar çok pahalı. Bazı jeep ler bile letgo da 2500$ acaba bunların arasındaki fiyat farkının sebebi nedir. Genellikle hasarsız araçlara baktım ve fiyatların arasındaki mesafe bayağı yüksek. İkincisi arkadasım 4 ay çalıştıktan sonra burda dil okuluna gitmek istiyor. Hangi eyalette uygun fiyata dil okulu ve konaklama karşılanabilir. Araç alırken neye dikkat etmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim
      Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Anladım fethiye hanım

Yorum

Ya genellikle hasar kaydından dolayı oluyor haklısınız ancak letgo da olsun başka sitelerde olsun 2011araçlar 2500 diyince insan da acaba çalıntı mı hissi oluşuyor ondan dolayı sormak istedim. Dil okulu için vize değişimi yapılmıyor mu oradayken? Daha önceden böyle yapan bayağı kişi olmuş sistem değişti mi ki. Birde Green card dan vatandaşlığa başvurmak için 5 senede en az 3 sene abd de oturmam gerekiyor sanırım. Ben direk 3sene kesintisiz kalsam başvurabilirmiyim?

Yorum

Vatandasliga basvurmak icin 5 yil (evlilik yoluyla alanlar 3 yil 'hala ayni kisiyle evliyse') yesil kartli olarak yasamaniz ve vergi veriyor olmaniz gerekiyor.

Turist vizesini ogrenci vizesine cevirmek icin basvurulabilir ama alacagi garanti degil, kaldi ki o sekilde degisince turist vizesi iptal oluyor, riske atmaya degmez.
            Fethiye Temiz

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

Yorum

Turist vizesini öğrenci vizesine dönüştürmeyecek fethiye hanım j1 çalışma vizesini öğrenci vizesine dönüştürecek. Safariedu ve bır training center isminde iki dil okulu bulduk fiyatları uygun geldi acaba bu okullar hakkında bilginiz varmı? Safari san Diego da bır training ise Chicago da

Yorum

ayni sey gecerli yani cevirecekleri garanti degil. Deneyebilir tabi.
                Fethiye Temiz

Yorum

Okullar hakkinda bilgim yok.
                  Fethiye Temiz

Yorum

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Arkadaşım da şuanda job offer var ancak Türkiye deki work and Travel şirketleri fazla para alabilmek için self kayıt almıyorlar. Abd den bu job offer ile kendi başımıza ds2019 çalışma iznini getirtebiliyormuyuz acaba yoksa illa ki Türkiye de bir şirket aracılığıyla mı getirmemiz gerekir

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                    İşleniyor...
                    X