Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Türkiye'den Amerika'ya En Ucuz Para Transferi

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Türkiye'den Amerika'ya En Ucuz Para Transferi

Herkese merhaba.

Amerika'da kiraladığım bir evim var. Şu anda Türkiye'deyim ve evin kirasını ödemeye başladım. Geçen ay HSBC üzerinden gönderdim ve benim ödediğim komisyon dışında, ev sahibinden 20 dolar kesinti yapıldı. Ayrıca kesinti öncesi paradan 32 dolar daha kesilmiş. Yaklaşık 100 dolar zararla gönderdim anlayacağınız. Ev sahibim bu konuda PayPal önerdi ancak Türkiye'de olduğum için PayPal kullanamıyorum. Şu anda Amerika'ya en uygun fiyatlı para transferini nasıl yapabilirim?

Esen kalın!

Capteteb hesabı ile yapabilirsiniz
    CepteTeb ile Bank Of Amerika bu konuda işbirliği içindeler. Günlük olarak max 1000$ amerikadan
    Banka atm'lerinden masrafsız çekebilirsiniz.
    Türkiyedeki cepteteb hesabına para yatar , Amerikadaki de masrafsız çeker.

2. Yöntem ise moneygram. Moneygram dan hızlı ve düşük komisyonlu para transferi yapabilirsiniz.
    http://global.moneygram.com/tr/tr

Yorum

Gerçekten önemli bir konu ve es geçilmiş gibi... Göçmenlik demek herşeyin ile gitmek demek.. Para transferi aslında son derece önemli bir konu. Bu konu hakkında başka fikirleri olan yok mu? Mesela CepteTeb gayet mantıklı... MoneyGram pahalı %5 komisyon alıyor...
      DV 2018 LOADİNG...

Yorum

Paypal kullanmanın yolları var. İnternetten biraz araştırmanızı tavsiye ederim. Ama cepteteb & bank of amerika ortaklıgı varsa zaten pek ihtiyaç kalmaz.

Yorum

CepteTEB'e baktım, 30 TL + %5 komisyon diyor. :/ Çok uygun değil gibi. Ya da ben yanlış yere baktım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: despie View Post
            CepteTEB'e baktım, 30 TL + %5 komisyon diyor. :/ Çok uygun değil gibi. Ya da ben yanlış yere baktım.
            Cepteteb banka kartı ile Bank of America ATM'lerinden masrafsız para çekiyorsunuz. Elektronik olarak para göndermek için değil. Bu daha çok kendiniz gidip kendi hesabınızdaki parayı çekmek için kullanılan bir yöntem. Sizin durumunuzda en mantıklısı MoneyGram gibi yöntemler olur. Daha uygun veya ücretsiz bir yolu da olmayabilir.
            DV2016 (Case no: 22XXX)
            Vize onayı: Nisan 2016
            ABD'ye ilk giriş: Ağustos 2016
            www.kenanoren.com "Amerika'da hemşirelik"

Yorum

Cepteteb bence yine en mantıklı masrafsız çözüm.
              Şahsen ben şöyle yapardım. Cepteteb hesabı açardım ve sadece kira ödemelerim için
              bu hesaba para yatırırdım. Bana gelen kartıda Bank Of Amerika ATM lerinden para çekebilmesi adına
              ev sahibine gönderirdim benim hesabımdan parayı o çekerdi.
              Hesabımda sadece kira parası oldğundan fazla çekebilir gibi bir derdim olmazdı.

Siz bu yönteme güvenli değil vs. diyebilirsiniz. Ancak karar sizin tabiki.

Yorum

...san francisco da kendi debit kartimdan para cekmek icab etti,makineler bir seferinde 100 dolardan fazla vermedi ayni zamanda komisyonunu aldi 300 dolar cektim 3 defa komisyon odedim,bu hususa dikkat etmek lazim,belki baska banka makineleri bir seferde 1000 dolara kadar veriyordur.
                GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

Bildigim kadariyla paypal Turkiye'den cekildi.
                  Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Fethiye abla doğrudur, paypal çekildi Türkiye'den ama kıbrıs paypal dan hesap açarak alışverişinizi yapabiliyorsunuz. Söz konusu internet olunca illaki bir arka kapı oluyor malum. Youtube da bir çok video mevcut nasıl yapılacağı ile ilgili.

Yorum

Sevgili Kenan,
                      Yaşam nasıl gidiyor.Ailenizde iyidir umarım.Bulunduğunuz yere alıştınızmı?anlatırmısınızHemşirelikte sorun yaşadınızmı biraz bilgilendirme rica etsem mümkünmü.?.

Yorum

Merhaba.uzun zamandır haber alamadık.

Sevgili Kenan,
                        Yaşam nasıl gidiyor.Ailenizde iyidir umarım.Bulunduğunuz yere alıştınızmı?anlatırmısınızHemşirelikte sorun yaşadınızmı biraz bilgilendirme rica etsem mümkünmü.?.saygılarımla.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Lailam and me View Post
                          Sevgili Kenan,
                          Yaşam nasıl gidiyor.Ailenizde iyidir umarım.Bulunduğunuz yere alıştınızmı?anlatırmısınızHemşirelikte sorun yaşadınızmı biraz bilgilendirme rica etsem mümkünmü.?.saygılarımla.
                          Alışmaya çalışıyoruz. Fazla bir sıkıntımız yok çok şükür. Hemşirelikle ilgili şeyleri genelde blogumda yazıyorum. Selamlar.
                          DV2016 (Case no: 22XXX)
                          Vize onayı: Nisan 2016
                          ABD'ye ilk giriş: Ağustos 2016
                          www.kenanoren.com "Amerika'da hemşirelik"

Yorum

Merhaba,

"turkiyeden amerikaya para gonderme" diye google edince ilk bu forum sayfasi cikiyor. Ben de dolayisi ile konu ile ilgili tecrubelerimi burada paylasmak istedim.

Eski bir Citibank global ogrenci paketi kullanicisiyim, eskiden 7/11'lardaki Citibank ATM'lerinden masrafsiz cekilebiliyordu, fakat artik citibank karti bu ATM'lerde calismiyor. Eski citibank kartimin halen calistigi ATM'lerin cogu ise surcharge fee aliyor (genelde $3, bazi kucuk banka (credit union) ATM'leri hic surcharge fee almiyor aslinda, merkezi bir yerde $6 isteyen ATM'ye de denk geldim. Virginia'da yasarken evimizin yakinindaki Apple Credit Union hic surcharge fee kesmiyordu mesela fakat California'daki evimizin civarinda yaptigim denemelerde boyle bir ATM bulamadim. Bank of America, burada hesabimin bulundugu banka, citibank kartimi kabul ediyor fakat $3 aliyor). Dahasi artik Deniz Bank %1 sarj ediyor ATM'lerden cekislerde, halbuki paketin aynen devam edecegini soylemislerdi transfer sirasinda. Yaptigim sorgulama uzerine Denizbank'tan gelen cevap: "Global Öğrenci Paketi ile ilgili masrafsızlık anlaşmamız 2 yıl olup anlaşmanın bittiğini bilgilerinize sunarız."

Alternatifleri google ettigimde: Transferwise, Western Union ve SWIFT opsiyonlarini degerlendirdim. Eksisozlukten okudugum kadari ile Transferwise bir zamanlar TL'den USD'ye calisiyormus ama artik calismiyor (lakin USD'ten TL'ye oluyor). Western Union icin TR'de bulunmak lazim geldigi kanaati olustu, acentaya gitmek gerekiyormus, online olmuyor sanirim. Ben de SWIFT denedim.

Denizbank USD hesabimdan Bank of America hesabima transfer etmek istedigim miktar iki bin kusur dolardi (diyelim bu miktar $2240 olsun). Denizbank bu islem icin TL hesabimdan 50 TL kesti ve ilaveten BofA veya baska araci da 20$ kesmis olmali ki para hesabima $20.00 az yatti. Eger ATM'den cekse idim (bir defada maksimum $560 cekebiliyorum zira gunluk limit 2000TL) her defasinda 3$ surcharge fee ve %1 Denizbank fee gitse toplamda $32.4 ($12 (dort kez ATM surcharge) + $22.4 (1% db)) transfer fee gitmis olacakti. Bu sekilde ise ~$34 (50TL (db) + $20 (bofa)) gitmis oldu, yani kafa kafaya. Demek ki neymis $2240 ustu harcamalar icin SWIFT daha mantikli, hem daha hizli, zira ertesi is gununde para hesabima gecti (diger turlu 4 farkli gun BofA ATM'sine gidip once citibank kartimla 560 withdraw edip sonra bofa debit kartimla ayni miktari deposit etmem gerekecekti).

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                            İşleniyor...
                            X