Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

amerikada yeni bi hayata başlamak???

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• amerikada yeni bi hayata başlamak???

merhaba arkadaşlar ben birşeyi merak ettim eğer amerikada hiçbir yakınım, akrabam vs.yoksa ve yeşilkartda alabilirsem
    1-ABD ye gelip nerede kalabilirim otellerden başka kalınabilecek yerler varmı ?
    2-oraya geldiğimde hemen iş bulablirmiyim?
    3-yanımda iş bulup çalışana kadar ne kadr bi para getirem gerekir?
    4-yeşilkartı aldıktan sonra olunan ABD vatandaşlığının diğer normal ABD vatandaşlarından bi farkı var mı?

yani oraya sıfırdan gelip nasıl geçinirim
    ?
    şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim...

skywalkerugur, insallah green card'i aldin diyelim, oncelikle kendine bir sehir secmelisin. ABD ye gelen ve hic tanidigi olmayan kisiler ilk bir kac haftayi otellerde gecirirler. daha sonra bir apart kiralarsin ve is aramaya baslarsin. Tabi ingilizcenin cok iyi olmasi lazim. Bu is bulma sureci cok kisinin niteliklerine, yasanilan yere gore degisir. Is bulana kadar gecen surede kendi birikimlerini harcarsin. Green card cekilisi ile alinan vatandasligin diger vatandaslik alma turleriyle bir farki yok tur. Yani ayni haklara sahipsindir.

Seninde tahmin edebilecegin gibi Turkiye'de sifirdan bir hayat kurmak ne kadar zorsa burada da benim dusunceme gore on misli daha zordur. Nedeni yabanciliktir.

Yorum

Hazır böyle bir başlık varken yeni konu açmayayım dedim, ben de benzer bir konuda yardım isteyeceğim. 22 yaşındayım, işletme mezunuyum ve iyi derecede İngilizce biliyorum. Planım Amerika'ya temelli yerleşmek. İş ve yaşam koşulları konusunda yüksek beklentim yok, en dipten başlamaya razıyım. Kısacası ben de Amerika'da yeni bir hayata başlamak istiyorum. Bu konuda ne önerirsiniz? Evet, internette Amerika'ya yerleşmek için çeşitli yollar anlatılmış ama tecrübe sahibi biri yol gösterirse çok minnettar olurum.

Yorum

Forumda biraz arastirin, istemediginiz kadar bilgi var bu konuda.
        Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Merhaba arkadaşlar
          Ben 17 subatta mulakata gıdecem ve tum evraklarım hazır sadece mulakatı beklıyorum....
          Orada bana hangı sorular sorulacak bılgısı olan yardımcı olabılırmı
          Tesekkurler ılgınız ıcın...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
          İşleniyor...
          X