Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

USAde sıfırdan başlamak ?

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• USAde sıfırdan başlamak ?

2011 greencardı ailece kazandık. Fethiye hanıma mesaj attım ama foruma yazıp herkes ile paylaşmam gerektiğini düşündüm.Ben şu an 4000 tl maaş alıyorum ve eşim 1800 tl maaş alıyor. Ben iktisat mezunuyum ve 2 oğlumuz var 14 ve 7 yaşlarında. Derslerle hiç ilgileri yok. Türkiyede bu kadar çok üniversite mezunu işsiz varken çocuklarımın için çok endişe duymaya başladım. Onların geleceği için herşeye sıfırdan başlayarak USA de yaşamalımıyız yoksa burada kalmalımıyız. USA yaşayan tüm arkadaşlardan tavsiyelerine ihtiyacım var çünkü inanılmaz kararsızım. İş bulabilme kaygım çok fazla. ek işlerde çalışırım ama bildiğim ve 15 yıldır yaptığım bildiğim işe devam etmek istiyorum. Tavsiyeleriniz benim için çok değerli...bekliyorum..

Bence isleriniz sizi emekli edinceye kadar garanti altindaysa ve hayatinizdan memnun iseniz sifirdan baslamak size cok zor gelecek. Ustelik suanda ekonomik olarak kotu bir donem ABD'ye gelip sifirdan baslamak icin...Islerinizden izin alip, gelip gorup kararinizi ondan sonra vermenizi tavsiye ederim.
    ***BUYUKSU***

Yorum

Bunlar biraz da sans isi, ne var ki Amerika sizin Turkiye'deki back ground'unuzu pek iplemiyor, Turkiye'deki pozisyonunuzdan baslamaniz pek olasi degil. Amerika'da bir is gecmisiniz olmadigi icin de ilk baslarda yapabileceginiz her iste calisabilirsiniz. Su anda Amerika'da hala issizlik orani bir hayli yuksek..
      Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Yorumlarınıza çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi gidip 15-20 gün kalarak etraflıca düşünüp karar vermek en hayırlısı olacak..

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
        İşleniyor...
        X