Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Amerika'da Pizza Delivery - Ne kadar Kazanır?

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Amerika'da Pizza Delivery - Ne kadar Kazanır?

Merhaba arkadaşlar iyi günler. Benim merak ettiğim hususlar'dan bir tanesidir; pizza delivery'in aylık ne kadar kazandığı konusunda. Elbette bu eyaletten eyalete istinaden değişkenlik gösterebilmektedir. New york'ta çalışan bir delivery ile washington'da çalışan'ı kıyaslamayız. Ancak; ortalama dc gibi eyatlerde saatlik 15$ gibi bir ücret kazanmaları biraz aşikar. Merak ettiğim konu; pizza'da 7 saat değil örnek veriyorum 12, 13 saat çalışılabilir mi? Böyle dükkanlar var mı? Pizza hot'da mesela ya da dominosta?

Orjinal yazı sahibi: e.dream34 View Post
    Merhaba arkadaşlar iyi günler. Benim merak ettiğim hususlar'dan bir tanesidir; pizza delivery'in aylık ne kadar kazandığı konusunda. Elbette bu eyaletten eyalete istinaden değişkenlik gösterebilmektedir. New york'ta çalışan bir delivery ile washington'da çalışan'ı kıyaslamayız. Ancak; ortalama dc gibi eyatlerde saatlik 15$ gibi bir ücret kazanmaları biraz aşikar. Merak ettiğim konu; pizza'da 7 saat değil örnek veriyorum 12, 13 saat çalışılabilir mi? Böyle dükkanlar var mı? Pizza hot'da mesela ya da dominosta?
    Araştırmalarım ve bildiklerim neticesinde cevap verecek olursam ,
    eyaletten eyalete hatta güzergah ve konuma göre değişkenlik gösterebiliyor.Â*
    Delivery işinde bazı kazanç saatlik (5-7 $ gibi) + bahşiş şeklinde çalışılıyor. (Bazı yerlerde mil başına ek ücret , aracınızın yıpranma payı .. gibi ek ödemeler olabiliyor.)
    Bazı yerlerde ise pizzacıda beklerken saatlik ücret işliyor (Tabi bu sırada pizza kutusu yapmak , yer paspaslamak , tezgah silmek gibi birşeyler yapıyor olursunuz)
    servise gittiğinizde ise sadece bahşiş sistemi çalışıyor.

Genelde büyük firmalar değil italyan pizzacısı gibi bölgesel tanınan pizzacılarda daha fazla kazanma olanağından bahsediliyor.
    Kazanç olarak , Çok iyi bir muhitte iyi bir iş yakalarsanız başka işte çalışmak bile istemeyebilirsiniz.
    bu yolla evini geçindiren TR de taksi plakası bile alanlar olduğunu duydum. (Ne kadar doğru bilmem. ben söyleyenlerin yalancısıyım.)

Â*

Yorum

Orjinal yazı sahibi: smesut View Post

Araştırmalarım ve bildiklerim neticesinde cevap verecek olursam ,
      eyaletten eyalete hatta güzergah ve konuma göre değişkenlik gösterebiliyor.Â*
      Delivery işinde bazı kazanç saatlik (5-7 $ gibi) + bahşiş şeklinde çalışılıyor. (Bazı yerlerde mil başına ek ücret , aracınızın yıpranma payı .. gibi ek ödemeler olabiliyor.)
      Bazı yerlerde ise pizzacıda beklerken saatlik ücret işliyor (Tabi bu sırada pizza kutusu yapmak , yer paspaslamak , tezgah silmek gibi birşeyler yapıyor olursunuz)
      servise gittiğinizde ise sadece bahşiş sistemi çalışıyor.

Genelde büyük firmalar değil italyan pizzacısı gibi bölgesel tanınan pizzacılarda daha fazla kazanma olanağından bahsediliyor.
      Kazanç olarak , Çok iyi bir muhitte iyi bir iş yakalarsanız başka işte çalışmak bile istemeyebilirsiniz.
      bu yolla evini geçindiren TR de taksi plakası bile alanlar olduğunu duydum. (Ne kadar doğru bilmem. ben söyleyenlerin yalancısıyım.)

Â*
      Yazdığınız bir çok hususu biliyordum zaten. Ekstra olarak taksi hattı alımı vesaire gibi duyumlarla karşılaşmamıştım. Değinmek istediğim husus; bir pizzacı da kaç saat çalışılabilir. Yani bu kişiye mi bağlıdır. Örneğin; 16 saat çalışmak istiyorum deyip çalışılabilir mantığı mı?

Yorum

Isyerine gore degisir. Genel olarak haftada 40 saati gecirmezler calisma saati olarak, ama Turk isyerinde 40 saat ustu calismaniz mumkun olabilir. Undertable odeme yaparlar, yani cash.
        ***BUYUKSU***

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MySea View Post
          Isyerine gore degisir. Genel olarak haftada 40 saati gecirmezler calisma saati olarak, ama Turk isyerinde 40 saat ustu calismaniz mumkun olabilir. Undertable odeme yaparlar, yani cash.
          O halde bakıldığında 8 saat çalışsak; 8*15 = 120$ günlük yapılır. Aylık 2400$ tekabül ediyor hafta sonları çalışmaz isek. Hafta sonları da farklı bir pizza firmasıyla anlaşıp ya da farklı bir işe girip çalışabilmek mümkündür.

Yorum

Pizza sektorunde, en busy gunler haftasonlaridir. Genelde Pazartesi ve Sali yavas gunlerdir. O yuzden driver larin cogunlugu o gunlerde off kullanirlar.
            ***BUYUKSU***

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MySea View Post
              Pizza sektorunde, en busy gunler haftasonlaridir. Genelde Pazartesi ve Sali yavas gunlerdir. O yuzden driver larin cogunlugu o gunlerde off kullanirlar.
              Vallaha gerekli imkanlarım var. Sadece gidip; çalışmak yeterli olacak. Hayırlısı olsun hakkımızda.

Yorum

Iki pizzacida calisirsiniz, farkli saatlerde tabii
                30+30=60 saat eder haftada. 60x15=900 haftalik.
                isverenler 40 saatin uzerinde calistirip da 1,5 kati para vermek istemiyorlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: terelelli View Post
                  Iki pizzacida calisirsiniz, farkli saatlerde tabii
                  30+30=60 saat eder haftada. 60x15=900 haftalik.
                  isverenler 40 saatin uzerinde calistirip da 1,5 kati para vermek istemiyorlar.
                  Mantıklı ve olması gereken unsurlar. Ekstra bir iş daha bulabiliriz. Günde 12 saat haftanın 6 günü Aylığımız bakıldığında 4300$'a tekabül edebilir. Bu da ciddi bir para. Keza eşimizin de Amerika'da çalıştığını varsayacak olursak gerçekten refah bir hayat sürmemiz aşikar olacaktır.

Yorum

Bende bişey sorcam arkadaşlar mesela turist olarak gitsek her hangi bir yerde çalışabilir miyiz? Ya da şöyle sorayım turist olarak gidip bi yerde işe girerek işçi vizesi yapabilir miyiz bunu?
                    Bu gözler erdi gerçeğin karanlık çizgilerine, duydu kulağım vardı yaşamın komalı ezgilerine.

2016 - HAS NOT BEEN SELECTED
                    2017 - HAS NOT BEEN SELECTED
                    2018 - E KADAR YAŞARSAK NE ALA

Yorum

Orjinal yazı sahibi: burc ugur View Post
                      Bende bişey sorcam arkadaşlar mesela turist olarak gitsek her hangi bir yerde çalışabilir miyiz? Ya da şöyle sorayım turist olarak gidip bi yerde işe girerek işçi vizesi yapabilir miyiz bunu?

Turist vizesiyle gittiğinizde kesinlikle hiçbir yerde çalışamazsınız. Ama çalışma konusunda çok düşük bir ihtimal. Bir çok firma buna yanaşmaz Size kefil olması gerekir gibi bir şey. Bunu yapabilmesi için sizin özel ve ayrıcalıklı birisi olmanız gerekir.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                      İşleniyor...
                      X