Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aktarma Sırasında Havaalanından Çıkmak Mümkün Mü?

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Aktarma Sırasında Havaalanından Çıkmak Mümkün Mü?

Selamlar, bir soru sormak istiyorum yakın zamanda bir arkadaşım ABD üzerinden X ÜLKEYE'ye gidecek ancak aktarmasına 8 saat kalıyor bu 8 saat süre zarfında abd'de jfk havaalanında olacağı için hazır gelmişkem bir kaç saat de orada gezmek istiyor bu durumda hali hazırda transit vizesine sahip olduğu için havaalanından çıkış yapabilir mi?
    Last edited by burc ugur; 06-01-2018, 20:29.
    Bu gözler erdi gerçeğin karanlık çizgilerine, duydu kulağım vardı yaşamın komalı ezgilerine.

2016 - HAS NOT BEEN SELECTED
    2017 - HAS NOT BEEN SELECTED
    2018 - E KADAR YAŞARSAK NE ALA

...diyelimki yurt disindan gelen ucak amerika topraklarina inince,butun insanlar gumruk pasaport kismina yonlendirilir,resmen giris yapilir yani pasaporta girdi damgasi vurulur,ister iki saat sonra baska bir ucaga bin ister 8 saat sonra baska bir ucaga binip baska ulkeye git,hava alanindan cikip gezebilirsiniz,trafik normalse yarim saat veya 40 dakikada manhattan merkezine inilir,kendi kanaatimca bir sorun olacagini sanmiyorum..benim amerika vizem vardi 2012 yilinda los angeles uzerinden kanadaya gittim,ucakta forum verdiler nereye gidiyorsun nerde kalacaksin gibi,ben direk torontoya gidiyorum diye yazdim,her seye ragmen ucaktan inince dogruca gumruge yonlendirdiler ve resmen amerikaya giris yapmis oldum,binecegim ucak icin 2 saatlik bir zaman dilimi vardir pasaport kontrol sirasinda ucagi kaciracagim diye cok heyecanlandim,hatta bir memura ya ben transit kanadaya gidiyorum burda ne isim var dedim,ucak baska bir ulkeden geldiyse mrcburen giris yapacaksin dediler.....jfk yi pek bilmiyorum,mesela los angeles de 8 tane terminal var hepsi bir birinden uzakta,transit yolcu bir terminalden digerine giderken bir arabaya atlayip ortadan kaybolabilir,onun icinde zannediyorum mecburi giris yaptiriyorlar.
    ...ben pek problem olacagini zannetmiyorum ama mr trump baskan olduktan sonra cok seyler degisti,birakmiyabilirlerde,arkadas bir sansini dener.

..ilave..... biraz internetten arastirdim,transit vizesi olanlarin hava alnindan ayrilmalari zor,tabi bu bazi ulke vatandaslari icin,amerikanin ESTA diye vize sistemi var gelismis devletleri kapsiyor galiba 38 devlet,shengen ulkeleri filan bunlar hava alanindan cikabiliyorlar...arkadasin newyorku gorme isi biraz zor gibi..
    Last edited by sir.altan; 06-01-2018, 23:54.
    GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

Peki transit vizesini nasıl aldınız neler gerekli bunun için? Mesela Gidilecek ülke için banka hesabında 2500 lira olması kâfi ancak transit vizede abd de banka hesabı istiyor oysa x ülkeye gidilecek 2500 lira var diye transit vizesini redmi ederler sonuçta ABD'de durmayacak ki..
      Bu gözler erdi gerçeğin karanlık çizgilerine, duydu kulağım vardı yaşamın komalı ezgilerine.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: burc ugur View Post
        Peki transit vizesini nasıl aldınız neler gerekli bunun için? Mesela Gidilecek ülke için banka hesabında 2500 lira olması kâfi ancak transit vizede abd de banka hesabı istiyor oysa x ülkeye gidilecek 2500 lira var diye transit vizesini redmi ederler sonuçta ABD'de durmayacak ki..
        .kardes eger soruyu bana soruyorsaniz,ben australya vatandasiyim australya pasaportu tasiyorum,bir kac devletin haricinde,vizeler otomatikman internetten aliniyor ESTA DIR,gercegi vize degildir,internetten forum doldurulur,14 usa dolari masrafi vardir,bes 10 sorusu vardir,dogru cevaplar verirsiniz,bir kac dakika icinde elektronik olarak visa almis olursunuz,acikcasi vize gerekmiyor.C-1 transit vise bir yerde gordum 29 gun kadar amerikada kalinabiliniyormus,custom daki gumruk memuruna bagli.para meselesini inceleyip arastirip yazabilirim,bir kac evvel kizim australya pasaportu ile avrupada bir kac ulke dolasti giris cikislarda pasaporta bile bakmayan ulkeler olmus.gelismis ulkelerin imtiyazlari daha cok oluyor,gariban ulkelerin vatandaslari icinde bin bir dereden su getirttiriliyor

GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

Peki mesela Türkiye için ne kadar para gerekiyor? Çünkü ABD sadece aktarma olarak kullanılacak turist vizesi alınmayacak sadece aktarma vizesi olan c1 alınacak ancak bunda bile banka hesabı vs. istiyorlarmış. THY nin gidilecek ülkeye direkt seferi olmadığı için abd üzerinden aktarmayla gidiliyor. Bu durumda ne yapmak gerekir? Yani bir turist abd ye giderken banka hesabında yüklü miktar olması gerekiyor diyorlar tamam ama örneğin meksika vizesiz ve daha farklı yani abd için 25 bin tl gerekiyorsa meksika için diyelim ki 5 bin tl lazım. 5 bin tl var diye abd transit vizesini red mi edecek? yani vize vermek için 25 bin tl mi göstermek lazım yine.. saçma bir şey sonuçta ülkede durulmayacak bile sadece geçiş güzergahı.. niye transit vize için bile bunu talep ediyorlar anlamak mümkün değil.. Acaba siz tanıdığınız Türk vatandaşlarına sorar mısınız transit vize nasıl alınır ve red yememek için ne yapmak lazım?

Yorum

....bu para miktari forumdami yaziyor bu kadar paraniz olmasi lazim diye,amerikada kisa bir zaman kalip baska bir ulkeye gecilecekse b1 veya b2 vizesi alin deniliyor. ayrica okuduklarima gore transit vizesi gemiciler icin filan,kargo gemisi amerikanin bir limanina geliyor,yuk bosaltiyor veya yuk aliyor 2 hafta kaliyor,diger bir sekilde aile yatlariyla dunyayi dolasiyorlar,amerika sahillerinde bir limandada n biraz kaliyorlar,resmen 29 gun musaadeleri varmis,benim okuyup anladigima gore transit vizesi boyle..para miktarini hangi forumda gordugunuz yazarsaniz bakarim.
            GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

Benim demek istediğim A.B.D'de kalmak değil mesela THY ile Bahamas'a uçaçağız ancak direkt sefer olmadığı için aktarma yapıyor A.B.D üzerinden bu durumda A.B.D havalimanına inince önceden transit vize almak gerekiyormuş. Transit vize almadan normal thy bileti alsak bahamalara nasıl gideceğiz? İstanbuldan kalkan uçak abd de inecek oradan başka bi uçakla bahamasa gidecek?

Yorum

deniz asiri ulkelerden amerika hava alanlarina inen her ucagin yolculari direk olarak cbp,pasaport kontrol kismina yonlendirilip amerikaya giris yaptiriliyor,transit salonlari yok,varsada guvensiz olduklari icin mecburi giris yaptiriliyor,benim arastirip anladigim kadariyla,bazi ulke pasaportlari haricinde butun pasaportlarin transit vize almasi lazim,baska sekilde sansiniz yok gibi,geldiginiz ulkeye gidecek ilk ucakla sizi geri gonderme yetkleri vardir...ESTA ve SHENGEN ulkeleri icin transit gecislerde problem yok,ya transit vizesi alacaksiniz ya da B1 Veya B2,BOL ..bahama adalari icin en uygun sehir miamidir,miamide kaldim ama bahama adalarina gitme firsatim olmadi gunluk gemiler gidiyor,2,5 saatlik yolculuk,,bol sanslar.
                GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

Tamam bende onu diyorum. Transit vize almak icin ne gerekiyor? Yani bazi forumlarda abd bu vizeyi bile red ediyormus bankada yuklu miktar para gostermek gerekiyor diyorlar transit vize icin bile banka kayitlarini gostermek lazımmis dogru mu???

Yorum

.....transit vize icinde ds160 forumu doldurulacak bir cok supporting documant,destekliyici bilgiler isteniyor,maasin ne lkadar nerde ve ne kadar zamandir calisiyorsun,evin arsan bir yatirimin varmi,vergi odemelerin,banka defteri ve banka hesabida isteniyor ama bankada bu kadar paran olmasi lazim diye bir maddeye rast gelmedim,bu hususta yani bankadaki para icin daha tecrubeli arkadaslarin yardimci olmalarini bekliyorum
                    GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

O ülkede duymayacaksak ve zaten transit vizesi olan havaalanından çıkamıyor.. neden bu kadar belge isteniyor? Zaten gidilecek ülkeye vize alırken bir sürü belge gösterilmiş. Yani misal bahama giris icin sadece tatil parasi ve rezervasyon bilgisi ucak bileti olani iceriye aliyor ama abd niye bir suru belgd istiyor farzet toplam 5 bin liram var bu para bahamalarda tatil icom yeterli neden az diye red ediliyor sanki abd de mi kalacaz cok sacma

Yorum

.....transit vize olunca hava alanindan cikilabilir...her devletin sinirlarini koruma haklari kendilerine aittir,kendilerine gorede yasalar getirirler hic birimiz bir sey diyemeyiz,bahama adalari icin kuba uzerindende gidebilirsiniz.....ben bir iki sefer los angeles sehrinde bulundum,8 tane degisik yerlerde terminal var.misal olarak los angelesden meksikaya gidecegim..xx ucakla 3 nolu terminale geldim,meksikaya gidecek ocak da 6 nolu terminalden kalkacak ya 15 dakika yuruyecegim ya-da terminaller arasi otobus var ona binecegim,terminallere gelen taksilerde bol,terminalden cikinca bir taksiye atlayip sehirde kendimi kaybedebilirim,amerikada boyle durumlari onlemek icin her gelene mecburi giris yaptiriyor,ya turist vizesi ya da transit vizesi istiyor....Mr TRUMP baskan olduktan sonra bu isler daha da zorlandi,dun net haberleri okuyordum,30 yildir amerikada yasiyan bir meksikaliyi deport etmisler,adam 9 yasindayken ailesiyla kacak gelmis,amerika vatandasi meksikali bayanla evlenmis iki de cocugu olmus,esinin ve cocuklarinin amerikan vatandasi olmalarida kendini kurtaramamis ve en azindan 10 yil yasaklamislar.
                        GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

cevaplar icin sagol ama sana ozel bi mesaj gonderdım bakıp gerı donus yapar mısın bana?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                          İşleniyor...
                          X