Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Amerikan kabusu

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

O Eve ayakkabiyla girilmesi benim icin kabul edilemez bir sey....Gecen gun yagmur yagiyordu eve Comcast,tan servis gorevlisi geldi....Kapinin zilini caldi onu bekledigim icin..." Kapi acik gir iceri" diye seslendim gorevli iceri girdi ve tamire basladi.....Televizyonun arkasindaki kablolara ulasmak icin yere uzandi....Iste o an gordum les gibi Camurlu botlarini...Hemen " Su botlarini cikarabilir misin " dedim...Niye diye sordu...Anlayamamisti niye sordugumu saskindi...O an sirf isini tam yapsin diye... OK. Don,t Worry dedim....Sorduguma pisman oldum....Ama icim erimisti mutsuz bir surat yapisiyla Gorevlinin isini bitirmesini bekledim ve gidince bir Dahaki sefere asla bu olmayacak dedim...Tamam basit bir olay.... ama insanin icini eritiyor....Dogdugumuzda gordugumuzu ne kadar alissakda icimizden atamiyoruz ve Mutsuz oluyoruz....

Yorum

ATT gorevlileri plastik geciriyorlar pabuclara. Bizim evde komik oluyor tabii Sabah aksam iceri disari girip cikan iki kopekle evde pabuc cikarmak biraz luzumsuz.

Yorum

Bir amerikaliya gore neyimiz pis geliyor inanin cok merak ettim. Insanlarin oturdugu yerlere ayakkabi ile basiyorlar, gym soyunma odasinda ben ayagimin ucu yere degince alkolle silerken adamlar yalinayak dus almaya gidiyor, ayakkabi ile uyuyan var, evlerini temizlemezler hem zamanlari yoktur, parayla da temizletmeyip para save ederler. Taharet muslugu ayri bir olay, su ile temizlik gibisi yok; tuvaletten cikinca kimse banyo yapamaz, yazin sicaginda apisarasi kokan cok. Kopegini disarda gezdirip pisligini cimlerde birakanlar, kopek kose bucak cis koklarken eve gelip kopegiyle uyuyanlar.. Liste uzar gider. 😄

Yorum

Ozellikle kopegini disarida gezdirip pick up yapmayanlar buna sebep oluyor....Farkina varmadan basiyorsunuz ve o ayakkabiyla evde dolaniyorsunuz....Diyelimki halinin uzerine uzandiniz....Herturlu mikropla karsi karsiyasiniz....Tamam yasadiginiz ulkenin yasam kural ve adetlerini biliyorsunuz onlara uymak zorundasiniz......Amerika,da cok guzel yasam kurallari adetleri arasinda Sadece bir eksileri var, Oda Camurlu ayakkabiyla ailece evde dolasmak....

Yorum

O kadar zor mu kendi kurallarinizi koyarak yasamak? Biz evimizde ayakkabiyla gezmiyoruz, siz de aynisini yapabilirsiniz ama baskalarinin nasil yasadigina mudahele etme hakkiniz yok. Onlar da her sabah fakiri, zengini evden cikmadan MUTLAKA dus aliyor ama bizden de 10 gunde bir yikanan var.. eee ne diyecegiz simdi les gibi ter kokanlara?
            Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Merhaba Benim adım Ahmet; 17 mayısta bir tanıdığımın yanına Los Angeles'a gelicem. Yaşım 36. Türkiye'de 15 yıldır fabrikalarda mühendislik yapıyorum ancak geçen ay işten çıkardılar ve burda durumlar gerçekten kötü... Gelince orda kalmak için E2'ye başvur yada evlilik yap yada kaçak kal diyenler oldu. Sizlerin bu konuda görüşleriniz nelerdir? Birde tanıdığım ay sonunda Türkiyeye dönücem başının çaresine bak demek istedi. Bileti de almıştım mecbur gelicem olmadı en son 3-5 ay sonra vizem dolmadan dönerim ancak Bu süreçte Los Angelesta ne yaparım iş bulabilirmiyim? Bu arada evliyim birde küçük çocuğum var işler yolunda giderse onları da en kısa zamanda yanıma almak isterim tabiki... Yardım edebilecek yol göstericek biri olursa sevinirim Şimdiden Teşekkürler...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: GentleDoe View Post
                O kadar zor mu kendi kurallarinizi koyarak yasamak? Biz evimizde ayakkabiyla gezmiyoruz, siz de aynisini yapabilirsiniz ama baskalarinin nasil yasadigina mudahele etme hakkiniz yok. Onlar da her sabah fakiri, zengini evden cikmadan MUTLAKA dus aliyor ama bizden de 10 gunde bir yikanan var.. eee ne diyecegiz simdi les gibi ter kokanlara?
                Amerikalilarin hepsi her sabah disari cikmadan dus alir genellemesi bence yanlis. Bazilari ise zor yetisiyor ve yataktan kalktigi gibi geliyorlar.
                ***BUYUKSU***

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gzmbgr View Post
                  Merhaba Benim adım Ahmet; 17 mayısta bir tanıdığımın yanına Los Angeles'a gelicem. Yaşım 36. Türkiye'de 15 yıldır fabrikalarda mühendislik yapıyorum ancak geçen ay işten çıkardılar ve burda durumlar gerçekten kötü... Gelince orda kalmak için E2'ye başvur yada evlilik yap yada kaçak kal diyenler oldu. Sizlerin bu konuda görüşleriniz nelerdir? Birde tanıdığım ay sonunda Türkiyeye dönücem başının çaresine bak demek istedi. Bileti de almıştım mecbur gelicem olmadı en son 3-5 ay sonra vizem dolmadan dönerim ancak Bu süreçte Los Angelesta ne yaparım iş bulabilirmiyim? Bu arada evliyim birde küçük çocuğum var işler yolunda giderse onları da en kısa zamanda yanıma almak isterim tabiki... Yardım edebilecek yol göstericek biri olursa sevinirim Şimdiden Teşekkürler...
                  Üzgünüm ama kalabilmeniz pek mümkün değil. Kaçak kalırsanız eşinizi ve çocuğunuzu getiremezsiniz vize vermezler çıkarsanız giremezsiniz. Evli biri boşanmadan evlenemez. Tüm sorularınız yasadışı artık illah geldi insanların yasadışı sorular sormasından..... Mazeret ne olursa olsun yasadışı hiçbir sorunun konuşulmasını istemiyoruz çünkü biz Amerikan vatandaşıyız ve başımızı belaya sokmak istemiyoruz.

Yorum

Ne calisma arkadaslarim ne cevreden tanidiklarim arasinda oylesi yoktu MySea, o yuzden bilemeyecegim.

Orjinal yazı sahibi: MySea View Post
                    Amerikalilarin hepsi her sabah disari cikmadan dus alir genellemesi bence yanlis. Bazilari ise zor yetisiyor ve yataktan kalktigi gibi geliyorlar.
                    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

...biz olaylardan bahsederken tum insanlari karaliyoruz,ayni kendi insanlarimizi karaladigimiz gibi koca toplumu ayni kefeye koyuyoruz.,her insanda degisik duygular ve degisik karakter vardir,kimisi her gun dus alir,kimisi haftada iki sefer kimisi haftada bir sefer,her hangi bir evin icinde neler olup bittigini bilemeyiz,bazi aileler kopek beslerler ve o kopek el bebek gul bebek bakilir.Turkiyede bir cok evlerde banyo yoktur,hala kara dedem usulu, sobada veya ocakta kazan icinde su isitilir,banyo yapacak kisi tuvalete girer,kucuk bir seki vardir uzerine oturur,bir elle kendini sabunlar,sonra tasla kafasindan asagi su dokerek yikanir,bazi durumlarda esler bir birlerine kese yaparlar, bu ortamda her gun banyo yapmak imkansiz gibidir.
                      GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

Insan dedigin 15 gunde bir oda belki yikanmalidir dimi? Eskir meskir.. Oyle cok suyla oynamak lazim degil.

Yorum

Malesef pirikete katılıyorum.artık herseyi oluruna bıraktım.köpeğin evde zarar vermediği eşya kalmadı.pisliği cabası.birde samar oğlanına döndük.bilmiyorum ne kadar dayanırım.hiç kimseye yabancıyla evlılık tavsiye etmiyorum.ilk basta melek görünüp sonra çekilmez oluyorlar.magdur olan biziz ama sabretmek zorundayız!gunde 9,saat agır işte çalış sonra sabah okula git çıkışta bazen saatlerce yürü,yetmedi,evde huzur yok.Kartı alabilirsem ilk iş kendime yeni bir hayat,yalnız bir hayat kurucam.

Yorum

Abi sen kart için mi evlendin? Severek mi? Severek ise ne kadar sürede karar verdin? Eğer özel değilse ?

Yorum

YouTube da İdris usta var.onun videolarını seyrettim.o bana amerıkalı kadın gönderdi.geldim burada köpek pisliği temizliyorum.istersen sana da bir tane bulsun.birde her gece şarap içiyorum!.paristede kagıt için 3 yıl bekledim.sonra Belçika..İstanbul'da iş kadını sevgilim vardı.ingiliz vatandaşı.onu da kagıt için terk ettim.amerıkaya geldım.!

Yorum

...yasar usta gulu seven dikenine katlanirmis diye bir soz vardir.sizde kopruyu gecene kadar bu islere katlanacaksiniz,zaten baska bir yol yok, yok degil var tabi,o da tasi taragi toplayip tr ye donmek,sabirli olursaniz bir muddet sikintilara katlanip kopruden gecis biletinizi aldiktan sonra,kendinize yon verirsiniz,gerci GC Almakla her sey bitmiyor,ondan sonrada bir hayli mucadele gerekiyor,hadi bol sanslar.
                                GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                İşleniyor...
                                X