Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

amerikadaki türkün sevinci...

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Ogrencilik olayi bambaska bir deneyim. Bende master yaparken, her aldigim sinifda birkac tane Turk ogrenci vardi, ve hep Turkce konusuyorduk. Hatta dersin birinde grup projeleri vardi, ve biz 5 Turk ayni projeyi aldik, ve gercekten guzel bir proje hazirlamistik.
    ***BUYUKSU***

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emre90 View Post
      Turkler yurtdisinda birbirlerini pek sevmiyorlar heralde.yalniz bu ogrencilikte pek gecerli degil sanirim cunku dil egitimine gidipte daha cok turkcesini gelistirenler biliyorum.enteresan bi' sabatasyon...
      ..biz toplum olarak munazara etmeyi hala becerememis bir toplum olarak gorunuyoruz,en basit konularda bile ben iyi biliyorum hayir sen bilmiyorsun deyip isin tadini kaciriyoruz.Turklerin yurt disinda bir birlerini sevmiyorlar konusuna gelince....bu bir gercek olabilir, mesela genc ve bekar iken kendi kafamiza gore arkadaslarimiz olmustur,orda burda beraberce takilmisizdir,evlendikten sonra aileye karismisizdir cocuklarimiz olmustur,esler tarafindan akrabalarimiz olmustur,bu arada bekarlik arkadaslarimizin cogunlugu gitmis,ve belki evli ailelerden arkadaslarimiz olmustur,bekar iken bekar insanlarla anlasiyorduk,ama evlenince eslerimizinde bizim bekarligimizin arkadaslarimizdan hoslanacaklarina dair bir garanti yoktur,yani her cagin bir dostlugu ve arkadasligi vardir.

....yurt disinda bir birimizi seveceksek,karsimizdaki insanin bize guven saglamasi ve bizimde ona guven vermemiz gereklidir,cunku her merhaba diyeni aile dostu yapip kapini acip evine davet edemezsin,ben gurbette cok seyler gordugum icin boyle yaziyorum....yine yazinin basinda yazdigim gibi munazara etmesini bilmiyoruz,sectigimiz arkadasin fikirleri ayri olabilir,dini gorusleri ayri olabilir,kafa uygunlugu cok zor olabilir.yurt disinda insanlarin birbirlerini sevmekten ziyade guven meselesidir...Ayrica hangi ulkeye gitsek uzerimizden atamadigimiz kendimizi buyuk gostermek komplexi vardir,boyle kompleksli olanlarlada aile dostlugu yapmak cok zordur, digger bir sekilde yabanci ulkelerdede yasasak kultur farki olan insanlarimiz vardir,okumuslardir yuksek tahsil yapmislardir
      bun larinda kendi ayarlarinda dostlari vardir,tib doktoru ile doner kebabcisi aile dostlugu yapamiyacagi gibi
      GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

[QUOTE=...Ayrica hangi ulkeye gitsek uzerimizden atamadigimiz kendimizi buyuk gostermek komplexi vardir,boyle kompleksli olanlarlada aile dostlugu yapmak cok zordur, digger bir sekilde yabanci ulkelerdede yasasak kultur farki olan insanlarimiz vardir,okumuslardir yuksek tahsil yapmislardir
        bun larinda kendi ayarlarinda dostlari vardir,tib doktoru ile doner kebabcisi aile dostlugu yapamiyacagi gibi[/QUOTE]

Ama bunu Amerika,lilar yapiyor. Bir doktor ve doner kepapcisi aile dostlugu yapiyor hic seviye farki dusunmeden yapiyorlar bunu yada bize disaridan oyle gorunuyor....

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
        İşleniyor...
        X