Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Amerika,Türkiye ve Milliyetçilik.

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

iyiymiş. Türkler'de aborjin sayılır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tinkoz View Post
      iyiymiş. Türkler'de aborjin sayılır.
      Türkleri neden sevmiyorsunuz?

Yorum

Yoo niye sevmeyeyim ? Ben Türküm.

Benim kastım onlara. aborjinlere uygulanan tavizlerin bize de uygulanması maksadıyla idi. Hani bazen diyorlar ya kızıl derililer Türk ırkından filan diye şaka yollu pozitif ayrımcılık koparmak mümkün mü denemeleri yapıyorum.

Ben Türküm ve bütün hatalarına rağmen ülkemi ve insanlarımı severim. Bazen biraz fazla üzerine giderim bazı şeylerin o sevmediğimden değil sevdiğim neden ilerlemekte bu kadar ayak diretiyor diye kızıp söylenme ihtiyacından.

Yorum

sen vatanseverlikle faşistliği karıştırmışsın sana önerim amerika yerine kuzey ıraka gitmen yönünde orada daha mutlu olursun bence foşik falanda yoktur oralarda

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yorgunsavasci View Post
            Milliyetcilik ABD'de fasistlik duzeyindedir. Her yerde eyalet ve uzerinde ABD bayraklarini gorebilirsiniz. Devamli orduya destek mesaji iceren mesajlar dikkatinizi cekecektir. Ustelik bunlar devlet degil ozel ve tuzel kisiler tarafindan yapilmaktadir.

Insanlar arabalarinin arkadasina Ordumuza destegimiz tam veya Tanri Amerika'yi korusun gibi yazilar yazmaktadirlar.

ABD bayragi yasalara gore tum diger ulke bayraklari sirket flamalari ve eyalet bayraklarindan daha yukarida olmak zorundadir.

Ayrica ABD vatandasi olurken de eski vatandasi oldugunuz ulke ile olasi bir savasta ABD yaninda yer alacaginizi beyan edersiniz ve gecmisteki vatandasliginizin artik (usulende olsa) gecersiz olduguna yemin edersiniz.

ABD'de yeminler ciddidir. TR'deki gibi ne olacak edersem ben bildigimi okurum lafi gecerli olmaz. Yemininize aykiri hareket ederseniz yillarca hapiste yatar, tum para ve maliniza el konulur, ABD vatandasliginiz geri alinir ve eski ulkenize bir kurusunuz olmadan deport olursunuz.

Eger bu son gunlerde populer olan globallesme karsiti neo fikirleri savunuyorsaniz ABD'ye gelmemelisiniz.

Bu tur fikirleri yasayabileceginiz en iyi ulkeler Iskandinav ulkeleridir. Ozellikle Norvec
            sen vatanseverlikle faşistliği karıştırmışsın sana önerim amerika yerine kuzey ıraka gitmen yönünde orada daha mutlu olursun bence foşik falanda yoktur oralarda

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mpay View Post
              turkiye de dogmus olmasi onun turk oldugu anlamina gelmez. boyle sacma bir sey olabilir mi? turkiyelidir o..
              bu moda da son yıllarda ortaya çıktı türkiyeli bunlara vericeksin yeşil pasaport postalıcaksın isveçe norveçe bizden uzakta yaşasınlar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MineTockey View Post
                Pek birsey yaptigi yok Djangocum devlet dairelerinin telefonlarina ikinci , ucuncu dil eklerlerdi
                valla amerikalı polisi askeri öldüren bir topluluğu benim bildiğim amerika guatanamo adasına tıkardı hiç çıkmamak üzere sizin söylediğiniz gibi naif düşünecegini sanmıyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: berk88 View Post
                  Arkadaşlar merhaba. Amerikaya geldiğimden beri şunu gördüm. Herkes ülkesini ve hatta şehrini, eyaletini bile ölesiye savunuyor ve seviyor. Biz ise dünyanın en güzel coğrafya ve kültürüne sahip olmamıza rağmen her fırsatta kendimizi küçük görüp, aşağılıyoruz.

Umarım bir gün kendimizle gurur duymayı öğrenebiliriz.
                  Bati yakasinda oldukca egitimli bir sehirde yasiyorum, kendi ulkesinden nefret etmeyen cok az ABDli taniyorum (ozellikle de su donemde). Siz kimlerle takiliyorsunuz?

Her ulkenin iyi yani vardir, kotu yani vardir. Onemli olan kotu yanlarinin oldugunu kabul edip, onlari duzeltmek icin calismaktir. Kuru kuru gurur duymak bir ise yaramaz.

Yorum

O kadar boş ve gereksiz mesajlar var ki,neyini sevecekmişiz TR'nin bir söyleyin hadi?Mülteci yuvası olmasını mı?Her gün yaşanan şiddet/yobazlık/kadına şiddet olaylarını mı?/giderek totaliterleşen sistemi mi?/baskıları mı?/özgürlüklerin kısıtlanmasını mı?/hileyi,hurdayı,adam kayırmayı,torpilciliği,hırsızlığı,adaletsizliği mi sevecekmişiz?
                    Malum görüştenseniz zaten tartışmayı bırakın,mesaj bile yazmaya değmezsiniz.
                    Ucuz vatan milliyet muhabbetleriyle diplomasızları kandırabilirsiniz ancak.Artık millet gözünü açtı.Dünya'ya 1 kere geliyoruz,hayatımızı bataklıkta mı geçireceğiz yoksa hayatın tadını mı alacağız,bütün mesele bu.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Franklin D. Roosevelt View Post
                      O kadar boş ve gereksiz mesajlar var ki,neyini sevecekmişiz TR'nin bir söyleyin hadi?Mülteci yuvası olmasını mı?Her gün yaşanan şiddet/yobazlık/kadına şiddet olaylarını mı?/giderek totaliterleşen sistemi mi?/baskıları mı?/özgürlüklerin kısıtlanmasını mı?/hileyi,hurdayı,adam kayırmayı,torpilciliği,hırsızlığı,adaletsizliği mi sevecekmişiz?
                      Malum görüştenseniz zaten tartışmayı bırakın,mesaj bile yazmaya değmezsiniz.
                      Ucuz vatan milliyet muhabbetleriyle diplomasızları kandırabilirsiniz ancak.Artık millet gözünü açtı.Dünya'ya 1 kere geliyoruz,hayatımızı bataklıkta mı geçireceğiz yoksa hayatın tadını mı alacağız,bütün mesele bu.
                      Çok Doğru, gözü gören kulağı işiten her insanın görebileceği şeyleri içten bir şekilde dile getirmişsiniz Ama ısrarla bunları görmeyen vatandaşlar var, ençokta onlarla birlikte yaşamak diğer nedenlerden fazla insanın canını acıtıyor..

sevgiler..

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                      İşleniyor...
                      X