Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Göçmen olmayan vize başvurularının askıya alınması K-1 vize başvurularını etkiler mi?

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Arkadaslar k-1 ile ilgili bir kac sorum var lutfen yardim edin kiz arkadasim oradan k1 icin basvuru yapinca ona orada mulakat yapilacak mi iliskiyle alakali sorular gibi yoksa sadece basvurumu yapacak mulakata sadece ben mi girecegim burada.

diger sorum biz nisanlimla sosyal medya uzerinden tanistik bu olumsuz olur mu dogru soylesek mi yoksa tatilde tanistik filan mi demeliyiz.

Yorum

Kiz arkadasiniz orada herhangi bir mulakata girmicek siz burada mulakata girceksiniz. Sosyal medya uzerinden tanismanizin herhangi bi problemi olmaz ama iki yil icinde yuz yuze gorusmus olmaniz gerekmektedir. Kesinlikle yalan soylemeyin

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mariaph View Post

again34 Şöyleki tabiki nişanlıma benimle ilgili bilgileri söyledim bazı formları doldururken lazım olacaktı adresler ,işim ,ailemle ilgili bilgiler vs..niyet mektubunu imzladım ben ama o hazırlamıştı.o formu hatırlayamadım sorucam. Resim olarak galiba ikimizin resimlerini koydu ayrıca hatırlamıyorum vesiklık vermedim galiba.
        Evet bizde o şekilde hazırladık. Hatta nişanlım Türkiye'ye geldi. Burda bütün bunları beraber yaptık hazırladık.
        I-129F formunu doldurduk. Orda nasıl tanıştığımızı anlatan bir bölüm yer alıyordu ve diğer tüm kişisel bilgilerimiz. American Visa biometric fotografı verdik. (herbirimiz 2'şer adet)
        G325A Biographic Information formunu doldurup imzaladık.
        Marriage statement yazdık imzaladık.
        Son iki yıl içinde görüştüğümüze dair ilişki kanıtları istiyorlardı. Son 2yıl içinde görüştüğümüze dair ilişki kanıtlarını hazırladık (Fotograflar, Pasaport Visa stamp fotokopileri, uçak biletleri, araç kiralama formları Vs...)
        Sonra hepsini sıralı bir dosyada birleştirdik. Ardından nişanlım Amerika'ya döndü ve dosyayı USCIS e teslim etti. Express kargo ile CSC a gönderdi. 21Temmuzda başvurumuz kabul edildi. Bunu bir mektupla nişanlımın adresine göndererek bildirdiler.
        Last edited by _alos_; 13-10-2017, 09:31.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aliasi View Post
          Arkadaslar k-1 ile ilgili bir kac sorum var lutfen yardim edin kiz arkadasim oradan k1 icin basvuru yapinca ona orada mulakat yapilacak mi iliskiyle alakali sorular gibi yoksa sadece basvurumu yapacak mulakata sadece ben mi girecegim burada.

diger sorum biz nisanlimla sosyal medya uzerinden tanistik bu olumsuz olur mu dogru soylesek mi yoksa tatilde tanistik filan mi demeliyiz.
          Merhaba. Herşeyi gerçek şekliyle nasıl olduysa öyle anlatın. Başvuru sırasında dolduracağınız formda (I-129F) nasıl tanıştınız bölümü var. Orada yazacaksınız. Ayrıca nişanlınızın yapacağı K1 vize başvurusunda istenen evraklar arasında son 2 yıl içinde görüştüğünüzü gösteren kanıtlar istiyorlar. Son 2 yıl içinde görüştüyseniz, internetten tanışmış olmanızın sorun olacağını düşünmüyorum. Yüz yüze görüşmüş ve zaman geçirmiş olmanızı önemsiyorlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: _alos_ View Post

Merhaba. Herşeyi gerçek şekliyle nasıl olduysa öyle anlatın. Başvuru sırasında dolduracağınız formda (I-129F) nasıl tanıştınız bölümü var. Orada yazacaksınız. Ayrıca nişanlınızın yapacağı K1 vize başvurusunda istenen evraklar arasında son 2 yıl içinde görüştüğünüzü gösteren kanıtlar istiyorlar. Son 2 yıl içinde görüştüyseniz, internetten tanışmış olmanızın sorun olacağını düşünmüyorum. Yüz yüze görüşmüş ve zaman geçirmiş olmanızı önemsiyorlar.
            Tesekkurler peki nisanlim oradan basvururken verdigi iliskiye dair kanit belgeleri tekrardan buraya turkiyeye gelecek mi en cok kanitlar onun hatira kutusunda ve gunluklerinde ben burada mulakata giderken o belgeler ankarada ki elcilikte olacak mi yoksa ben ayri belge mi goturmem gerekiyor.

Yorum

Tesekkurler peki nisanlim oradan basvururken verdigi iliskiye dair kanit belgeleri tekrardan buraya turkiyeye gelecek mi en cok kanitlar onun hatira kutusunda ve gunluklerinde ben burada mulakata giderken o belgeler ankarada ki elcilikte olacak mi yoksa ben ayri belge mi goturmem gerekiyor.
              Bildiğim kadarıyla nişanlınızın USCIS e teslim ettiği evrakların hepsi buraya ANkara'ya gönderilecek.
              Ankara konsolosluğunun sitesinde okuduguma göre sizden istenen evraklar arasında da ilişki kanıtları var.
              Düşünün ki sizin evraklarınız ABD de değerlendirilip Türkiye'ye gelene kadar 5-6 ay zaman geçiyor. Bu süre içindede görüşecek olabilirsiniz. Bu durumda sizin elinizde, başvurulan zamana göre daha güncel kayıtlar olur.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: _alos_ View Post

Bildiğim kadarıyla nişanlınızın USCIS e teslim ettiği evrakların hepsi buraya ANkara'ya gönderilecek.
                Ankara konsolosluğunun sitesinde okuduguma göre sizden istenen evraklar arasında da ilişki kanıtları var.
                Düşünün ki sizin evraklarınız ABD de değerlendirilip Türkiye'ye gelene kadar 5-6 ay zaman geçiyor. Bu süre içindede görüşecek olabilirsiniz. Bu durumda sizin elinizde, başvurulan zamana göre daha güncel kayıtlar olur.
                Haklisiniz daha guncel kanitlarda goturebilirim tabi. peki en sonunda tum verdigimiz evraklari geri alabiliyoruz degil mi onlarda kalmiyor.

Yorum

Haklisiniz daha guncel kanitlarda goturebilirim tabi. peki en sonunda tum verdigimiz evraklari geri alabiliyoruz degil mi onlarda kalmiyor.
                  o konuda bilgim yok. Süreci tamamlamış biri bu konuda yardımcı olabilir belki.

Yorum

Arkadaslar, K1 nisanlilik vizesi için kesin, net sonuca ulastik mi ? Surecte olan arkadaslarin dosyalari ilerliyor mu ? Donduruldu mu ? Bilgi lutfen ..

Bu olmaz ise kesin yol direk resmi olarak evlenip basvurmak olacak galiba. ... Umarim yanilmiyorumdur ama vize yasagi uzun surecek gozukuyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: again34 View Post
                      Arkadaslar, K1 nisanlilik vizesi için kesin, net sonuca ulastik mi ? Surecte olan arkadaslarin dosyalari ilerliyor mu ? Donduruldu mu ? Bilgi lutfen ..

Bu olmaz ise kesin yol direk resmi olarak evlenip basvurmak olacak galiba. ... Umarim yanilmiyorumdur ama vize yasagi uzun surecek gozukuyor
                      Ben göçmene dayalı vizelerin K1 gibi, etkilenmediğini ve işlemlerin ilerlediğini duydum.
                      Mustafa Kemal ATATÜRK

Yorum

Gocmen vizeleri etkilenmiyor arkadaslar..... K1 de gocmen turu bir vizedir.

https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr...rant-visas-tr/ "" Göçmen vize bölümü Pazartesi gününden Cuma gününe kadar hizmet vermektedir. Görüşmeler sadece randevu ile yapılımaktadır. ""

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MERMAX View Post
                          Kiz arkadasiniz orada herhangi bir mulakata girmicek siz burada mulakata girceksiniz. Sosyal medya uzerinden tanismanizin herhangi bi problemi olmaz ama iki yil icinde yuz yuze gorusmus olmaniz gerekmektedir. Kesinlikle yalan soylemeyin
                          Gonderilen belgelerde vukuatli nufus kayit var bunu ingilizce olarak alabiliyor muyuz ve aslini mi gondermem gerek amerikaya yoksa e-mail yada fax ile mi gonderecegim.

Yorum

Gonderilen belgelerde vukuatli nufus kayit var bunu ingilizce olarak alabiliyor muyuz ve aslini mi gondermem gerek amerikaya yoksa e-mail yada fax ile mi gonderecegim.
                            Amerikaya vukuatli nufus kayit ornegi gondermeniz gerekmiyor. Onu randevu aldiktan sonra elcilige gondereceksiniz ve mulakata giderken yine bir adet de yaninizda olacak.

Yorum

Merhaba,

Nisanlim Mayis 2017 basinda K1 vizesi basvurumuzu yapti ve 1 hafta sonra islemlerimizin California Vize Merkezi tarafindan isleme alindigina dair email ve posta ile bir makbuz numarasi aldik.
                              Fakat bundan sonra baska hicbir duyum almadik, bu surec normal midir? Ayrica basvurumun durumunu izleyebilmek icin elimde bir makbuz numarasindan baska bir case numarasi yok. Vizelerin durdurulmasi gundeme geldiginden beri ikimiz de diken ustundeyiz. K1 vizesi ile ilgili bilgi almak icin konsoloslugu aradiginda randevu servisine yonlendiriliyorum ve onlar K1 statulu vizelerin islemlerinin devam ettigini soyluyorlar, Amerika’daki gocmen danismanimiz ise bizim de bu surecten kesinlikle etkilenecegimizi soyluyor, o nedenle cok saskiniz. Verdiklari makbuz numarasi ile irtibata gecebilecegim bir merci var mi? Bilgisi olanlar yardimci olursa cok sevinirim. Simdiden tesekkurler.

Yorum

Merhaba ElisaDay,

Dosyanizin simdiye kadar Turkiye de ki USA konsolosluguna ulasmis olmaliydi... Normalde bu sure basvuru tarihinizden sonra 2-3 ay arasidir . Oncelikle basvuru numaraniz ile durumunuzu Amerikada basvuru yaptiginiz yerden sorgulayin / sorgulatin... Amerika da ki gocmen danismaniniza para verdiyseniz zaten onlar ilgilenmeli ve size bilgi vermeli. ...

Bu arada bi as ama da sureciniz de ilerleme olursa burda bizimle paylasirsaniz çok seviniriz.

Tesekkurler

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                İşleniyor...
                                X