Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Vize yasağına karşı boykot

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Vize yasağına karşı boykot

Fastfood zincirleri ve kola pepsi gibi içecekler başta olmak üzere ( bu sayede insanlar obeziteden de kurtulmuş olur) film müzik elektronik giyim kuşam ne varsa bütün ABD ürünleri boykot edilmeli. Herkes bu konuda duyarlı olsa 1 günde belki 1 milyon dolar dürtmeye yeter de artar bile! Bu durum turizm ekonomi ticari bilimsel akademik eğitim tıbbi her yönden ülkemize zararlı ve bir çok insanı mağdur eden bir durum ve bunun düzelmesi için en güçlü yöntem birilerinin ceplerine dokunmasıdır.

Özellikle içki sigara ürünleri de dahil (böylece insanlar hastalıklardan da kurtulmuş olur)
    Bazı ürünleri boykot etmek zor olabilir zaten tamamen boykot etmek şart değil ama mümkün olduğunca boykot bile yani %10 kayıp bile milyonlarca dolar edebilir.
    Bu vize olayından sonra gidip te burger king de gidip yemek yiyene yazıklar olsun

Yorum

Bencede iyi olur ama bazi kemalist veya ayrillikci tipler dalga gecer senle

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MalcolM-X View Post
        Bencede iyi olur ama bazi kemalist veya ayrillikci tipler dalga gecer senle
        ahahah Kemalistler dalga geçermiş lafa bak yaa, ülkemizin kurucusu çağdaş insan, uluönderimizin sevgisi nasılda bazı arapsevicilerinin içine oturmuş kıyamam yaa yazık, bak alamancı yavrum bu işler o kadar kolay değil işte.
        Etkili bir boykot için, üreten ekonomisi güçlü bir ülke olman gerekiyor.Ülke olarak ithal = ihracat denklemini göz önüne alarak davranıp tepki koyman gerekir.Böyle cahilce örgütlenip hadi Marlboro ve coca cola almayalım deyip hurraaa boykot yapılmaz !! Sen Türkiye olarak Abd’ye Ne kadar mal ihracat yapıyorsun önce bunu hesapla sonra, biz onlardan ne kadar mal ithalatı yapıyoruz bunu hesaplayıp kar zarar analizi ile boykot işlerine kalkışmak gerekir.Bugün boykot yapmaya kalksak Apple, Dell, Marlboro , Nike, Coca cola, Calvin klein parfüm, Levi’’s marka kıyafetler, Tommy Hilfinger,Chevrolet, Ford vb, markaları say say bitmez ! Peki abd bizim bu boykotumuza karşılık Türk ürünlerini almıyoruz ulan dese, adamların zararına hiçbir durum yok, çünkü ABD’’’ye Rakı hariç ciddi bir ürün satışımız yok ülke olarak !! Yani biz ülke olarak boykot etsek sivri sinek kadar etki yaratmaz !!
        Eğer hala anlamadıysan al şu videoyu izle Zihnin açılsın ! Ondan sonra “Kemalistler dalga geçer” diye zırvalamaya çalışma çünkü şuanki halinizle zihniyetinizle, önyargılarınız ile zaten gülünçsünüz, böyle senin gibi önyargılı insan müsfettelerinin neslinin tükenmesi lazım ki dünya daha güzel bir yer haline gelsin.

Hadi hemen paldır küldür ABD ve Avrupa’ya karşı boykot yapalım diyen çomarlar lütfen 1 no’lu videoyu izleyin, korkmayın uzun bir video değil 5 dk ayırıp izleyin.

1-) https://youtu.be/Ml54uRXqlJ0

Batı bizi gısganiğğğğ hüüloooğğğ, bizim galaksi reyisinin götünün gılıyık hülooğğğ, batı bizi gısganıp bizimle uğraştığı için güçsüz bir ülkeyiz, içimizdeki Kemalistler gelişmemizi engelliyor diye ağlayan ampül kafalı rabiacı göt kılı kardeşlerim bu 2 no’lu video sizlere ikramım olsun ;

2-) https://youtu.be/tFqZZ-uNGz4

Türkiyenin Şangay Beş’lisi denilen saçma sapan platonik aşktan vazgeçmesi lazım, 3 no’lu videoyu izle ;

3-) https://youtu.be/FYB5BOUGimA
        Last edited by OneMoreTime; 09-10-2017, 13:22.
        Para kazanmak beceri, harcamak ise kültür ister..

Yorum

Vah ortadogulu gariplerim benim, fare daga kusmus dagin haberi olmamis.

Yukari da ki iki arkadas su sarkiyi armagan ediyorum

https://yandex.com.tr/video/search?t...84625126051993

Yorum

ahahahaha çomar koktu buralar ya,Atatürk düşmanı deve sidiği içen yobazlar sen boykot dedikçe ben daha fazla AMERİKAN malı tüketeceğim,çatla da patla.AMERİKA'nın gözünü seviyim.

Yorum

Ya bu ülkede çomarlık neden bitmiyor anlamıyorum böyle boykot mu olur öteki de ayrıkçı tip falan , asıl ayrıkçı bunu diyenler biraz zeka pırıltısı olsun ya bu kadar mı zor birşeyleri algılayabilmek .

Yorum

Comarlik bu ukede bitmez cunku bu ulke comarlarin anavatani.

Yorum

Domuz olmayalimda birak sahibine sadik devletine sadik bir vatansever olalaim gidip amerikaya vatandas olun

agliordu kemalist abd vize vermiyordu begumcan uzuluyordu cagdas egittim alacakti kacackti tuvalet temizleyip 1500 dolar alacakti. Ingeeeeee umarim suresiz verilmez. Sizin gibiler gitse ne olur gitmese ne olur bura domuz kolktu

Yorum

Böyle insanlar neden böyle bir forumda diye düşünüyorum bu zihniyet'ten kurtulmak için elimden geleni yapacağım kurtulucam sizlerden + size Miley Cyrus - Party In The U.S.A. şarkını armağan ediyorum. https://www.youtube.com/watch?v=M11SvDtPBhA iyi günler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: begum View Post
                      Ya bu ülkede çomarlık neden bitmiyor anlamıyorum böyle boykot mu olur öteki de ayrıkçı tip falan , asıl ayrıkçı bunu diyenler biraz zeka pırıltısı olsun ya bu kadar mı zor birşeyleri algılayabilmek .
                      Çoklu alıntı da yapamadım
                      @Malkovich @Franklin D. Roosevelt
                      @OneMoreTime
                      Yazıları okuyunca hayret ettim ya ben mi salağım yoksa şaka mı filan diye

Boykotun amacı halka haksız şekilde getirilen vize yasağını kaldır dan ibaret. Bu dolar bayrak yakmak değil son derece medeni demokratik bir tepkidir. Birilerinin ceplerine dokunması en güçlü tepkidir. Elbette herşeyi boykot etmek mümkün değil bende de iphone var ama en azından şu luzumsuz zararlı fastfoodları çikolata şekerleri filan almazsanız ne kaybedersiniz?

ABD Türk'e haksız yere gelme derken ok, ama ben ABD'nin şu zararlı fastfoodlarına gıda ürünlerine gelme deyince ben çomar ayrılıkçı filan mı oluyorum?

Sn İlker Başbuğ Amerika'ya gitmeyerek protesto edeceğini açıklaması da mı çomarlık?

Size göre nasıl bir tepki çomarlık olmaz ve bu vize yasağının ve mağduriyetinin kaldırılmasını sağlayabilir ? Bir fikri aşağılarken alternatifini getirmediğiniz sürece ahkam kesmekten öteye gitmiyor.

Boykot gibi son derece demokratik ve etkili bir tepkinin bu kadar aşağılanması, samimiyetiniz konusunda düşündürdü onu da belirteyim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sumaymunu View Post
                        Böyle insanlar neden böyle bir forumda diye düşünüyorum bu zihniyet'ten kurtulmak için elimden geleni yapacağım kurtulucam sizlerden + size Miley Cyrus - Party In The U.S.A. şarkını armağan ediyorum. https://www.youtube.com/watch?v=M11SvDtPBhA iyi günler
                        Medeni ve özenti olmak arasında dağlar kadar fark var. Biri farklı görüşlere pozitif saygılı ve alçak gönüllü oluyor, biri boyunu uzatmaya çalışır gibi aşağılama çabasıyla böyle seviyesizce saldırıp özentilik sergiliyor.

@Malkovich @Franklin D. Roosevelt
                        @OneMoreTime
                        Bahsettiğiniz fanatik saldırgan dolar bayrak yakan zihniyetlerle sizin aranızda hiç bir fark yok çünkü farklı görüşe hiç bir saygı göstermeden dinlemeden öyle bir hızla bir tarafa etiketleyerek aynen fanatikçe saldırı ve aşağılama çabası içine giriyorsunuz ki, aynen öylesiniz yani bahsettiğiniz çomar gibi.

Uluslararası ilişkiler duygusallıkla yürümez akıllı stratejik çıkar ilişkileriyle yürür. Birilerini dürtmek için bazen ekonomi kullanılır yoksa Türk'ün turist vizesi aslında kimsenin umru olmayabilir. ABD bana gelme derse bende ona "bak bende senin fastfood'una gelme derim görürsün gününü ve bundan da bir şey kaybetmem" derim. Bu stratejik demokratik medeni vatandaşlık hakkı olan tepkiyi çomarlık olarak değerlendirecek kadar sığ zihniyetinizle gurur duyabilir, birbirinden zararlı ve gereksiz gıda ürünleriyle tıkınarak bize gelme diyen ABD'nin gıda sanayisini besleyerek daha da gel diyebilir, sermayelerini ödüllendirerek Türklere daha da farklı haksız yaptırımların oluşmasını destekleyebilir ve bu çomar olmayan aşmış yüksek zihniyetinizle gurur duyabilirsiniz.

Yorum

Boykot düşmanlık değil stratejik ve demokratik bir tepki sadece. Ben ABD'nin bir çok ürününü seven ve kullanan biriyim özellikle film ve müzik endüstrisini yakından takip ederim. Bu fastfood restoranları hiç olmasın filan demiyorum, olabilir ama bu vize yasağı halka karşı yapılan haksızlık ve mağduriyet içeren bir durum. ABD'nin fastfood zincirleri ülkemize her köşe başına yayılmış halde ve biz ABD ekonomisini bu kadar desteklerken Türk vatandaşına gerekçesi yetersiz böyle bir haksızlık yapılması doğru değil.

Yorum

Dostum Leds, senin anlayışlı tavrını anlıyoruz. Boykot edelim diyorsun ülkemiz için, tamam edelim de kardeşim sen ben burda bu yazıları yazıp birbirimize paylaşırken bile Amerika'ya para kazandırıyoruz bunun farkında mısın? Tamam burger kingten mcdonalstan yemek yemeyi kestik diyelim, herşeyi bıraktık Türk malı tüketelim Türk malı kullanalım dedik ki ben bunu yapmayı çok istiyorum lakin bana ürettiğimiz bir tane yerli ürün söyleyebilir misin? Herşeyi geçtim yediğimiz domates, biber salatalığın bile israil tohumu ile yetiştiğini biliyor musun? Hatta yerli tohumun kullanımı yasaklayan, kullananları cezalandıran bir kanunun çıkartıldığını biliyor musun peki? Kullandığımız telefonlar, bilgisayarlar, arabalar, internet erişimi, marketten aldığımız şampuan, sabun, pirinç, gazlı içecek, meyve suları, çikolatalar cipsler aklına ne geliyorsa, muhtaç olduğumuz günlük yaşamımızda kullanmak durumunda kaldığımız bütün neredeyse herşeyin Amerikan üretimi ve patenti altında olduğunu da biliyor musun? Hastaneye gittiğinde çektirdiğin MR olsun röntgen olsun kan testi olsun, devlet kurumlarındaki fiş alma makineleri olsun, bankamatikler olsun, bindiğin belediye otobüslerinin motoru, seni serinleten kliması, seni taşıyan lastikleri, götüren motoru radyotörü bütün mekanik aksamlarının, kendini korumak için kullandığın silahların tüfeklerin, topların tankların uçakların, elektrik dağıtım şirketlerinin, evine su getiren pompaların,boruların, arabanı üstünde sürdüğün asfaltın, yürüdüğün kaldırımın, güvenlik önleminden geçerken kullanılan x ray cihazlarının, müzik dinlerken kulağına taktığın kulaklığın, seni 1 saatte türkiyenin bir ucundan bir ucuna seyahat imkanı sağlayan uçakların, neredeyse bütün bunların hepsinin Amerikan üretimi ya da Amerikanın izin verdiği ülkelerin üretimi olduğunu da biliyor musun? Şİmdi söyler misin bana lütfen neyi boykot edecez ?

Yorum

Boykot mu?

2018 - The miserable have no other medicine but only hope...
                              2017 - HAS NOT BEEN SELECTED
                              2016 - HAS NOT BEEN SELECTED
                              2015 - HAS NOT BEEN SELECTED
                              2013 - HAS NOT BEEN SELECTED

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              İşleniyor...
                              X