Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

K1 Nişanlı Vizesi Serüveni (16 Nisan 2014)

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bosandiginizda zaten islemler durur, daha isin basindasiniz, donmek istiyorsaniz donun o zaman ama madem bosanmayi dusunuyorsunuz bosanip oyle donun. Umarim bu arada evliligi konsolosluga bildirmemissinizdir. Su anda cikarsaniz tekrar giremezsiniz.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: GentleDoe View Post
      Bosandiginizda zaten islemler durur, daha isin basindasiniz, donmek istiyorsaniz donun o zaman ama madem bosanmayi dusunuyorsunuz bosanip oyle donun. Umarim bu arada evliligi konsolosluga bildirmemissinizdir. Su anda cikarsaniz tekrar giremezsiniz.
      Konsolosluga bildirmedim tabiki ama darlaniyorum yapamiyorum 5 ay oldu inan abla saglikli bir tarafi yok biraz calistim kursa gittim kafayi dagitayim diye ama surekli bir is bulmam lazim bu evraklar gelecekte Ben is bulucamda gorusmeye gun vereceklerde Karti alicamda heygidi gunler diyorum artik cok mantikli davranmam lazim burda bir abi ayni sekilde gelmis buraya diyor yuzdun yuzdun kuyruguna geldin PES ediyorsun sabret diyor ama daraldim stress asiri var

Yorum

• Iste o yuzden ilk 2 sene cehennem gibi gecer diyoruz.. diyoruz da "siz gelmemizi istemiyorsunuz" diyorlar.. Hayatiniz hakkinda en onemli karari kendiniz verebilirsiniz.
        Fethiye Temiz

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

Yorum

• Arkadailar randevusunu iptal edecek yada mart ayına kadar gitmesede sorun olmayacak kimse varmı acaba benım acil gitmem gerekiyorçünkü randevusunu verecek arkadaşın gidiş biletini alacam eyer bu iyiliğ yapabilecek biri varsa ordada ona yardımcı olabilirim gerçekten mart ayına kadar randevu almam gerekiyor bir çocugum olacak ve ben alamıyorum Allah rızası için bir ay geç gitmek belki çok şeyi değiştirmez ama benım için hayatımı değiştirecek

Yorum

• Eyer randevusunu verebilecek arkadaşlar var ise bu numaradan ulaşsınlar 05342622115 gidiş biletini alacam hangi tarihte isterse

Yorum

Iste o yuzden ilk 2 sene cehennem gibi gecer diyoruz.. diyoruz da "siz gelmemizi istemiyorsunuz" diyorlar.. Hayatiniz hakkinda en onemli karari kendiniz verebilirsiniz.
              Cok haklisin abla kitap cikar alalim kendimizi buluruz

Yorum

• Merhaba,

TR'de şirket ortağı olup vergi mükellefi olmam, vize görüşmesi esnasında bir dezavantaj sağlar mı?
                Nişanlım bu konuyu dile getirdi ve soru işaretlerimiz oluştu. Sonuç olarak TR'de gelir sahibiyim fakat US tarafında bu gelirden ötürü vergi mükellefi olmuyorum. Bu durum görüşmede ne gibi sonuçlar doğurabilir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum

• Vize görüşmesinde dezavantaj oluşturmaz.Ama her nerede yaşarsanız yaşayın her iki tarafta da bu geliri beyan edip,gerekiyorsa vergisini ödemek zorundasınız.

Yorum

• Arkadaşlar k1 vize ile geldim beş ay kaldım burada anlaşamadım yapamadım daha doğrusu ve şimdi cumartesi günü inşallah geri döneceğim burada hayat kolay değil çalışma iznimde geliyordu yolda ama ben yapamadım umarım sizler burda yaşamayı düşünenler yapar Öner'im şu sitres yapmayın ve sabredin ben beceremedim sadece kart için olunca ve para kazanamayınca normal olarak sitres yapıyordum sizler dikkat edin ve aktif hareketli olun evde oturup yemek beklemeyin belki birazda İngilizcenizi oradayken geliştirin yoksa burda çok sıkıntı çekersiniz

Yorum

• Evlendiginizi Konsolosluga bildirmis miydiniz? Amerika'daki bosanmayi Turkiye tanimiyor cunku, o zaman Turkiye'de ya ilelebet evli goruneceksiniz ya da esiniz Turkiye'de bir avukata vekalet verecek bosanacaksiniz, ya da tenzif davasi acmaniz gerekir. Hakkinizda hayirlisi.

Orjinal yazı sahibi: Soleter View Post
                      Arkadaşlar k1 vize ile geldim beş ay kaldım burada anlaşamadım yapamadım daha doğrusu ve şimdi cumartesi günü inşallah geri döneceğim burada hayat kolay değil çalışma iznimde geliyordu yolda ama ben yapamadım umarım sizler burda yaşamayı düşünenler yapar Öner'im şu sitres yapmayın ve sabredin ben beceremedim sadece kart için olunca ve para kazanamayınca normal olarak sitres yapıyordum sizler dikkat edin ve aktif hareketli olun evde oturup yemek beklemeyin belki birazda İngilizcenizi oradayken geliştirin yoksa burda çok sıkıntı çekersiniz
                      Fethiye Temiz

Yorum

Evlendiginizi Konsolosluga bildirmis miydiniz? Amerika'daki bosanmayi Turkiye tanimiyor cunku, o zaman Turkiye'de ya ilelebet evli goruneceksiniz ya da esiniz Turkiye'de bir avukata vekalet verecek bosanacaksiniz, ya da tenzif davasi acmaniz gerekir. Hakkinizda hayirlisi.
                        Hayir konsolosluga bildirmedim suan o beni gondermenin derdinde bileti o alicak herseyi karsilayacak suan bekliyorum bileti

Yorum

• Arkadaşlar travel dokumanım onaylanmış uscis sen kontrol ettim ama çalışma iznimde bir gelişme Yok an itibariyle 1 ay 5 gün oldu travel dokumentim 3 gün önce onaylandı yazıyordu işleme alındı gibi bir yazı ama work dokumentimde bir gelişme Yok işte buldum usailandan 6 gündür çalışıyorum bir Türk abinin işinde... çoğu kişi burda okudum advans porola ile work dokumentleri aynı anda alıyor bende mi bir sorun var yoksa acaba ikisini aynı anda mı postalayacaklar şimdiden teşekkürler buraya geleli yaklaşık 6 ay oldu biraz geç evlilik oldu kavga gürültü derken buraya kadar geldik;-)
                          Last edited by Soleter; 05-02-2017, 18:28. Reason: Yazım hatası

Yorum

• Sanirim work document ile travel document AYNI KART.
                            Fethiye Temiz

Yorum

Sanirim work document ile travel document AYNI KART.
                              Ayni kart mi ? Ama case status numaralari farkli I765 olan was received diyor digeri travel advans parol diyor was produced diyor
                              Kafami karistirdi ve bunlardan sonra da sanirim interview oluyor ..ama noun tarihi de belli degil Benim anlamadigim herkez farkli set soyluyor yok Benim ikisi ayni anda geldi yok once interview oldu yok Sosyal g numarasini USA ilk geldigim hafta aldim hani Ben gittim kadin dedi orda once calisma iznini alman lazim iken burdaki arkaaslar nasil Almayi basariyor acikcasi sasiriyorum

Yorum

• Herkese merhaba,

Persembe gunu benim de vizem onaylandi. Ancak pasaport henuz elime ulasmis degil. Verilen beyaz, vizeniz onaylandi kagidinin uzerinde ais.usavisa-info sitesinde bir barkod numarasi olusacagi yaziyor ancak oyle bir barkod numarasi yok hesabima giris yaptigimda. Biraz daha mi beklemeliyim? Pasaportu eline gecen arkadaslar yardim edebilirler mi?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                İşleniyor...
                                X