Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

K1 Nişanlı Vizesi Serüveni (16 Nisan 2014)

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

foruma bot robot sizmis
    GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

1)letter of intentent imzalı
      2) fotograf arkası imzalı
      3) g325 (bu formun yenı tarihlisi yok 28 02 2015 olanı doldurduk)
      4)biletlerimin fotokopisi
      5)nufus kayıt örneği (ailemin apostilli)
      6)nufus kayıt örneği (kendimin apostilli)
      7)ikametkah apostilli
      8)doğum belgesi apostilli
      9)ikametkah apostilli
      1 saat sonra yolluyacam umarım başka bişey istemiyorlardır verdiğiniz ilgi ve bilgiler için teşekkürler

Yorum

Ben vizeyi aldım darısı bekleyenlerin başına ) epey soru sordu heyecanladım.
        emre71 ilişki kanıtlarını da ekledin mi benim yolladıklarımdan eksik birşey yok
        iyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır.

Yorum

Hadi bakalım Amerika'ya hoşgeldin... Epey soru soracaklar inceleyecekler bu işler kolay değil dediğimde herkes bana kızıyor felaket tellalisin diye ben gerçeği söylüyorum oysa.

Yorum

yok gerçekten epey inceliyorlar dünya kadar da kanıt götürmüş olmama rağmen neredeyse 10 soru sordu.

Yorum

Tebrik ederim legend , Bizde ilk başvuruyu aralık 2014 te yaptık ve ellerine ulaştığına dair mail ve uscis case number geldi şimdi texas center'dan 3 ile 5 arası sürecek olan ikinci onayı bekliyoruz..İlk başta delil olarak türkiye'de olan farklı yerlerde çekilmiş resimlerimizi ve nişan resimlerimizi yolladık...Uçak biletlerini yada herhangi bir sosyalmedya üzerindenki konuşmalarımızı yollamadık..Onları mülakatta ek olarak sunucağız inşallah hayırlısı olur.

Yorum

legend81 hayırlı olsun darısı başıma ve bekleyenlerin başına çok sevindim senin adına arada buraları kontrol et kafama takılan olursa sorabileyim :P

Yorum

civiljurnal biz başvuru yaptığımız sırada 2014 nisan Texas center yoğun olduğu için benim evrakları Californiya center'a gönderdi. İlişki kanıtlarıda yollamamıştık bu nedenle biraz gecikti işlemler kanıtlar olarak da sosyal medya bende göndermemiştim zaten eksik bişey olursa istiyorlar sadece vakit kaybı oluyor.
                  emre71 hızlı cevap için söz veremem ama buralardayım tüm yaşadıklarımı paylaşabilirim. Yaşayacaklarımla ilgili bende hala forumda bişeyler okumaya çalışıyorum )

Forumda paylaşımlar var ama bende güncel olarak konsolosluktaki görüşmemden biraz bahsedeyim.

Konsolosluk görüşmeye gitmeden 1 hafta önce e-mail gönderiyor eksik bişey varsa yazıyor (benim vardı.)
                  Konsoloslukta güvenlikten geçtikten sonra numara verilen bir bölüm var DS-160 formu çıktısını uzattım sizin K-1 gerek yok dedi ve görüşmeyi Türkçe mi İngilizce mi istiyorsunuz dedi ben ingilizcem çok iyi olmadığı için Türkçe seçtim ve numara verdi.

Bekleme salonunda beklemeye başladım
                  Numaramın 1. yanışında gişeye gittiğimde eksik evraklarımı istediler onları verdim.
                  Numaramın 2. yanışında parmak izi
                  Numaramın 3. yanışında konsolosluk yetkilisi ile görüşme (Sağ elinizi kaldırıp yemin ediyorsunuz.)

Bana yöneltilen sorular

-Nasıl tanıştınız
                  -İlk nerede görüştünüz
                  -Türkiyeye kaç kere geldi.
                  -Nişanlınız ne iş yapıyor
                  -Ailesi ilişkiye olumlu bakıyor mu
                  -Siz ne iş yapmayı düşünüyorsunuz
                  -Son gelişinde kaç gün kaldı
                  -Hangi dili konuşuyor , ortak diliniz ne? ( O anda ben ingilizce diyince hemen Can you speak english? dedi birkaç kelime ingilizce konuştum. Türkçe konuşmaya devam ettik)
                  -Ne zaman evlenmeyi düşünüyorsunuz
                  -Nerede evleneceksiniz

Rahat olmaya çalıştım ama sonuçta yinede biraz heyecan oluyor vizenizi onayladım dedi daha önce göndermiş olduğum ve yanımda götürdüğüm tüm ilişki kanıtları ile ilgili evrakları geri aldım.

Vizeniz onaylandı diye bir kağıt verdi pazartesi pasaportu alacağım.
                  Şimdi de bundan sonraki işlemlerle ilgili araştırma yapıyorum. Bu aşamaya kadar olan sorularınızla ilgili ihtiyacı olana destek olurum forumda da epey bilgi var

Bu işlerde beklemek zaman zaman sıkıyor konsolosluktan benim dönemde randevuyu kapatmışlardı 20-25 gün açılmadı derken hergün bakıyom birgün randevu düşürdüm 2 ay sonrasına oldu 3 ay ortalama vize randevu takvimi de bu şekilde sanırım.

Yorum

bizimki direk texas center'a gitti şimdilik 3 ay oldu hala national visa center'a transfer olmasını bekliyoruz hayırlısı inşallah uzun sürmez...Senin eksik evrak olmasa tüm süreç ne kadar sürerdi bir tahminin varmı ? Eksik evrak ne kadar geçiktirdi onu merak ettim legend81 ?

Yorum

eksik evrak bilgisinin posta yapıldığı tarih ile bize ulaştığı tarih arasında 1 hafta fark vardı sonraki süreç senin hazırlayana kadar kaybettiğin vakit + geri posta süresi
                      zaten maksimum 1 ay süre veriyorlar o süre içinde göndermezsen başvurunun iptal edileceği yazıyor ben son gün yetiştirdiğim için 1 ay kaybettim ulaştırdığım gibi de bekletmeden onaylandı.

Yorum

Ayrıntılı cevap için teşekkürler...Araştırmalarımda tüm süreç 6 ile 9 arası sürüyor diyorlar tabi bu Center'lardaki yoğunluğa ve başvurulan ülke'nin konsolosluk yoğunluğuna ve birçok şeye göre değişiyor..Ama sizinki biraz uzun sürmüş gördüğüm kadarıyla inşallah tezelden hallolur ne diyelim

Yorum

İzmir - Münih - Washington dan Orlando'ya aktarmalı bilet alacağım K-1 ile amerikaya ilk girişte ben kontrollere hangi havalimanında gireceğim bilgisi olan var mı?

Yorum

USA ya ilk giriş yaptığınız yerde kontrol yapılıyor.Güzergah değişmezse yazdığınıza göre Waşhington olacak. Hayırlı olsun,iyi yolculuklar.

Yorum

O yuzden Washington - Orlanda ucusu arasinda yeteri kadar zaman olmasina dikkat edin.. islemleriniz ilk giris portunda yapilacak.
                              Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Cevaplarınız için tşk ederim tavsiyeleriniz üzerine . izmir - frankfurt - orlando 1 aktarma uçuş buldum. aldım ve ay sonu geliyom )
                                orada bana gerekli olacak evrak asılları ve tercüme edilmesi gereken evraklar neler forumu okuyorum ama güncel olarak toparlamama yardımcı olurmusunuz?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                İşleniyor...
                                X