Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

K1 Nişanlı Vizesi Serüveni (16 Nisan 2014)

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• K1 Nişanlı Vizesi Serüveni (16 Nisan 2014)

Herkese merhaba,

16 Nisan 2014 tarihinde nişanlımın K-1 başvurusuyla uzun bir sürecin içine girdik işlemler süresinde azami desteğinizi rica ederim. Forumda daha önce başvuru yapan arkadaşların güzel bir şekilde kaydettikleri aşamalar mevcut hepsini okuyorum bende elimden geldiğince burada toparlamaya çalışacağım.

Göremediğim veya gözden kaçırdığım ilk soru ;

Başvuru tarihimizden iki gün sonra başvurumuzun ulaştığına dair nişanlıma mektup gönderildi.
    (Biz şu an için fotoğraf,uçak bileti vb ilişkiye dair herhangi bir kayıt henüz yollamadık)

Uscis sitesinde başvuruyla ilgili

On April 16, 2014, your Alien Registration Number was changed relating to your I129F, PETITION FOR FIANCE(E). Please check our website at www.uscis.gov for further updates on your case. Please wait until the end of normal processing time before calling customer service at 1-800-375-5283 for live assistance.

During this step, USCIS initiates the background checks of the applicant/petitioner and identifies issues that may need to be addressed either during an interview or by asking the applicant/petitioner to submit additional information or documentation. USCIS reviews the applicant's/petitioner's criminal history, determines if there are national security concerns that need to be addressed, and reviews the application/petition for fraud indicators.

If you have filed an I-485, I-589, I-751, N-400, I-90, I-821, I-131 or I-765, you can expect to receive an appointment notice to appear at an Application Support Center to have your fingerprints and/or photographs taken. The timing of your appointment is determined by the number of applicants ahead of you that also need a biometric appointment. We try to schedule biometric appointments as quickly as possible and in most cases you will receive your appointment notice within 30 days of submitting your application. We will send your appointment notice approximately 14 days ahead of your scheduled appointment. It is important that you keep this appointment. If absolutely necessary, you can request that your appointment be rescheduled however, please be aware that rescheduling may delay the processing of your application. Please follow the instructions on your appointment notice if you need to reschedule. Occasionally, you may receive an appointment notice to appear at an Application Support Center to have your fingerprints taken when you have filed a form other than those listed above. In these situations, you may receive your appointment notice more than 30 days after submitting your application or petition.

yazmasına rağmen aradan daha fazla zaman geçmesine karşın başvurumuzda herhangi bir step değişikliği olmadı.
    Nişanlımın başvurusu esnasında güvenlik soruşturması gibi bir durum söz konusu oluyor mu? Neden dolayı
    bekliyor olabiliriz.Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?
    Bilgili arkadaşların desteğini rica ederim.
    iyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır.

Bir kere basvururken istenen butun delilleri gondermeniz gerekiyordu, yani ucak biletleri, fotograflar, son iki yil icinde gorustugunuze dair her sey.. bunlari gondermediginiz icin mutlaka sizden RFE istenecektir, yani daha fazla belge.. hepsini birden gondermis olsaniz dahi zaten 3-4 ay suruyor,, simdi sureyi uzatmis oldunuz.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Burada okuduklarıma istinaden yollamamız gerektiğini söyledim ama inatlaştı benimle gerek yok dedi. Zaten uzun hepten uzattık
      Onlar istemeden göndermemizin bir faydası olurmu artık

Yorum

sizden istemelerini bekleyin artik
        Fethiye Temiz

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

Yorum

Fethiye abla bu şekilde işi ne kadar uzattım bununla ilgili yaklaşık bir süre var mı? Gece yarısı bile cevap verdiğiniz için teşekkürler

Yorum

bilemeyiz, gonderdiginiz service center'in yogunluguna bagli. Dosyanizin incelenme sirasi geldiginde gorecekler eksik oldugunu o zaman size yazi gonderecekler, siz ne kadar cabuk geri gonderirseniz o kadar cabuklasir.
            Fethiye Temiz

Yorum

Eger dusunurseniz nisanlilik vizesinin olmaz ise olmaz sarti son iki sene icinde yuzyuze gorusmus olmak, o yuzden de bunun ispatlanmasini istiyorlar ki siz bu belgeleri gondermemis oluyorsunuz.
              Fethiye Temiz

Yorum

Kesinlikle haklısınız ben forumda okuduklarıma istinaden göndermemiz gerektiğini belirttim ama söz geçiremedik hatuna bazen bilerek bile bişeylerin önüne geçilmiyor onların istemesini bekleyeceğim artık ilginiz için teşekkür ederim. Uzun bir yol epey buralarda olacağım. Saygılar

Yorum

Fethiye abla merhaba,

Numaramla sorgulama yaptığımda dün USCİS sitesinde durum değişikliği oldu.Biz kanıtları yollamadığımız için RFE bekliyorduk bunları istemeden onaylanacak mı acaba aşağıdaki durumda

Teşekkürler

On August 11, 2014, we transferred your I129F, PETITION FOR FIANCE(E), to your local USCIS Office for further processing. The new office has jurisdiction over your case and will send you a decision as soon as processing is complete or you will be notified if further information or action is needed. If you move, please use our Change of Address online tool to update your case with your new address.

Yorum

evet aynen abla artik 3-4 ay sürüyor.. bizim arkadasi nisanlisida basvuru yapicak new yorktan ama arkadas asker kacaği bi sorun olurmu??

Yorum

evet aynen abla artik 3-4 ay sürüyor.. bizim arkadasi nisanlisida basvuru yapicak new yorktan ama arkadas asker kacaği bi sorun olurmu??

Yorum

Nişanlılık vizesi eksik evrak

Eksik evrak bildirimi için yardımcı olabilecek varmı ben bu evraktan hiçbirşey anlamadım

Last edited by legend81; 10-10-2014, 01:35.

Yorum

Geç oldu ama yarın K-1 için Sağlık Muayenesine gidiyorum. Detayları ihtiyacı olan diğer arkadaşlar için yazacağım.
                          Herkese syg

Yorum

Evraklari tam olarak gondermemissiniz, kisa zamanda gondermez iseniz reddedilecek. Amerikan vatandasi olan kisinin vatandas oldugunu ispat eden dogum kagidi ya da vatandaslik belgesi ya da Amerikan pasaportu.
                            Fethiye Temiz

Yorum

Fethiye abla eksikleri gönderdim onaylandı. 2 hafta sonra vize görüşmesine gidicem.
                              Güncel bilgi olarak yazayım.
                              Sağlık muayenesi ve aşı 505 TL (Kur gittiğim gün 2.5150 gibiydi)
                              Kan tahlili röntgen için 109 TL
                              Havalimanından Belkoair ile kızılaya gittim 8 TL
                              Yolun karşısına geçip taksiye bindim 13 TL (8.20 otobüse bindim varış 09:45 sabah trafiği )
                              Raporu yoğunlarmış aynı gün vermiyorlar bir yakınıza aldırabilirsiniz dediler.
                              K-1 için yakında gidecek arkadaş varsa yaklaşık maliyet yukarıdaki gibi

Bu aşamaya gelene kadar çok çektim 2 hafta sonra görüşmeye gidicem inş hayırlısıyla biter artık bu işlemlerle uğraştığım dönemde fethiye ablayı da küstürmüştü birileri çok zorlandım ) bu işlere yeni başlayanlar şimdi çok şanslı

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              İşleniyor...
                              X