Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Çalışma izni için böyle bir seçenek var mı

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Çalışma izni için böyle bir seçenek var mı

Merhabalar,

Bir arkadaşımdan duydum ve doğruluğundan emin olamadığım için bıradan sormak istedim.

Amerikada bir iş yeri var ve çalıştırmak üzere eleman arıyor,
    Bu firma bir süre sonra ben aradığım elemanı Amerikada bulamıyorum, Türkiyede var buraya çalışmak için gelecek şeklinde bir başvuru yapıyormuş ve Türkiyede yaşayan kişiye Amerikada oturma ve çalışma izni alıyormuş.

Böyle bir uygulama var mı ?

Varsa detayları nelerdir.

tabi..muameleye baslamak icin onden 1000 dolar isterler
    GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

Evet öyle bir uygulama var.Bu iki şekilde oluyor.H1b ve E tipi vizede.H1b vizesi alınması oldukça güç.Üniversite mezunu olduğunuz gibi,alanınızda dünyada(Türkiye de değil)önde gelen bir kişi olacaksınız.Yine USA da bir şirket sizi işe almayı kabul edecek bunun için binleri aşan masraf yapacak ve siz kotası olan bu vize türünde kurayı kazanacaksınız.Kısaca çok zor yani.Diğer E tipinde ise bir üye yazdı.Yanılmıyorsam ahçılık idi.İş yeri sahibi onu Türkiye den götürdü.Ama bu tip vizeler kolay vize tipleri değil.İş yeri sahibi önce gazete ilanı verecek.Aradığı özellikte USA içinde bulunamayacak vs...bir çok prösodürü olan vizeler bunlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: teacher View Post
        Evet öyle bir uygulama var.Bu iki şekilde oluyor.H1b ve E tipi vizede.H1b vizesi alınması oldukça güç.Üniversite mezunu olduğunuz gibi,alanınızda dünyada(Türkiye de değil)önde gelen bir kişi olacaksınız.Yine USA da bir şirket sizi işe almayı kabul edecek bunun için binleri aşan masraf yapacak ve siz kotası olan bu vize türünde kurayı kazanacaksınız.Kısaca çok zor yani.Diğer E tipinde ise bir üye yazdı.Yanılmıyorsam ahçılık idi.İş yeri sahibi onu Türkiye den götürdü.Ama bu tip vizeler kolay vize tipleri değil.İş yeri sahibi önce gazete ilanı verecek.Aradığı özellikte USA içinde bulunamayacak vs...bir çok prösodürü olan vizeler bunlar.
        Arkadaşımın da benzer şeyleri söylemişti, fakat alanında dünyanın sayılı kişisi olma olayı biraz sıkıntılı,

Şöyle bir şey olabilir mi peki.

Ben alanımda çok iyi birisiyim, el sanatları ile uğraşan bir ustayım, hatta Amerikada yılın en yetenkli ustası gibi ödüllerim var ve bu ödülleri ulusal düzeyde faaliyet gösteren Amerika merkezli kuruluşlardan aldım.

Benim yaptığım işin aynısını Amerikada yapan binlerce kişi var, fakat aramızda şöyle bir fark var.

Amerikadaki ustalar bir parça için 20.000 - 30.000 dolar arası istiyorlar ben en fazla 5.000 dolar istiyorum ve beni bünyesinde çalıştıracak olan firma bu ürünleri / eserleri ihraç edecek ve benim üzerimden çok daha fazla kar elde edecek.

Bu durum bir şeyi değiştirir mi acaba ?

İkinci sorum.
        Bazı eyaletlerde belli miktar yatırım ve belli bir kişi istihdam etmek şartı ile vize veriliyor.
        Yatırım tutarı minumum ne kadar olmalı ve minumum kaç kişi istihdam etmeliyim.
        Diyelimki bu rakamları karşılayabiliyorum, Amerikada iş yeri nasıl kurulur, nerelere başvurulur, hangi dönemde hangi vergiler ödenir gibi konularda en ufak bilgim yok, bu konularda Amerikan hükümeti destek oluyor mu ?

Yorum

H2B de dusunulebilir 1 yil gibi kisa sureli oluyor ama is yeri tutarsa 3 seneye kadar uzatilabiliniyormus.
          H1B baya zor bir vize, Turkiye'de kariyer ve ustun yetenekler ariyorlar. Atiyorum 5-6 sene Programci olarak caliscaksiniz ve isinizde cok iyi olacaksiniz gibi. Oyle iyi olmalisinizki Amerika'daki masterli software developerlar yerine sizi secsinler, cunku masraf yapicaklar ek.

Amerika'da is kurma denen vizenin adi E2 vizesi. Minimum 80-100 bin dolar yatirim lazimki vizenizi alabilesiniz ve sartlari var isyerinin siz oraya gitmeden cogunun bitirilmesi gibi(ornegin restoran). Bazi firmalar ornegin Mr. Kebap franchise seklinde E2 almaniza yardimci olabiliyor, proseduru hallediyorlar.

Bir gocmenlik avukatina basvursaniz en iyisi , detayli ve asamalari olan bir is Amerika'da girisimci olmak.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Trooper387 View Post
            H2B de dusunulebilir 1 yil gibi kisa sureli oluyor ama is yeri tutarsa 3 seneye kadar uzatilabiliniyormus.
            H1B baya zor bir vize, Turkiye'de kariyer ve ustun yetenekler ariyorlar. Atiyorum 5-6 sene Programci olarak caliscaksiniz ve isinizde cok iyi olacaksiniz gibi. Oyle iyi olmalisinizki Amerika'daki masterli software developerlar yerine sizi secsinler, cunku masraf yapicaklar ek.

Amerika'da is kurma denen vizenin adi E2 vizesi. Minimum 80-100 bin dolar yatirim lazimki vizenizi alabilesiniz ve sartlari var isyerinin siz oraya gitmeden cogunun bitirilmesi gibi(ornegin restoran). Bazi firmalar ornegin Mr. Kebap franchise seklinde E2 almaniza yardimci olabiliyor, proseduru hallediyorlar.

Bir gocmenlik avukatina basvursaniz en iyisi , detayli ve asamalari olan bir is Amerika'da girisimci olmak.
            Merhabalar 50 yaşında alanında oldukça uzman bir mühendis h2b vizesi ile gidip, ailesini oraya kendi üzerinden taşıyıp orada kalabilir mi ? Şirket beğenirse 3 yıl değilde dahada uzatır mı ?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
            İşleniyor...
            X