Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

H1B ile ailemle gidebilirmiyim

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Dosyayi sirket degil avukat verecek...
    Simdiden sirket aramaya basla... ve tabi ki sponsora ihtiyacin oldugunu basvurularinda belirt. Yoksa mulakatlara kadar gelip calisma iznin yok diye elenirsin uzulursun

Yorum

1 Nisan'da basvuru yapilir, diyelim ki kotaya girdiniz islemler biter, giris Ekim ayindan once degildir.
      Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Ekim mi? düşündüğümden çok fazlaymış.

Peki kotaya girip giremediğim ne zaman belli oluyor? Ekim'den önce belli olur umarım?

Yorum

Haziran a kadar belli olur.

Yorum

Öyle düşünüyorum da ben şirketim için çalışan arasam en son çare sponsor olmayı düşünürüm.

Adama ihtiyacın olcak ta, Koca ABD de adam bulamıycan da, dışardan bul ama sadece 7-8 ay sonra gelmesini bekle, o da kesin değil tabi kuradan çıkarsa... dünya kim bilir ne ola o vakit içinde. Ya tamam tecrübeme güveniyorum, farklı avrupa ülkelerinden aramadığım halde bana arada bir teklif gelir, Türkiye zaten belli istanbulda iş çok ama amerika'ya gitmek te ne zormuş be...

Neyse yine şansımızı deniycez bakalım, yine de yıl başı gelmesini bekliyorum iş aramaya başlamak için, şimdi çok erken diye düşünüyorum?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Rama View Post
              Öyle düşünüyorum da ben şirketim için çalışan arasam en son çare sponsor olmayı düşünürüm.

Adama ihtiyacın olcak ta, Koca ABD de adam bulamıycan da, dışardan bul ama sadece 7-8 ay sonra gelmesini bekle, o da kesin değil tabi kuradan çıkarsa... dünya kim bilir ne ola o vakit içinde. Ya tamam tecrübeme güveniyorum, farklı avrupa ülkelerinden aramadığım halde bana arada bir teklif gelir, Türkiye zaten belli istanbulda iş çok ama amerika'ya gitmek te ne zormuş be...

Neyse yine şansımızı deniycez bakalım, yine de yıl başı gelmesini bekliyorum iş aramaya başlamak için, şimdi çok erken diye düşünüyorum?
              Size sponsor olunursa Green Card alıyorsunuz kuraya katılmıyorsunuz. Kura DV Lottery. Green Card kartın ismi.
              Kaan

Yorum

Sponsor olunursa yine 65bin kotaya takılıyorum, oda kuraya giriyor ve süreç en az 6 ay sürüyor amerikaya ayak basmam için diye biliyorum. Yanlışım mı var?

Yorum

Sponsor olunursa yine 65bin kotaya takılıyorum, oda kuraya giriyor ve süreç en az 6 ay sürüyor amerikaya ayak basmam için diye biliyorum. Yanlışım mı var?
                  Benim bildiğim kura ile ayrı tutuluyor ama yanlış biliyor olabilirim.
                  Kaan

Yorum

Peki sizce Texas'ta veya Florida'da 120bin dolar ile ev alabilirmiyim, işime uzak olmaya razı olsam mesela, yani araba ile 45dk yol mesafe yapmaya razıyım.

Yorum

Kaan,H1b de müracatı fazla olan bir vize türü,bu nedenle onlarda da bir şekilde eleme var.Bu kurada olabilir,müracaat sırasına göre kota dolumu da.

Yorum

Bu arada H1B arıyorum ama Green Card'a da başvursam mı? zararı olur mı H1B nın çıkması için?

Yorum

Bu arada H1B arıyorum ama Green Card'a da başvursam mı? zararı olur mı H1B nın çıkması için?
                          Hayır bir zararı olmuyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: teacher View Post
                            Kaan,H1b de müracatı fazla olan bir vize türü,bu nedenle onlarda da bir şekilde eleme var.Bu kurada olabilir,müracaat sırasına göre kota dolumu da.
                            Yani bizim başvurduğumuzla aynımı yoksa onların kurası farklı mı ?
                            Kaan

Yorum

Onların kurası farklı.Onların kuradan çok kotaya dayalı.Zamanı ve müracaatları da farklı.

Yorum

aynen bende sizin gibi düşünüyorum.böyle bir süreç için elmanın çooook nitelikli olması lazımki firma h1 sponsoru olsun.
                                ∑ ∏ ©

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                İşleniyor...
                                X