Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tek başına gelen birisi için hangi eyalet seçilmeli?

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Tek başına gelen birisi için hangi eyalet seçilmeli?

Merhaba arkadaşlar öncelikle.Evli değilim yaşım 26 diş hekimiyim.İlk sene dil olayını halledip daha sonra kariyerime yön vermek amacım.Karlı havaya sevmem onun haricinde bi mevsim takıntım yok.İlk geldiğim de haliyle vasıfsız işlerle uğraşıcağımı düşünürsek yeni gelen biri hem daha düzgün dil eğitimi hem de kendini çekip çevirecek şekilde yaşamak için hangi eyaleti yada şehri tercih etmeli?İlk geldiğimde oda tutmayı planlıyorum.Bu konuda fikirleriniz nelerdir?Aklımda seattle portland austin denver raleigh gibi şehirler var ama bi türlü karar veremiyorum asgar ücret ve yaşam giderlerini kıyasladığımda.(Green card)
    Last edited by CenkEfe35; 06-09-2017, 15:38.

Cenk.... Su an hali hazirda Dis hekimisin degil mi...?....DentishUSA Rumuzlu arkadas Usa,da dis doktoru ve kendi ofisi var.... Hatirladigim kadariyla kendisi discilik yapiyor ve yaninda calisacak arkadaslar ariyordu....DentishUSA diye forumda ara onun yorumlarini gorursun.

Yorum

İlgin alakan için teşekkür ederim ama denklik almadığım sürece birisinin yanında hemen çalışma imkanın yok diyor yasalar.İlk önce düzenimi kurup denkliği aldıktan sonra neden olmasın.

Yorum

2012 yazılı bir şey okumuştum diğer mesleklere göre sağlık alanı cidden çok sıkıymış abd de doktorları koruma amacıylaymış. son durum nedir bilmiyorum fakat houston tx herkesin tercihi hem Türklerinde çoğunlu olduğu yer belki 1,2 sefer yardım ederler en azından. Kiliselerde dil eğitimi var diye biliyorum hem doktorsanız Amerika hayaliniz yoksa Almanya yı tercih etmenizi tavsiye ederim denklik için baya adımlar atmışlar başvurların %80i kabul de ediliyormuş bir araştın derim

Yorum

Aklınızdaki şehirleri ben de düşünmüş ve onlar dahil birçok şehri ziyaret etmiştim. Seçtikleriniz bence ABD'nin en güzel şehirleri. Kar-soğuk sevmiyorsanız Denver'ı unutun. Seattle ve Portland benziyorlar. Seattle biraz daha sofistike ve pahalı, Portland daha hippy ve çok evsiz insan var sokaklarda,ve daha genç bir nufus. Yalnız ikisi de yağmur şehri, kaldığım haftalar boyunca hiç gökyüzü gözükmedi, depresif şehirler. Yazdığınız şehirler housing filan pahalı şehirler ve trend hızlı yükselişte. Az da olsa Austin aralarında maliyet olarak daha uygun olacaktır. havası da güneşli ve sıcak, bu da anladığım kadarıyla sizin tercihiniz olabilir. Son olarak, bu şehirlerin hepsi aşırı liberal şehirler olsalar da, Seattle hariç hepsi diversity hususunda çok zayıf şehirler. Bu sizin için problem olmayabilir, ama birçok insan böyle yerlerde zorluk çekebileceklerini düşünüp büyük şehirleri tercih ediyorlar. NY, NJ, LA, SF gibi gibi..
          Last edited by Ys80; 15-10-2017, 12:25.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
          İşleniyor...
          X