Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

HOUSTON hakkinda yazmak-sormak isteyenler buraya...

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Orjinal yazı sahibi: ehveniser1903 View Post
    cok tesekkür ederim öncelikle,ilk etapta iyi okullara yakın olmasının bir önemi yok,yaklasık 10 yıl falan evlilik düsünmüyorum
    paylastıgınız link kesinlikle cok faydalı oldu,sürecten haberdar ederim sizleri,eylul gibi yerlesme olur umarım.
    15-20 gün içinde yerleşme durumu olur .
    Hem madem bekarsınız ilk etapta Benim konudaki oda paylaşımı da yapabilirsiniz. daha az masraflı ve ilk etapta
    eşya çok fazla gerektirmeyen bir çözüm olur. Bu sayede daha kısa sürede yerleşmiş olursunuz.
    Â*

Yorum

• Merhaba,
      Ben bir süredir Houston'dayım. Türkiye'deki ailemle Houston'a yerleşmeye karar verdik, okul çağında iki çocuğumla taşınma hazırlığındayız. Çocuklar için seçtiğim Creekside Forest Elementary civarında bir ev kiralamak istiyorum. Ancak bu hava koşullarında kiralık ev gezmek mümkün değil. Çocukları okula kayıt etmek için de kira kontratına ihtiyaç var diye biliyorum. Okullar da haftaya açılacak. Yaratıcı bir fikri, yada tavsiyesi olan var mı?

Yorum

• Yasamak icin yanlis eyalet!
        ***BUYUKSU***

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: ilhanb View Post
          Merhaba,
          Ben bir süredir Houston'dayım. Türkiye'deki ailemle Houston'a yerleşmeye karar verdik, okul çağında iki çocuğumla taşınma hazırlığındayız. Çocuklar için seçtiğim Creekside Forest Elementary civarında bir ev kiralamak istiyorum. Ancak bu hava koşullarında kiralık ev gezmek mümkün değil. Çocukları okula kayıt etmek için de kira kontratına ihtiyaç var diye biliyorum. Okullar da haftaya açılacak. Yaratıcı bir fikri, yada tavsiyesi olan var mı?
          Maalesef yapılacak başka bir şey yok. Kontratı yapar yapmaz gidip kayıt yaptırın, çocuk ertesi gün okula başlar.
          DV2016 (Case no: 22XXX)
          Vize onayı: Nisan 2016
          ABD'ye ilk giriş: Ağustos 2016
          www.kenanoren.com "Amerika'da hemşirelik"

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: MySea View Post
            Yasamak icin yanlis eyalet!
            Merhaba Mysea ne acidan yanlis bir eyalet yasamak icin biraz aciklamaniz mumkun mu?
            Arastirmalarimizda ucuzluk,is imkani,cocuklu aile vs gibi acilardan Texas uygun diye duymustuk. Bilgilendirebilirseniz memnun olurum. Simdiden tesekkurler

Yorum

• Ben kisisel gozlemim sonucu bunu yazdim. Daha once cok kisa bir sureligine San Antonio'da bulundum ve yasamak icin cok iyi bir yer olmadigini dusunuyorum. Genel olarak kacak ve Meksikalilar cogunluktaydi.

Texas'da degisik sehirlerde halen yasayan ve daha once yasamis olan arkadaslarim var ve bazilari cok memnun olmasina ragmen cogunlugu pek memnun degiller.
              ***BUYUKSU***

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: MySea View Post
                Ben kisisel gozlemim sonucu bunu yazdim. Daha once cok kisa bir sureligine San Antonio'da bulundum ve yasamak icin cok iyi bir yer olmadigini dusunuyorum. Genel olarak kacak ve Meksikalilar cogunluktaydi.

Texas'da degisik sehirlerde halen yasayan ve daha once yasamis olan arkadaslarim var ve bazilari cok memnun olmasina ragmen cogunlugu pek memnun degiller.
                Ziyarete gelen bir arkadaşımı Brazos Bend milli parkına götürdüm, şimdi herkese Texas'ın timsahlarla dolu olduğunu anlatıyor.

Yorum

• Bu arada Houston'da ve cevresinde selden dolayi durumlar bayagi kotuymus son gunlerde. TV de sel sularinin bazi bolgelerden temizlenmesinin 1 ay kadar surecegini soyluyorlar...
                  ***BUYUKSU***

Yorum

• youtubedan izlediğim tv kanalları (canlı yayınlar var malum) ve okuduğum kadarı ile timsah ve zehirli yılan tehlikesi ciddi boyuttaymış. Ayrıca şebeke suyu ve kanalizasyonun karışması da çok ciddi bir problem. Akabinde yaşanabilecek hastalıklar tehlikeli boyutlara gelmez umarım. İnanılmaz bir afet yaşanan. Houston ve çevresi coğrafi olarak neredeyse dümdüz olmasının ciddi sıkıntısını yaşıyor anladığım kadarı ile.
                    Var mıdır oralarda olan ve bilgi verebilecek kimse?

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Cihan View Post
                      youtubedan izlediğim tv kanalları (canlı yayınlar var malum) ve okuduğum kadarı ile timsah ve zehirli yılan tehlikesi ciddi boyuttaymış. Ayrıca şebeke suyu ve kanalizasyonun karışması da çok ciddi bir problem. Akabinde yaşanabilecek hastalıklar tehlikeli boyutlara gelmez umarım. İnanılmaz bir afet yaşanan. Houston ve çevresi coğrafi olarak neredeyse dümdüz olmasının ciddi sıkıntısını yaşıyor anladığım kadarı ile.
                      Var mıdır oralarda olan ve bilgi verebilecek kimse?
                      Belli bölgeler çok fazla etkilendi ama Houston genelinde şu anda hiçbir sıkıntı yok. Federal ve yerel yönetimler gerçekten çok iyi çalışıyor.

Yorum

• Merhaba abd ye göç etmeyi düşünüyorum kanı başlığında Türklerin olduğu (çalıştığı ) işlettiği hastaneden bahsetmiş beyefendi.
                        ben 8 yıldır 112 acil saglik ambulansın da ekip şefi olarak görev yapıyorum önlisans mezunuyum green kard çıkması durumunda eşim ile göç etmeyi düşünüyoruz kendi mesleğimde is bulmam mümkün mü yoksa yeniden uni okumam gerekiyor mu ?
                        lütfen bu konuda bilgi verirmisiniz tskler
                        Özgürlüğünü yaşa,hayallerini kovala

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Baok25 View Post
                          Merhaba abd ye göç etmeyi düşünüyorum kanı başlığında Türklerin olduğu (çalıştığı ) işlettiği hastaneden bahsetmiş beyefendi.
                          ben 8 yıldır 112 acil saglik ambulansın da ekip şefi olarak görev yapıyorum önlisans mezunuyum green kard çıkması durumunda eşim ile göç etmeyi düşünüyoruz kendi mesleğimde is bulmam mümkün mü yoksa yeniden uni okumam gerekiyor mu ?
                          lütfen bu konuda bilgi verirmisiniz tskler
                          Türklerin işlettiği bir hastane duymadım. Ama burada çalışan pek çok Türk sağlıkçı var. Ancak Türkiye'deki önlisans eğitimi ne yazık ki burada geçerli olmuyor. Ama burada bu tür meslekleri edinmek çok uzun sürmez, bir yılda benzer bir iş yapacak duruma gelirsiniz. İyi İngilizce ve biraz maddi birikiminizin olması gerekiyor.Â*

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: knnrn View Post

Türklerin işlettiği bir hastane duymadım. Ama burada çalışan pek çok Türk sağlıkçı var. Ancak Türkiye'deki önlisans eğitimi ne yazık ki burada geçerli olmuyor. Ama burada bu tür meslekleri edinmek çok uzun sürmez, bir yılda benzer bir iş yapacak duruma gelirsiniz. İyi İngilizce ve biraz maddi birikiminizin olması gerekiyor.Â*
                            Peki sürücü olmak. Şuan için 50 bin dolar bakiye var ( dukkan satisi yapmayi planliuorum )daha doğrusu ailem ile birlikte göç etmeyi planlıyoruz.çocukluktan beri gelen büyük araçlara ilgim var.tircilik mesleği baya rağbet gören bir meslek mis abd de.bu bilgiyi de sosyal medyada öğrendim. Tır ehliyeti almak vs vs biraz uzunca bir süreç gerekiyor mus Türklerden böyle şirketi olan vardir muhakkak.kisacasi abd de Türk dernekleri vs iletisime geçebileceğimiz adresler siteler varmıdır acaba

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Baok25 View Post

Peki sürücü olmak. Şuan için 50 bin dolar bakiye var ( dukkan satisi yapmayi planliuorum )daha doğrusu ailem ile birlikte göç etmeyi planlıyoruz.çocukluktan beri gelen büyük araçlara ilgim var.tircilik mesleği baya rağbet gören bir meslek mis abd de.bu bilgiyi de sosyal medyada öğrendim. Tır ehliyeti almak vs vs biraz uzunca bir süreç gerekiyor mus Türklerden böyle şirketi olan vardir muhakkak.kisacasi abd de Türk dernekleri vs iletisime geçebileceğimiz adresler siteler varmıdır acaba
                              Evet, TIR ile nakliye işi yapmak çok kazançlı. TIR ehliyeti almak o kadar da zor değil. Bu işi yapan Türkler var, geldiğinizde iletişime geçersiniz. Facebook'ta Houston Türklerinin grupları var, oralardan sorabilirsiniz.Â*

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: knnrn View Post

Evet, TIR ile nakliye işi yapmak çok kazançlı. TIR ehliyeti almak o kadar da zor değil. Bu işi yapan Türkler var, geldiğinizde iletişime geçersiniz. Facebook'ta Houston Türklerinin grupları var, oralardan sorabilirsiniz.Â*
                                Cvp larınız için tsk ederim kenan bey.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                İşleniyor...
                                X