Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bu yil DV Lottery e basvuranlar buyrun dertleselim

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

ben de bu sene başvuru yapanlardanım. aklımda florida da yaşamak var. castonville de mesela. ilk sene kendimi geliştirip ikinci ve üçüncü sene dentalhijyen okumayı planlıyorum. castonville de bu eğitimi veren community college varmış o yüzden castonville diyorum. okuldan sonra eğer bi sıkıntı olmazsa gene floridada devam etmek istiyorum. bakalım kısmet. web ve grafik tasarımı biliyorum bakalım ilk önce bu işi yapmaya çalışacağım okurken filan işe de ihtiyacım olacak eminim. okuyamazsam eğer 5 seneyi doldurup vatandaşlığa geçebilirsem polisliğe başvuru yapmayı düşünüyorum. orada polis olmak için en az iki senelik üniversite bitirmek gerekiyormuş bende myo mezunuyum ayrıca açıktan işletmeye tamamladım. tabi burada herkes işletme mezunu ama iş bulamıyor. bu diplomalarla polis olabilir miyim bilmiyorum ama şansımı denerim artık. tabi bunlar greencard çıkarsa yapmayı planladığım işler. tabi herzaman evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor. bekleyip göreceğiz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FreeWoRLD View Post
      Eğer çıkarsa eşim ve yoldaki bebeğimiz ile yaşayacağım yer NY eyaletinde Lake George kasabası.

Hazırda var olan yakın ve samimi akrabalarım orada sezonluk restaurant işletiyorlar. Yüksek ihtimal bende yine sezonluk restaurant tarzı bir yer açacağım. Veya ikinci seçenek Troy, NY şehrinde 4 mevsimlik bir restaurant.

Ne kazanırım bilmiyorum ama açta kalacağımı düşünmüyorum. İngilizcem gayet iyi çünkü 3 sene orada eğitim amaçlı kaldım ama eşimde dil sıfır.

Yeterki çıksın gidelim.
      ny neden se bana cazip gelmiyor ben sicak yer seviyorum sogukla aram pek yok. Akrabaglariniz yardim edelerse size green card i beklemedende gidebilirsiniz...
      2018 WAITING
      2017 HAS NOT BEEN SELECTED
      2016 HAS NOT BEEN SELECTED

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Nebi View Post
        Merhaba 2016 -2017 nasıl başvuru oluyor daha 2016'ya yeni başvurdum ben onu anlayamadim?ben yanlış mı biliyorum biseyleri
        dv2016 ya basvurmus olmaniz icin 2014 yilinda basvurmus olmanizz lazim...
        2017 mayis ayinda dv 2018 cekilisleri sonuclancak 2018 denmesinin sebebide yalnis bilmiyorsam gidilecek sene oldugu icin...
        2018 WAITING

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Nebi View Post
          Merhaba 2016 -2017 nasıl başvuru oluyor daha 2016'ya yeni başvurdum ben onu anlayamadim?ben yanlış mı biliyorum biseyleri
          dv2016 ya basvurmus olmaniz icin 2014 yilinda basvurmus olmanizz lazim...
          2017 mayis ayinda dv 2018 cekilisleri sonuclancak 2018 denmesinin sebebide yalnis bilmiyorsam gidilecek sene oldugu icin...
          2018 WAITING

Yorum

@psizmir tx houston iyi olur bence arastirmalarima gore kiralar ucuzmus
            Last edited by askimkoray; 29-12-2016, 17:31.
            2018 WAITING

Yorum

Orjinal yazı sahibi: diptengelensesler View Post
              ben de bu sene başvuru yapanlardanım. aklımda florida da yaşamak var. castonville de mesela. ilk sene kendimi geliştirip ikinci ve üçüncü sene dentalhijyen okumayı planlıyorum. castonville de bu eğitimi veren community college varmış o yüzden castonville diyorum. okuldan sonra eğer bi sıkıntı olmazsa gene floridada devam etmek istiyorum. bakalım kısmet. web ve grafik tasarımı biliyorum bakalım ilk önce bu işi yapmaya çalışacağım okurken filan işe de ihtiyacım olacak eminim. okuyamazsam eğer 5 seneyi doldurup vatandaşlığa geçebilirsem polisliğe başvuru yapmayı düşünüyorum. orada polis olmak için en az iki senelik üniversite bitirmek gerekiyormuş bende myo mezunuyum ayrıca açıktan işletmeye tamamladım. tabi burada herkes işletme mezunu ama iş bulamıyor. bu diplomalarla polis olabilir miyim bilmiyorum ama şansımı denerim artık. tabi bunlar greencard çıkarsa yapmayı planladığım işler. tabi herzaman evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor. bekleyip göreceğiz.
              umarim olur florida super biyer fakat gecim zor diye biliyorum ama istediginiz okul oradaysa orasi en saglikli yer olabilir. yalnis hatirlamiyorsam floridada baya turk restoran var oralarda is bulabilirsiniz ...
              2018 WAITING

Yorum

umarim olur florida super biyer fakat gecim zor diye biliyorum ama istediginiz okul oradaysa orasi en saglikli yer olabilir. yalnis hatirlamiyorsam floridada baya turk restoran var oralarda is bulabilirsiniz ...
                tabi aynı okul amerikada farklı yerlerde de var ama ben nedense floridada yaşamak istiyorum. internetten izlediğim videolar filan etkili oldu galiba bir de hidodan dolayı orlandoyu seviyorum. castonvillede okur belki orlandoda yaşarım. hayırlısı artık greencard çıksında bakarız. türk restorantlarını öğrenmem iyi oldu. greencard çıkarsa onlarla da iletişime geçmeye çalışırım. teşekkürler.

Yorum

şu imzalardaki has not been selectedleri görünce moralim bozuluyor benim ilk başvurum daha 4-5 kere başvurup çıkmayanları görünce heves falan kalmıyor

Yorum

Merhaba ,

Umarım ilk başvurunuzda çıkar Zira çok bekleyince insanın umudu da kırılmıyor değil...

Ben de 2 sene önce evlendiğim için bu sene evli olarak başvurdum. Şansım %50 arttı. Seneye bu zamanlar gidelim artık diye bekliyoruz...
                    2018 - Waiting...
                    2016 - Has Not Been Selected
                    2013 - Has Not Been Selected
                    2012 - Has Not Been Selected
                    2010 - Has Not Been Selected
                    2008 - Has Not Been Selected

Yorum

Orjinal yazı sahibi: askimkoray View Post
                      ny neden se bana cazip gelmiyor ben sicak yer seviyorum sogukla aram pek yok. Akrabaglariniz yardim edelerse size green card i beklemedende gidebilirsiniz...
                      Açıkçası kuzey tarafları banada cazip gelmiyor fakat akrabalar orada olunca en azından orada başlamak şart gibi. Onların yardım etmesi ile bana gitme şansını çok araştırdım ama bir sonuca varamadım maalesef. En temiz yolu GC gibi duruyor, o da loto işte tamamen şans
                      2018 - The miserable have no other medicine but only hope...
                      2017 - HAS NOT BEEN SELECTED
                      2016 - HAS NOT BEEN SELECTED
                      2015 - HAS NOT BEEN SELECTED
                      2013 - HAS NOT BEEN SELECTED

Yorum

Başlangıç olarak LA'i düşünüyorum. İleriki dönemde de Miami veya daha sakin bir yerleşim bölgesi olan Santa Barbara olabilir. Ama herşeyden önce hakkımızda hayırlısı olsun. Kader bizi nereye götürürse oraya gideceğiz.
                        2015 - HAS NOT BEEN SELECTED
                        2016 - HAS NOT BEEN SELECTED
                        2017 - HAS NOT BEEN SELECTED

Yorum

....umutlarinizi kirmayiniz,benim powerball yani sans topu lottosunu kazanam sansim 77 milyonda bir, her seye ragmen her hafta bir kac dolar atiyorum,turkiye GC si icin belli bir sayi ayriliyor,belli olmaz bu yil cikmazsa gelecek yil cikabilir, cok umutlanmanin iyi olmadigi gibi,bana cikmaz ya deyip umutlanmamak da iyi degildir,her keslere bol sanslar.
                          GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

mayısta b2 ile giriş yaptım şu an kaçak durumundayım 2018 için başvurdum oldu ki çıktı nasıl bir işleme tabi tutulurum bilen varmıdır...

Yorum

Herkese merhaba,

Foruma yeni üye oldum. 2018 başvurusu yapanlardanım. Bu üçüncü olacak..
                              Öncelikle burada bulunan ve canı gönülden gitmek isteyen herjese bolşans dikerşm...

Forumdaki paylaşım ve bilgi akışınız birbirinize olan desteğiniz çok güzel.
                              Bundan dolayı sizlerden yorumlarınızı, yardımlarınızı ve bilgi paylaşımkarınızı rica ddeceğim..

2 kızım var, küçüğü 1 yaşında..Turizm otelcilik mezunuyum. 6 sene kadar bu işi yaptım. 21 yaşımda Avusturya'ya
                              Çocuk bakımı için gittim. 2,5 sene kadar bu işi yapıp Türkiyeye döndüm. Sonra Denizcilik işine girdim. Yaklaşık 15 senedir, bu işi yapıyorum.Özel tekne satma teknik servis vs gibi...
                              Bekar olduğum zaman sorumlulupum olmadığından sadece kendimi düşünüyırdum.
                              Şimdi düşünmem gereken 2 çocuğum ve gelecekleri var.
                              İngilizcem Intermediate seviyesinde, eşimin yok gibi birşey..
                              Bu arada eşim restorant, Dünya mutafağı işletmecisi aynı zamanda fastfood ahçılığı var.

Sorum şu;
                              1. İki çocuk yetiştirebileceğim sıcak aynı zamanda vergisi düşük düzenli sakin bir eyalet olarak
                              Kargaşadan uzak hangi eyaleti önerirsiniz?
                              2.İş olanağı hem yat sektörü, hem turizm bölgesi olmalı ( ben florida, miami olarak düşündüm)
                              Ne dersiniz?
                              3. Eğer piyango vururda gidersek ingilşzcemizin %80 kısmını Türkiyede tamamlayıp geri kalanını
                              Orada tamamlamak istiyoruz, bunun için ne önerirsiniz?
                              4. İki çocuk ile bu maceraya atılmak doğrumu sizce? ( benim çekincelerim yok, eşim biraz tedirgin)

Not; Miami, Chicago, New york da tanıdıklarım var. Onların da yardımcı olabileceğini düşünüyorum..
                              Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Yorum

Bende başvurdum ve yazın Amerika'da olacağım her türlü...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                İşleniyor...
                                X