Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bu yil DV Lottery e basvuranlar buyrun dertleselim

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Su anda yesil kart sahibi olup yasayanlara bir suca karismadiklari surece kimse bir sey yapmaz, yapamaz.. ne kafasi bu yahu?
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Ne hali hazırda greencard sahibi olanlara, nede gelecek seçimlere hiçbir şekilde Trump'ın etkisi olacağını düşünmüyorum. Bu adamın derdi kaçak girip vergi vermeyen üstüne birde vatandışının işini elinden alanlarla bence.
      2018 - The miserable have no other medicine but only hope...
      2017 - HAS NOT BEEN SELECTED
      2016 - HAS NOT BEEN SELECTED
      2015 - HAS NOT BEEN SELECTED
      2013 - HAS NOT BEEN SELECTED

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FreeWoRLD View Post
        Ne hali hazırda greencard sahibi olanlara, nede gelecek seçimlere hiçbir şekilde Trump'ın etkisi olacağını düşünmüyorum. Bu adamın derdi kaçak girip vergi vermeyen üstüne birde vatandışının işini elinden alanlarla bence.
        Aynı düşüncedeyim... Green card çekilişinin iptal edilmesi dışında yapacağı şeyler genelde green card kazananların işine gelecek şeyler bence.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FreeWoRLD View Post
          Herseyi zaman gösterecek. abd-meksika arasına 3.210 km.'lik duvar inşa edeceği kimin aklına gelirdi ? Mesafenin uzunlugunu dusunuyorumda bayagı uzun bir duvar olacak ) Sonra berlin duvarı gibi yıkmasınlar

Zamanla amerika içinde yaşayan göçmenlere karşı radikal ve elemeye yönelik çok kanun çıkacak gibi. Hiçbirşey eskisi gibi olmayacak sanki. Mutlaka greencard konusunda bir degişiklik ve yeni şartlar getirecek. Amerikaya göçmen gelenlerin cogu greencard ile geliyor. Çekilişi tamamen iptal edecek veya farklı şartlar getirecek gibi gözukuyor. yakında belli olur önce duvar inşaatı ile başladı
          Ayrıca 7 ülke için vize hizmetini durdurdu. Bunlar birer gösterge niteliginde. Fırtına öncesi sessizlik gibi.
          Last edited by king_world; 27-01-2017, 02:56.

Yorum

Bu gun bu konu hakkinda konusan uc Amerikalinin soylediklerini dorduncu kisi olarak dinledim....Birinci Amerika,li..." Duydunuz mu Trump 10.000 immigration gorevlisi daha alacak ve tum kacaklari yakalayip geri gonderecek"....Ikinci Amerikali..." 10.000 degil 100.000 kiside alsa bunu yapamaz....Suc islememis bir kisiye bir kere kanunen sen kimsin diye sorulamazken 30 milyon kisiyi arastir ve gondermeye calis bu imkansiz....Ucuncu Amerikali..." Trump 10.000 kisi alip kacak kovalayacagina isverenlere agir yaptirim yapsin kim kacak calistiriyorsa o Isverene ilk kezde 20.000 ikincide 40.000 ceza versin ve o isyerini supheliler listesine alsin yeter".... dedi...Sessizce dinledim onlari....ilk soyleyenin dedigi dogru mu dogru olabilir mi bilen var mi..?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: django View Post
              Bu gun bu konu hakkinda konusan uc Amerikalinin soylediklerini dorduncu kisi olarak dinledim....Birinci Amerika,li..." Duydunuz mu Trump 10.000 immigration gorevlisi daha alacak ve tum kacaklari yakalayip geri gonderecek"....Ikinci Amerikali..." 10.000 degil 100.000 kiside alsa bunu yapamaz....Suc islememis bir kisiye bir kere kanunen sen kimsin diye sorulamazken 30 milyon kisiyi arastir ve gondermeye calis bu imkansiz....Ucuncu Amerikali..." Trump 10.000 kisi alip kacak kovalayacagina isverenlere agir yaptirim yapsin kim kacak calistiriyorsa o Isverene ilk kezde 20.000 ikincide 40.000 ceza versin ve o isyerini supheliler listesine alsin yeter".... dedi...Sessizce dinledim onlari....ilk soyleyenin dedigi dogru mu dogru olabilir mi bilen var mi..?
              Guncel greencard sahipleri ve legal olarak yaşayan göçmenler için değil. Bundan sonraki prosedür ve göçmen olma kurallarında yapılacak kanun ve değişikliklerden bahsediliyor. Greencard çekilişi iptal olma durumu, yeni kriter ve şartların getirilmesi, vize verilmesinde yeni şartlar ve kriterler v.b. Kısaca oyunun kurallarının değiştirilmesi. İlk kural duvar inşaatı ile başladı. Ikıncı kural belkide greencard çekilişi belli bir süre askıya alma ve durdurma olabilir, yatırım yolu ile greencard almada yeni kriterler v.b. bircok açık kapıyı kapatma ve daha nitelikli vasıflı göçmenleri kabul etme. Amerikada yaşamda dengeler bayagı değişecek gibi.
              Last edited by king_world; 27-01-2017, 11:06.

Yorum

Şu gc mevzusuna bir açıklık getirelim.
                Bence bu çekilişi bir anda kaldırmak veya askıya almak o kadar kolay değil.
                Fakat belirli kısıtlamalar getirilebilir. Mesela en az lise mezunu şartı üniversite mezunu+1 yıl iş tecrübesine dönüşebilir. Ki bence yerinde bir karar olur diye düşünüyorum.
                Bunun haricinde tavır alınan kesim gc'liler değil, kaçak yaşayanlar ve çalışanlar bence.
                En kötü senaryoya göre iptal olursa da olsun, dünyanın sonu değil ya. Biz de Japonya'ya gideriz.

Yorum

no comment
                  Last edited by king_world; 01-02-2017, 02:10.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: king_world View Post
                    Greencard sahibi olunca hersey tozpembe olacak sanmayin. Amerikada standart bir yasam icin cok paran hazirda birikmis olmali veya konaklama icin kira odememen gerekir. Zaten parasi olan greencard icin ugrasmaz turist vizesi yeterli olur
                    Öyle sanmıyorum. Öyle sandığım hissine nasıl kapıldınız ki? (:

Yorum

Japonyaya nasıl gidebiliriz ki kardeşim GC gibi çekiliş yapan başka bir ülke yok bildiğim kadarıyla oturum ve çalışşma izni verene tek Usa var..

Yorum

Su anda havalimaninda bekletilen 13 kisiden (JFK) bazilari yesil kartli, bazilari Amerikan vatandasi olmus zaten. Trump iyice cuvalladi.
                        Fethiye Temiz

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

Yorum

...trump cok hizli giris yapti,akli basina gelip yavasliyana kadar bir hayli zarar verecek gibi gorunuyor.milletin milli menfaatlerine de zarar vereek duruma gelirse impeach yapilma ihtimali olabilir.
                          GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

300 kisi protesto ediyor hava alanida, boyle sacmalik olmaz ve yaptigi is anayasaya aykiri.
                            Fethiye Temiz

Yorum

Turistleri anladik, ama Yesil kartlilar ve Vatandas olmuslar bekletiliyorsa gercekten yazik...Fethiye Hanim bu Trump,un mu. yoksa hava alaninda gorevini kotuye kullanmis gorevlinin, sucumudur bu...?....Benim tahminim gorevli eger Trump karar alsa tum hava alanlarinda sorun cikardi ve 13 kisiyle degil, binlerce Greencard,li ve Vatandas,in girisinde problem olurdu....Su an sadece bir hava alaninda sorun var digerlerinde yok gibi gozukuyor....Sanki sadece gorevli hatasi gibi bir imaj var...Insallah oyledir...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 1905 View Post
                                Şu gc mevzusuna bir açıklık getirelim.
                                Bence bu çekilişi bir anda kaldırmak veya askıya almak o kadar kolay değil.
                                Fakat belirli kısıtlamalar getirilebilir. Mesela en az lise mezunu şartı üniversite mezunu+1 yıl iş tecrübesine dönüşebilir. Ki bence yerinde bir karar olur diye düşünüyorum.
                                Bunun haricinde tavır alınan kesim gc'liler değil, kaçak yaşayanlar ve çalışanlar bence.
                                En kötü senaryoya göre iptal olursa da olsun, dünyanın sonu değil ya. Biz de Japonya'ya gideriz.
                                Japonya hem yabancı karşıtı hem de yabancıların calışmalarını kısıtlayan bir ülke, ben olsam seçimi Japonya'dan yana kullanmazdım.

Asya kıtasında Türkler'e en uygun ülkeler Malezya, Tayland ve Singapore var digerleri, Çin, Japonya ve Kore maalesef çalışmak ve yasamak çok çok zor hem de Dünya'nın en pahalı yerleri.
                                Last edited by Malkovich; 29-01-2017, 05:57.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                İşleniyor...
                                X