Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

I-130 ve I-485 (green kart sahibi olduktan sonra evlenmek)

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• I-130 ve I-485 (green kart sahibi olduktan sonra evlenmek)

Merhaba

Green kart sahibi olduktan sonra evlenip eş ile amerikaya yerleşmek için en kolay yöntem nedir sizce?

1- dil okulu, turist vizesi vs ile sevgilinin amerikaya gelip amerikada evlendikten sonra I-130'a başvurursak eş amerika da kalabilir mi?

2- bu sırada I485 doldurursak eş amerikada legal olarak kalabiliyor mu? yani turist vizesi olursa mesela orada kalmaya devam mı eder. yoksa 6 ay sonra dönmesi mi gerekir? bir de turist vizesi nekadar uzayabilir? I-485 doldurunca I-130 görüşme zamanına kadar abd'de legal olarak kalabiliyor mu?

3- V visa diye birşey var mı?

4- green kart sahibi olup da bu eşi ile bu süreci yürüten varsa mesaj atarsa sevinirim.

Green kart sahibi birinin evlenip esini yanina getirmesi uzun surer, turist vizesiyle geldiginde evlenip kalirsa statu disi olur, calisma izni olmaz.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Uzun süre 1-2 yılın farkındayız. orada evlilik sonrası I-485 doldurulursa legal olunur mu? yada evlilik sonrası nasıl legal kalır.?

Yorum

Bunun bir yolu yok.
        Fethiye Temiz

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

Yorum

dil okulu ile gidilirse legal kalınmıyor mu? sonuç olarak o vizeyi evlilik öncesi alabilir?

Yorum

Yesil kart sirasi gelincceye kadar o kadar uzun yillar devamli okula gidip ogrenci vizesi statusunu devam ettirebilecekse yasal kalir tabi. Ama calisamaz.
            Fethiye Temiz

Yorum

turist vizesi ile de I-485 doldurulursa olur mu? Tam detayını bilmiyorum ama I-485 zaten bu işe yaramıyor mu?

Yani evlenip I-130u legal olarak basvurduktan sonra I-485 Adjust Status ile I-130un görüşme zamanını beklemiyor muyuz?

Yorum

Fatketmez sonucta esiniz icin gocmenlik basvurusu yapiyorsunuz, hangi formlarin doldurulmasi gerekiyorsa onlari dolduruyorsunuz zaten, bunlarin sure ile bir ilgisi yok. Sanirim I-130 vatandas olanlar icin.
                Fethiye Temiz

Yorum

ı-130 hem vatandaş hem green card sahibi olanlar için. Bu form sadece eşin Türkiye'de bekleyerek 1,5-2 yıl sonunda green card alması için yeterli.

Ben sizin söylediğinize göre I-485 in hiç bir işe yaramadığını anlıyorum. Bu formu doldurmak 1140 dolar.

Açıkçası bu şekilde başvuru yapmış birisi varsa işimi çok kolaylaştıracak. 2 yıl beklemek kimsenin ilk tercihi olmamalı.

Yorum

Bu aralar yesil kartlinin esini getirmek 2 yil suruyorsa durmayin kabul edin, cunku vatandasin evlendigi kisiyi getirmesi bile 1 ila bir bucuk yil suruyor.
                    Fethiye Temiz

Yorum

https://travel.state.gov/content/vis...uary-2017.html

Greencard bulletin'e göre F2A şu an Mart 2015'de başvuranlara sıra gelmiş durumda.

Vatandaşların başvurduğu vize için süre5-6 ay olduğu yazmaktadır.

Fethiye Hanım yardımdan çok karamsarlık sağladınız. Yine de teşekkürler.

Özetle bu konuda aynı yollardan geçen birisi varsa iletişime geçerse sevinirim.
                      Last edited by cramer; 10-01-2017, 21:51.

Yorum

Forumda bir dolu esi ile birlesmek icin ugrasan var, bir kac tanesi keske cevap yazsa size. Bu onaylanma suresi, orada bitiyor diye mi dusunuyorsunuz siz?

Ama haklisiniz hic karismamam lazim, biraksam yakin zamanda tecrube edinmis olanlar cevap yazsa daha iyi olur, bundan boyle oyle yapayim, hic degilse kotu kisi olmam.
                        Fethiye Temiz

Yorum

merhabalar,

benim bir sorum var . Ben green kart sahibiyim 4 yildir amerikada yasiyorum 10 ay sonra vatandas olacagim, erkek arkadasim ise F1 vizesine sahip ogrenci olarak abd 3 yildir yasiyor, evlilik dusunuyoruz fakat emin olmak istedigim sey evlilik sonrasi esim green karti ne kadar surede alabilir ve onun ogrenci statusunde bir degisiklik olur mu? yani yine okula devam etmek zorunda mi?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                          İşleniyor...
                          X