Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Evlilik yoluyla Green Card sureci...

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Merhaba feelee ben de konsolosluktan ingilizce hazirlanmis Birth Certificate aldim ve USCIS e gonderdim. Kabul edildi

Yorum

• Fethiye Hanim butun mesajlarinizi okudum ama co-sponsor ile ilgili ayrintili bir bilgi bulamadim. Eger bilginiz varsa yardimci olabilir misiniz? Amerika`li kiz arkadasimla evlendim. Green Card basvurumuzu yaptik fakat bir sekilde i-864 formunu gondermeyi atlamisiz. Pembe renkte RFE postasi elime ulasti. Bizden i-864 formu, employment letter, last 6 months pay stubs, Form 1040 isteniyor. Fakat esim Mart ayindan beri calismiyor. 2015 deki geliri poverty line in uzerinde. Tekrar calismaya baslayali 2 hafta oldu. Dolayisiyla Last 6 months pay stubs elimizde mevcut degil. Bu yuzden esimin ailesi joint sponsor olacak. Co-sponsor olacak kisinin hangi formu doldurmasi gerektigi hakkinda bilginiz var mi? Internetten arastirmalar yaptim fakat esimin annesi ile babasi beraber tax return`e basvurmus ise (veya co-sponsor icin doldurulan i-864 formunda total total household income bildirilmis ise) i-864 (babasi) ve i-864a (annesi) formu doldurulmasi gerekiyormus gibi bilgilere ugrastim. Fakat kesin bir bilgiye erisemedim. 45 gun icerisinde mektubu cevaplamam gerekiyor eger bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim.
      Last edited by beyazz; 30-12-2016, 10:06.

Yorum

• Affidavit of Support belgesini ayni esiniz gibi dolduracaklar ve eklerini de ekleyecekler.. Kendileri iki kisiyse sizi de ekleyip 2016 poverty line'da 4 kisi icin kac para gerekiyorsa o kadar gelir gostermeleri gerekiyor.
        Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

• Sorum cevapsiz kaldi ama yine de ilginize tesekkur ederim. Internetten arastirma yapmaya devam edecegim.

Yorum

• 1-864 12 sahifelik bir forum i864a 8 sahifelik bir forum doldurulmasi cok zor degil,you tube de doldurulma videosu var,esinizin ingilizcesi varsa kolayca doldurabilir.bol sanslar.
            GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

• Sevgili beyaz.ikimizin durumu farklı.o yüzden yardımım olamıyor.ben k1 vizesiyle geldim en son form 485 istendi.durumumuz başta aynı gibi ama benim sponsorum eşim oldu. Çok üzgünüm.2017de bol şans ve sağlık diliyorum.

Yorum

• Nasil cevapsiz kaldi? O zaman ALlah yardimciniz olsun.

Orjinal yazı sahibi: beyazz View Post
                Sorum cevapsiz kaldi ama yine de ilginize tesekkur ederim. Internetten arastirma yapmaya devam edecegim.
                Fethiye Temiz

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

Yorum

• verdiginiz cevaplar icin tesekkur ederim. Sorumun cevabini buldum. Eger boyle bir durumla karsilasan olursa yardimim olur belki. Eger sponsor olacak kisi evli ise sponsor olacak kisi i-864 formunu esi de i-864a formunu doldurmasi gerekiyormus. Herkese iyi yillar dilerim

Yorum

• Herkese merhaba! 14 Aralıkta adjustment of status için belgeleri yolladık, 17 aralıkta da göçmenlik ofisine ulaştı. Yaklaşık bir hafta sonra evliliğimizin kanıtı olarak gönderdiğimiz fotoğrafları dosyaya sığmadığı için geri yollamışlar. O günden beri de hiç haber yok(G-1145 formunu da doldurmuştuk). Money ordera da hala dokunulmamış. Bu bekleme süresi normal mi, daha önce böyle bir şey deneyimleyen oldu mu?

Yorum

• Daha bir ay bile olmamis, neyin acelesi bu? Sabir!!! Check'i takip edin.
                      Fethiye Temiz

Yorum

• Merhaba tekrar. Bugün göçmenlik ofisinden telefon geldi. AOS için yaptığımız başvuru reddedilmiş. I-131 için reddedilme sebebim yetersiz proof (gerekçe olarak family obligations yazmıştım), diğerleri içinse yetersiz çek dediler. 1070$ ve 420$ olmak üzere iki ayrı çek yolladık. Başvurumuzu 14 aralıkta yaptık, dosyamız 17 aralıkta ellerine geçti. Siteden tekrar kontrol ettiğim üzere fee miktarı 23 aralıkta değişiyor. Üstüne üstlük bana reddildiğme dair 29 aralıkta bir mektup gönderdiklerini söylediler. Diğer postalarımız gayet düzenli bir şekilde kilitli olan posta kutumuza ulaşırken böyle bir mektup bize hiç gelmedi. Bugün USPS main office e gittik. Böyle bir mektup bulunamadı. Ne yapmam gerekiyor? Bir ay bekledikten sonra gerçekten çok can sıkıcı bir durum oldu benim için. Bu konuda bir bilgi sahibi olan varsa ve fikir verebilirse çok sevinirim.

Yorum

• Yeniden baslayacaksiniz herseye..
                          Fethiye Temiz

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: GentleDoe View Post
                            Yeniden baslayacaksiniz herseye..
                            Merhaba Fethiye Hanım, dediğiniz gibi oldu tekrar başvurmak zorundaymışız. Üstüne üstlük rejection letter ve başvuru paketimiz postada kayboldu. Şimd size şunu sormak istiyorum. Ben bu süreçte evliliğimi Türk konsolosluğuna bildirdim. O yüzden Doğum belgesi aldığım zaman yeni soyadım belge üzerinde yer alıyor. Ama hala eski pasaportumu kullanıyorum. Yeşil kart başvurusundan önce pasaportumu değiştireceğim bilgi karışıklığı olmaması için. Faka başvuru içint eski pasaportumun içindeki vize sayfasının fotokopisine ihtiyacım olacak. Bu durumda ne oluyor? Yeni pasaportta hala süresi olan amerikan vizem olacak mı bir bilginiz var mı?

Yorum

• Pasaporta basvururken eski pasaportunuzu iptal edip size iade ederler (isteyin zaten) ne var ki, basurmadan once fotokopilerini cekin elinizde bulunsun. Keske konsolosluga henuz bildirmeseydiniz. Hic kimse bosanmak icin evlenmez ama ilerde boyle bir sey olursa bosanmayi Turkiye tanimiyor, cok ugrasiliyor. Bulundugunuz eyaletin bagli bulundugu konsoloslugu e-konsolosluk sitesinden ogrenip oraya basvuracaksiniz.

Orjinal yazı sahibi: feelee View Post
                              Merhaba Fethiye Hanım, dediğiniz gibi oldu tekrar başvurmak zorundaymışız. Üstüne üstlük rejection letter ve başvuru paketimiz postada kayboldu. Şimd size şunu sormak istiyorum. Ben bu süreçte evliliğimi Türk konsolosluğuna bildirdim. O yüzden Doğum belgesi aldığım zaman yeni soyadım belge üzerinde yer alıyor. Ama hala eski pasaportumu kullanıyorum. Yeşil kart başvurusundan önce pasaportumu değiştireceğim bilgi karışıklığı olmaması için. Faka başvuru içint eski pasaportumun içindeki vize sayfasının fotokopisine ihtiyacım olacak. Bu durumda ne oluyor? Yeni pasaportta hala süresi olan amerikan vizem olacak mı bir bilginiz var mı?
                              Fethiye Temiz

Yorum

• Bir ara Türkiye'ye taşınmayı planladığımız için, konsolosluğa bildirmenin faydalı olacağını düşündük, nitekim şuan vazgeçmiş durumdayız Artık yapacak birşey yok Eski pasaportumu kullanacağım başvuru yaparken çünkü sağolsun nüfus idaresi veya konsolosluğun hatası yüzünden kimlikteki yeni soyadım yanlış yazılmış ve düzeltmenin iki ay süreceğini söylediler�� Yine de çok teşekkür ederim cevabınız için!

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                İşleniyor...
                                X