Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Evlilik yoluyla Green Card sureci...

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Orjinal yazı sahibi: Gokcesa View Post
    Herkese merhaba, 20 kasimda basvurumu yapmistim dun ilk cevap geldi fingerprint randevu tarihi 19 ocak, surec ilerledikce bilgilendirme yapacagim. Fingerprintten ne kadar zaman sonra ssn gelir bilemiyorum. Bu arada florida’dan yaptim basvurumu eyaletlere gore yogunluk degisiyor diye biliyorum, herkese bol sans.

Ssn icin green card beklemenize gerek olmamasi lazim, A ile baslayan gocmen numaraniz, evlilik belgeniz ve pasaportunuzla gidince zaten veriyorlar. Ssn ve eyalet kimlik karti/surucu belgesi hepsini gocmen numaranizla alabilirsiniz, ki o numara green karta isleniyor kart geldiginde. Ben evlendikten sonra michigan kimligim/surucu belgem, ssn kartim vs tamamini aldim bir ay icinde. Uscis den gelen notificationlari gormek isteyebilirler delil olarak ama sorunsuz her turlu resmi evragi Alabilirsiniz. Kimlik cikarttiniz mi bilmiyorum ama cogu eyalette 30 gunden fazla kaldiysaniz kimlik cikartmis olmanizi istiyorlar yasa geregi, ki burada ssn almadan bana kimlik vermediler o nedenle ilk isim ssn almakti.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Usa Turk uye View Post
      Selam,Herkeze kolayliklar diliyorum.Basliklar cok karisik oldugu icin buraya yaziyorum
      Umarim bende cok kalabalik etmemis olurum

Sponsor olacak kisi yle ayni sehirde veya eyalette olmak gerekiyor mu
      Yoksa Ny den sponsor olan kisiden gereken kagitlari temin edip
      California da basvuru evraklarina sponsorunkileride ekleyip ordan devam edebiliyormuyuz
      Simdiden COK tesekkurler arkadaslar.
      Sponsor olacak kisi icin tek kosul amerikan vatandasi olmasi. Tabii gelirinin de sitede bulacaginiz yillik gelir limitlerine uygun olmasi lazim. Hangi eyaletten oldugu akraba ya da arkadas olmasi hic onemli degil.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: csmrgn View Post

turkiyede evlenenler icin surece hakim degilim ancak soyisim icin evlenmeden onceki soyad-yeni soyad seklinde amerikaya bildirmenizde fayda var middle name yerine. Cunku ben isim degisikligini yaparken burada ozellikle evlilik sertifikasiyla (ki green cardta bu isim gorunecek) pasaportta Gorunen isimlerin ayni olmasi gerekli dediler. Bazen gumruk gecisinde sorun cikartabiliyorlar diye uyardilar. Iki soyisim arasina bi “-“ isareti koymaniz yeterli.
        Teşekkürler bilgi için, nereye bildirme yapmam gerekiyor acaba? Maiden name i middle name olarak kullanmak istiyorum ama pasaportumda dediğiniz gibi soyadı kısmında iki soy isim var

Yorum

• Herkese merhaba. Biz 1,5 ay önce ABD’ye kayınvalidemin sağlık sorunu yüzünden geldik ve uzaktayken işten çıkarıldığımı öğrendim. Bir süre eşimle durumu değerlendirdikten sonra ABD’de kalmaya karar verdik. Yaklaşık 3,5 yıldır evliyiz ve 1,5 yaşında bir kızımız var. Yeşil kart için nasıl ve ne zaman başvuruda bulunmak lazım? Gerekli belgeleri ABD’den nasıl temin edebiliriz zira yukarıda da bahsettiğim gibi ABD’ye buraya yerleşme niyetiyle gelmedik. Yeşil kart ve çalışma izni başvurudan ne kadar zaman sonra çıkar aşağı yukarı? Teşekkürler şimdiden herkese.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Didbin View Post

Teşekkürler bilgi için, nereye bildirme yapmam gerekiyor acaba? Maiden name i middle name olarak kullanmak istiyorum ama pasaportumda dediğiniz gibi soyadı kısmında iki soy isim var

Turkiyede evlenenlerin islemlerine hakim degilim. Normalde burada evlilik sertifikasina yaziliyor o belgede gecen isim kullaniliyor. Basvurunuzu turk aile cuzdani ingilizce tercumesi ile yapacaksiniz dolayisiyla belgelerde turk aile cuzdanidaki isim gecerli olacak zaten diye tahmin ediyorum. Ayrica bir basvuruya gerek olur mu emin Olamadim.

Yorum

• Merhaba. Gecen yıl Amerikalı biriyle evlendim ve suan Green Card sahibiyim esimle Amerika'da tanistim ve evlendim ama evliliğin konsolosluğa bildirilmesi gerektiğini bilmiyordum. Bu bildirimi yani yaptım benim amacim bunu onlara bildirmekti ama bana birsuru form yolladılar evliliğin tescili icin benim amacim bu degildi.Suan Oregon eyaletinde yaşıyorum esimin is yoğunluğundan dolayı Los Angeles'a gitmemiz mumkun degil bu islemleri yapmak zorunda miyim yoksa boyle kalsa olur mu. Yardimlariniz icin teşekkürler

Yorum

• birak daginik kalsin.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: csmrgn View Post

Sponsor olacak kisi icin tek kosul amerikan vatandasi olmasi. Tabii gelirinin de sitede bulacaginiz yillik gelir limitlerine uygun olmasi lazim. Hangi eyaletten oldugu akraba ya da arkadas olmasi hic onemli degil.
                  cevabiniz icin COK tesekkur ederim size

Yorum

• Arkadaslar merhaba, Green Card'imi dun posta kutumdan aldim. Takip edenler icin basvuru yaptigim ilk gunden bugune bellli basli tarihleri sizlerle kisaca paylasiyorum.

( Basvuru merkezi Philadelphia. ABD vatandasi ile evlilik )
                    27 Nisan 2017- Dosya gonderimi ( Formlar 130,131, 485, 765 )
                    1 Mayis 2017 - PD
                    21 Mayis 2017- RFE /Initial Evidence Request aldik ( Sponsorumuz gecen seneki eksik vergi beyani ve gondermemis oldugumuz 130A formu icin )
                    1 Haziran 2017- Parmak izine gittik
                    20 Temmuz 2017- Istenen RFE leri USCIS e gonderdik.
                    27 Temmuz 2017- Evraklarin USCIS ulasmasi ( Bu tarih onemli cunku RFE initial request alindiginda hersey ilk gunden tekrar basliyor. Yani 1. gun )
                    30 Ekim 2017- EAD ve Advance Parole icin onay maili geldi
                    7 Kasim 2017-EAD Combo kart postamizda
                    10 Aralik 2017- Randevu tarihimizi bildiren zarf geldi ( Randevu tarihi 11 Ocak 2018 )
                    11 Ocak 2018- Esimle beraber gorusmedeyiz ( IO gorusme sonunda onaylayacagini soyledi )
                    13 Ocak 2018- USCIS web sitesinde durum " My card is being produced " olarak degisti
                    18 Ocak 2018- USCIS web sitesinde durum " My card was mailed to me " olarak degisti
                    22 Ocak 2018- GC postada. ( 2 senelik GC )

Basvuru tarihimizden kart elimize gecinceye kadar olan tum surec yaklasik olarak 9 ay surdu. Basvurumuzu avukatsiz olarak gerek USCIS sitesinden formlari okuyarak gerekse forum sitelerini takip ederek yaptik. Buradan da yardimci olan herkese tesekkur etmek isterim. Bekleyenlerin, yeni basvuruda bulunacak arkadarlara kolay gelsin. Zor bir surec ancak sabir sabir sabir.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                    İşleniyor...
                    X