Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

Arkadaşlar neden Amerikaya gitmek istiyoruz ? Sizi göç etmeye niyetlendiren sebepler nelerdir ? İsteyen sıkıntılarınıda konuşabilir. Sonuçta seni tanımayan bilmeyen kişilere derdini anlatmaktan daha iyi ne olabilir ki ?

Göç etmek kolay değildir. Herşeyi arkada bırakmak demektir. Yeri gelir vefat eden annenizin cenazesine bile gidemeyebilir son anlarında yanlarında olamayabilirsiniz. Bunlar gerçekler.

Saygılar sevgiler

kısaca öğrenciyken literatürü değiştiren bir buluş yapmıştım ama öğrenci olmam sebebiyle bunu kendi adına yayınlayan sevgili doçentimiz amarikaya kaybolup gitmişti...adını bile hatırlamıyorum o kadar kısa sürmüştü...türkiyede mesleğimin hiç bir kıymeti yokken sanırım orada daha iyi...ayrıca yüksek lisansta aquaporinlerle ilgili araştırmalarımın parasızlık yüzünden sonuçlanmadığını üzülerek belirtmek isterim..kim bilir neler bulacaktım..neyse aynı sıkıntıları belki ilerde çocuklarımız yaşamaz...biraz egoistçe oldu ama yapacak bir şey yok maalesef...
    Hayaller gerçekliğin sınırında olasılığını kaybeder...

Yorum

Emek yemek türkiyede yaygın birşey ( Amerikadada olabilir bilmiyorum ) . Özel sektörde yükselmenin anahatırıdır. Sizin adınıza üzüldüm . Özel değilse mesleğiniz nedir ?

Yorum

biyologum ben, şuan devlet hastanesinde çalışıyorum..şansım iyi giderde green card alırsam, geçte olsa orada bir başlangıç yapmaya çalışacağım...
        Hayaller gerçekliğin sınırında olasılığını kaybeder...

Yorum

Şu kısa ömrümüzde Türkiye'de hedeflerimizi gerçekleştirebılmek için çabalasakta malesef hiçbirşey olmuyor arkanda sağlam birileri yoksa.Tek basıma yıllarca çabaladım bşrsey olmadı konservatuar muzik mezunuyum bu ülkede yaptıgım muzikten bile zevk almıyorum o yüzden san antonio ya gıdıp bellı bir süre USA daki hayata alıştıktan sonra seattle la gecıp adam gibi muzikle ugraşmak istiyorum
          I feel I will win next year

Yorum

Öncelikle herkese merhaba. Uzun zamandır bu forumu takip ediyorum, mayıs ayının yaklaşmasının verdiği tatlı heyecandan olsa gerek, ben de kendimce burada yazdıklarımla yer alayım istedim.
            Bu soruya herkes gibi ben de insanca bir yaşam diyebilirim öncelikle. Tabi ki herkesin kendi hayatından yola çıkarak farklı beklentileri ve hayalleri var. Kendi açımdan düşündüğümde, Amerika'ya göç etmede beni motive eden en önemli konu toplum içinde dezavantajlı bir gruba dahil olmam. Toplumumuzun açık fikirli olmaktan hızla uzaklaşması da burada huzurlu bir şekilde yaşama konusundaki umudumun günden güne umutsuzluğa dönüşmesine neden oluyor. Çok övündüğümüz ahlaki değerlerimizin aslında sadece sözde olması, insanların riyakarlıkla harmanlanmış bencillikleri hayatta duruş olarak belli bir noktaya geldiğinizde gerçekten çekilmez bir hal alıyor.
            Bunların yanında bulunduğum görev gereği gençlere hayatı anlatmalı, hayata dair umut aşılamalı ve onlara belli bir alanda bilgi vermeliyim; ama ben umudumu kaybetmişken onlara nasıl bütün bunları verebilirim? Kafamdaki tek soru bu uzun zamandır.
            Harika bir aileye ve değerli dostlara sahibim burada; ama yine de Amerika'da her şeye yeniden başlama arzusu sürekli içimi kemiriyor. Orada yaşayan bazı tanıdıklarım sayesinde Amerika hakkında fikir sahibiyim. Ayakları üstünde durabilen, kendini geliştirmeye açık kişiler için orada her zaman yeni bir başlangıç şansı olduğunu biliyorum. 31 yaşımdan sonra bazı zorluklara katlanacak olsam da yeni bir hayat kurma isteğim, sanırım en büyük sebebim.
            Last edited by frisco; 27-04-2015, 05:22.

Yorum

...bende bir kac sefer turist olarak amerikaya gittim,tabiki turist gozuyle ne gorulurse onu gordum,bir memleketin icinde calisip kazanip yasamadilkca ne olup bittigi bilinmez,benim icinde amerika ayni sey,gelecek yil yine gidecegim,insallah bir kac turk vatandas ile karsilasip fikir alis verisi yapabilirim.hic bir yerde hayata sifirdan baslamak kolay degildir.amerikaya goc etmek isteyen arkadaslar genc yasdalar ve azimliler,sanslari yardim edipde giderlerse muvaffak olacaklarina eminim,her keslere bol sanslar diliyorum
              GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

yaşım daha genç lise mezunuyum green card çıkarsa öncelikle dil eğitimi ardından güzel bir üniverste inşaat müh. yada mimarlık istiyorum F1 için şansım biraz düşük green card çıkarsa çok iyi olur inşallah

orada güzel bir başlangıç ve ardından iş hayatı ve ardından güzel bir aile daha güzel şartlar altında daha insani ve tabi alışılmışlığın dışında olmak farklı kültür içinde yaşamanın heyecanı olacağı için daha heycanlı bir hayat olcağını düşünüyorum ve türkiye ziyaretlerinde de bir havamız olcak sonuç olarak daha mutlu bir hayat gönülden isteyen herkese çıkar inşallah

Yorum

Hmnts.....yazılanlara bakacak olursak bu forumda bu topiği açmanız , aklı başında, ne istediğini bilen yeni arkadaşlar kazandığımızı gösteriyor. Artık onlarda sohbetlerimize katılacak bu bilgi alış verişleri bizleri , sizleri daha çok motive edecek.

Herkese yeni hayallerinde başarılar diliyorum. Ben bir şeyi çok gönülden istiyorsanız ve sizin için hayırlıysa mutlaka olacağına inananlardanım. Her şeyin başı sağlık . Sağlıkla afiyetle deyin her dileğinizin başında.

Yorum

Gelecek sadece daha iyi bir gelecek. Çocuklarim için
                    İşin aslı foruma ilk geldiğimde ben de bir green card başvuranıydım. Hayaller umutlar hepsi kafamın içinde dönüyordu. Hatta ilk yıl kazanamamıştık. Ama olsun kafaya koymuştum ya olacak ya olacaktı. Heyecan ve hayallerle bi sonraki çekiliş tarihini beklemeye başladık.

Başvuru tarihini beklerken bir gün telefonum çaldı. Arayan meslektaşım ve arkadaşımdı. Kendisine bir iş geldiğini ve yoğun olduğunu istersem bana paslayabileceğini söyledi. Buluşup işin detaylarını konuştuk. Amerikalı bir firma ülkemizde pazar araştırması yaptıracak ve belkide yatırım yapacaktı. Bir danışman arıyorlardı. Ne yapalım dedim kendi kendime. Madem greencard çıkmadı ve gidemedim bari bu işi alayım.Hiç olmazsa Amerikalı bir firma ile iş yapmış oluruz.
                    Cehalet, ayrıcalıklı sınıfın ustaca kullandığı bir silahtır...

Yorum

benim gitme sebebim tamamen, müslümanlik yüzünden, artik türk devletine ne hizmet etmek,nede 1 kurus vergi vermek icimden gelmiyordu, diyanet benden vergi alicak, benim vergimle islam icin hizmet yapicak, günde 5 defa ezan okuyarak , sabah köründe ramazan davulu calarak benim huzurumu bozacak, ramazadan ayinda oruc tutucam diye müslümanlarin iftar saatine yakin sokaklari kaoso sürüklemesi, sadace kendini düsünen bir topluluktan kimseye hayir gelmez, uzun süredir ezan sesi duymuyorum bana cok lüks geliyor, deli sacmasi seyleri artik görmüyorum hayat böyle ne kadar güzelmis

Yorum

Orjinal yazı sahibi: frisco View Post
                        Öncelikle herkese merhaba. Uzun zamandır bu forumu takip ediyorum, mayıs ayının yaklaşmasının verdiği tatlı heyecandan olsa gerek, ben de kendimce burada yazdıklarımla yer alayım istedim.
                        Bu soruya herkes gibi ben de insanca bir yaşam diyebilirim öncelikle. Tabi ki herkesin kendi hayatından yola çıkarak farklı beklentileri ve hayalleri var. Kendi açımdan düşündüğümde, Amerika'ya göç etmede beni motive eden en önemli konu toplum içinde dezavantajlı bir gruba dahil olmam. Toplumumuzun açık fikirli olmaktan hızla uzaklaşması da burada huzurlu bir şekilde yaşama konusundaki umudumun günden güne umutsuzluğa dönüşmesine neden oluyor. Çok övündüğümüz ahlaki değerlerimizin aslında sadece sözde olması, insanların riyakarlıkla harmanlanmış bencillikleri hayatta duruş olarak belli bir noktaya geldiğinizde gerçekten çekilmez bir hal alıyor.
                        Bunların yanında bulunduğum görev gereği gençlere hayatı anlatmalı, hayata dair umut aşılamalı ve onlara belli bir alanda bilgi vermeliyim; ama ben umudumu kaybetmişken onlara nasıl bütün bunları verebilirim? Kafamdaki tek soru bu uzun zamandır.
                        Harika bir aileye ve değerli dostlara sahibim burada; ama yine de Amerika'da her şeye yeniden başlama arzusu sürekli içimi kemiriyor. Orada yaşayan bazı tanıdıklarım sayesinde Amerika hakkında fikir sahibiyim. Ayakları üstünde durabilen, kendini geliştirmeye açık kişiler için orada her zaman yeni bir başlangıç şansı olduğunu biliyorum. 31 yaşımdan sonra bazı zorluklara katlanacak olsam da yeni bir hayat kurma isteğim, sanırım en büyük sebebim.
                        Sizi anladım Frisco.. Umarım çıkarda yeni bir sayfa açabilirsiniz. 31 yaş daha genç alışırsınız

Sanırım san francisco düşünüyorsunuz .

Yorum

Bu forumun en sevdiğim özelliği de bu aslında. Burada belki bir konu etrafında birleşmiş, başkalarını anlamaya ve tecrübelerinden yola çıkarak yenilere elinden geldiğince yardım etmeye çalışan çok sayıda insan var.

Orjinal yazı sahibi: hmntskn View Post
                          Sizi anladım Frisco.. Umarım çıkarda yeni bir sayfa açabilirsiniz. 31 yaş daha genç alışırsınız

Sanırım san francisco düşünüyorsunuz .
                          Ben de 31 yaşın çok geç olduğunu düşünmüyorum. Elbette daha küçük yaşlarda gitmek uyum sağlamak, sisteme dahil olmak için daha avantajlı bir durum olsa gerek; ama yine de insanın yeniliklere uyum sağlama kapasitesinin olması hepsinden önemli olacaktır, diye düşünüyorum. Öyle gençlerle karşılaşıyorum ki bazen nerede yanlış yaptık diye düşünmekten kendimi alamıyorum.
                          Bir de şu var ki şimdiye kadar Türkiye şartlarında iyi bir eğitim alma fırsatım oldu, askerlik görevimi tamamladım ve burada çalışarak ülkeme hizmet edebildim. Yani burada denedim, diyebiliyorum. Elde ettiğim sonuçsa beni pek mutlu etmiyor. O yüzden değişiklik iyidir. Bir kere yaşıyoruz ve istediğimiz gibi olması için de biraz çabalamak lazım.
                          Şans da benimle olur ve Amerika'ya yerleşme imkanını elde edebilirsem, San Francisco veya San Diego'da yaşamayı çok istiyorum. Ancak başlangıç olarak pek mümkün olmayacak gibi onu da biliyorum. Hayatın daha pahalı olduğu şehirler ve tanıdıklarımdan oralarda yaşayan yok. Başlamak için beni biraz zorlayabilir; ama şartlar uygun hale geldikten sonra mutlaka bu iki şehirden birinde yaşamak için şansımı deneyeceğimi de biliyorum.

Yorum

Herşey haftaya salı açıklanacak o zamana kadar hepimizin hayal kurması serbest . Kendimden örnek verirsem her sabah işe gitmek için metrobüse bindiğimde kendimi okyanusun seri sularında buluyor ve sonrada gelecek istasyon x sesiyle uyanıyorum şansınızı deneyin elbette en azından olmasa bile ki olur denedim diyebilirsiniz .

Ben mesela 22 yaşındayım ah bi gitsem ünivde okurum herşeyide yaparım .
                            San francisco ya herkes gitmek ister ama o meşhur rampa yokuşundan dolayı hiç çekici gelmiyor.

Bu arada bilen varsa söylesin 5 mayıs türkiye saatiyle kaçta açıklanacak ??

Yorum

Yazılarından gitmeyi ne kadar istediğin belli oluyor hmntskn. Umarım şans yanında olur ve hayallerini gerçekleştirme imkanını elde edersin.
                              5 mayıs akşam saatlerinde açıklanır sanırım. Daha önce Kentucky'e göre öğle saatlerinde açıklandığını okumuştum.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              İşleniyor...
                              X