Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

100000 dolar ile Amerika'da ne iş yapabiliriz

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Bu konuda merak ettigim bir sey var Turkiye'de 2.500.000 $ ustu yillik gelir var insaat isinden.

Amerikada insaat fikri cok utopik geliyor aileme Rusya da denendi pek tutmadi. Kar dusuk ve cok ugrastirdi...

Amerikada bu isler nasildir nasil bir para kazanilabilir ve gelir ne gerekir ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sea View Post
      Şu anda Türkiye de yaşıyorum. Mine hanım, hepsi için ayrı ayrı açıklama yapmayayım uzun sürer. Yazdıklarımdan en çok hangisi size US e gitmeden yapılamaz geliyor. Onunla ilgili kısa bir açıklama yapayım.
      Merhaba;benim dikkatimi çekti.Merakımı mazur görün,Türkiye'den USA içinde şirketi kurdunuz,kurduğunuz şirket haliyle vergi ödeyecek, bunlar tamam,diyelim ki USA da banka hesabı da tamam da,USA daki bankadan kredi nasıl çektiniz?Anlatırsanız yararlananlar olur sanırım.Teşekkür ederim vereceğiniz bilgiler için.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Southwest View Post
        Bi tane adam da cikip soyle olur boyle olur dememis hep negatif hep..
        Neyse hocam ben sana dilim dondugunce yardimci oluyum 8 senedir los angelesta yasiyorum oncelikle oyle super dil bilmene gerek yok bu ulkede kendini ifade edecek kadar bilse arkasi gelir onemli olan sende ne kadar girimsimci ruhu var, sen neleri basarabilirsin bunu once tart bic.. Burdaki negatif konusanlara bakma..
        Gelelim benim onerilerime;
        Buraya gelirsen,
        Genel Turk milletinin yaptigi isleri yaparsin bunlar;
        1) kart-kioks isidir. Mall(alisveris merkezlerinde ufak bufe tarzindadir) burda her turlu urunu satabilirsin onemli olan iyi bir urun bulman amerikan halkina hitap eden bi sey olmasi onemlidir..
        Burda onemli olan alisveris ve yogunluktur ucuz mall kazandirmaz ornegin LA'de the grove mall da aylik kiralar min 3000 dolardan baslar xmas zamani 10000-15000 dolari bulur aylik.. Dedigim gibi bu isi ogrenir ve devam edersen whosale donup isi de buyutursun.. Fazla detaya gerek yok isin icibe girersen ogrenirsin
        2)pizza delivery yapip zamanla francise veya kendi adina pizza yeri acabilirsin..
        Bu subway vb rest donebilur bunlar icin min 150k gerekir
        3)taksi business yaparsin tanidigin bir ermeni sifir inglizce bu isi kurdu ama dedigim gibi kurt olucaksin..2-3 taksi alip aylik min 300 den kiraya verirsin.. Taksici olarak calisirsin min 2000 dolar yapar zamanla isi buyutursun..
        4) uber olayi cikti taksicilige buyuk bi darbe vurdu 2006 ve ustu araban varsa taksici gibi calisirsin "uber" yaz nete gerekli bilgi al.. Kendin bi arabayla calisirsan min 2000 dolar yaparsin..

Bu boyle devam eder gider..
        Dedigim gibi sen ne kadar girisimcisin neler yapabilirsin bu onemli, eger bi isi bilmeden tamam ben bu isi yapayim deyip butun parani yatirirsan kumar oynamis olursun batarsin.. Once enekliyeceksin sonra yuruyeceksin..kissadan hisse bu ulkede is bilenin kilic kusananindir.. Gelip gormeden yasamadan ne desem bostur tecrube ile her sey rayina girer..
        Bol ssnslar...
        Merhaba dikkatimi çeken,ilk maddede belirtiğiniz kart kioks işindeki kira örneği! USA da herhangi bir iş yeri veya konut,yıllık olarak kiralanmıyor mu?Yani kira kontratı süresince yılbaşı veya ekstrem bir gün yada hafta içinde mal sahibi keyfine göre zam yapabiliyor mu?

Yorum

Şu anda Türkiye de yaşıyorum. Mine hanım, hepsi için ayrı ayrı açıklama yapmayayım uzun sürer. Yazdıklarımdan en çok hangisi size US e gitmeden yapılamaz geliyor. Onunla ilgili kısa bir açıklama yapayım.
          Kocum, biraz kucuk salla da civcivler de yesin,
          benim arkadasim 30 yillik isyeri sahibi, kredi skoru 800'lerde, yine de 100,000 dolarlik (business) krediyi bile kac basvurudan sonra zorlukla alabildi, sen ABD baskaninin bacanagi misin yoksa dunuru mu!

bir kere burada isyeri acmak icin sirket kurmak zorundasin, ve federal tax id gereklidir, bu cok buyuk sirketler icin zor degil ama sen bu forumlarda gezindigine gore oyle Koc'la filan akraba degilsin, hadi sirketi burada bir avukata vekalet verdin kurdun diyelim (buraya adim atmadan!!!!!!!!), bankada business hesabi acmak icin sirket baskaninin kimligi, kredi karti (US olacak) ve sirket kurulus kayitlari olacak, ayrica cesitli permitler icin yine senin kimligin ve imzan gerekir, butun bunlari avukata yaptirdin ve bir ton para odedin oyle mi! ondan sonra da Turkiye'den bu sirketi yonetiyorsun ve vergi veriyorsun! bir kere IRS'e yaptigin butun beyanlarda senin imzan gerekir, ha bunlari da avukat mi yapiyor!

butun bunlarin ustune bir de burada bankadan kredi cektin ha! hey kocum be! biz burada senelerdir calistik, isyeri calistirdik ama senin tirnagin bile olamayiz!

yuru kocum kim tutar seni!

not: Burada mali rakamlar soyle yazilir, 1,050,000.00
          1050000 degil!
          Last edited by whyme; 03-11-2013, 18:20.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: SiR_LeoN View Post
            Gereksiz bi karşılıklı anlaşamama durumu yaşıyoruz bunu nasıl atlatıpta fikirlere yoğunlaşırız bilemiyorum ama şundan bi sıyrılsak daha iyi yerlere gider bu konuşmalar şimdi bundan sonra neden yapamayacağımı kime güvenmeyceğimi bileşiğimi bişeyden anlamadığımı falan anladım tamam uzatmayalım şimdiden sonra neler yapabiliriz 100 - 150 k bi yatırımla onu tartışalım ... Neler yapamayacağımızı söylemek için daha fazla yazı yazmaya gerek yok . İş fikirlerine yoğunlaşalım lütfen .... Yol göstermek abestle iştigal olmaz hanımefendi orada 2 seçenek olur siz tarif edersiniz biz akıl yürütürüz Gideriz veya gitmeyiz ... Mysea bana forumdan fikir gelmedi ki şikayet edeyim sadece eleştirdiniz olmazda olmaz ... Neyse artık olmazları anladık olurlara yoğunlaşalım güzel şeyler çıksın belki sizinde yararlanabileceğiniz güzel fikirler çıkar hep beraber kazanırız
            Arkadasim, ciddi sorulara ciddi cevaplar veririz burada,

100,000 dolar ile burada bir pizzaci (marka degil), veya bir convenience shop (modern bir bakkal), kucuk, 1-2 pompali bir benzinci, bir giyim dukkani gibi isyerleri olabilir, ama butun bunlari yesil kartiniz varsa serbestce ve tamami nakit sermaye ile yapabilirsiniz, kredi falan unutun burada,

kart yoksa o zaman bu tur orta olcekli isyerleri icin E-2 vizesi alarak olabilir, onun icin de buradan bir avukatla islemleri yurutebilirsiniz, avukat size her turlu secenegi soyleyecektir,

ama benim size tavsiyem, once burayi gelip gorun, isyerlerini ve sartlarini inceleyin, ondan sonra akliniza yatan bir is ve isyeri bulup ondan sonra avukatla islemleri baslatin! belki de burasi hic hosunuza gitmez!

Yorum

Siz ne demek istedigimi anlamaya odaklanmiyor, yanlis anlamlar cikariyorsunuz, o yuzden ben bu konudan cekiliyorum.

Orjinal yazı sahibi: SiR_LeoN View Post
              Gereksiz bi karşılıklı anlaşamama durumu yaşıyoruz bunu nasıl atlatıpta fikirlere yoğunlaşırız bilemiyorum ama şundan bi sıyrılsak daha iyi yerlere gider bu konuşmalar şimdi bundan sonra neden yapamayacağımı kime güvenmeyceğimi bileşiğimi bişeyden anlamadığımı falan anladım tamam uzatmayalım şimdiden sonra neler yapabiliriz 100 - 150 k bi yatırımla onu tartışalım ... Neler yapamayacağımızı söylemek için daha fazla yazı yazmaya gerek yok . İş fikirlerine yoğunlaşalım lütfen .... Yol göstermek abestle iştigal olmaz hanımefendi orada 2 seçenek olur siz tarif edersiniz biz akıl yürütürüz Gideriz veya gitmeyiz ... Mysea bana forumdan fikir gelmedi ki şikayet edeyim sadece eleştirdiniz olmazda olmaz ... Neyse artık olmazları anladık olurlara yoğunlaşalım güzel şeyler çıksın belki sizinde yararlanabileceğiniz güzel fikirler çıkar hep beraber kazanırız
              Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Sen daha konuşmayı bilmiyorsun gelmiş slmın sabahın olmadığı ada koçum diyorsun. Seni ciddiye alıp cevap vermek istemiyorum.

Yorum

Amerikayib bes kurusluk bilen bir adam oncelikle boyle bir soru sormaz. Amerikada bedava kimse kimseye akil vermez.
                  Her isin uzmani vardir parasini oder onlara sorarsiniz. Turkiyedeki gibi her konuda HBB mevcut degildir.

Yorum

Avukatlarla görüşeceğim zaten yatırımcı vize için ama başvuru yaptım bu sene greencard için sezonu bekleyeceğim çıkarsa eğer bazı masraf kalemleri ortadan kalkıyor burda sorun yok ayrıca minetockey güzel bi öneride bulundu aklımda var businnes kurslar var katılacağım ve evet İngilizce dil okulunu Amerika'da alacağım ve en az 9 aylık bir program düşünüyorum bunlardada sıkıntı yok ve bu uber olayını detaylı inceleyeceğim arkadaşlar en son bi arkadaş küçük bi benzinlik olabilir demiş bu konuda biraz detay yazabilirmisiniz yani Türkiye'de ki gibi yıkama yağlama ve bakımın yanında bu 2 pompalı gibi mi aceba ? Birde yazıları veya rakamları yanlış yazmış olabilirim dikkat etmemiştim önemli olan orada ne dediğimi anlayabiliyorsanız çok takılacak bişey yok aslında ama nasıl düzeltilir bilmiyorum bilen yardımcı olurda düzeltirse sevinirim ... Kimseyi gücendirmek istemem ama çok üst telden gidiyor galiba biraz sakin değerlendirirseniz en azından benim yazdıklarımı müteşekkir olurum arkadaşlar...
                    Last edited by SiR_LeoN; 03-11-2013, 23:13.

Yorum

Sen daha konuşmayı bilmiyorsun gelmiş slmın sabahın olmadığı ada koçum diyorsun. Seni ciddiye alıp cevap vermek istemiyorum.
                      Sayin beyefendi, lutfen biraz usturuplu sallayin, millet "aaa! ne guzel" desin, kimileri yer bunu,
                      ama boyle desteksiz atarsaniz millet o zaman "cus, oha!!!" gibi tepki verir ki bu da gayet dogaldir!

Yorum

Mayıs 2014 te zaten takı ve mücevher fuarı için amerika newyorkta bulunacağım o zaman incelemeyi düşünüyorum ve eğer kart çıkmazsa 1 ay gibi kısa bi vaktim olacağından çok detaylı inceleyebileceğim şeyler sınırlı bundan dolayı kısa sürede rahat belirli konulara yönlendirme yaparsınız diye danışıyorum burda arkadaşlar ...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: teacher View Post
                          Merhaba;benim dikkatimi çekti.Merakımı mazur görün,Türkiye'den USA içinde şirketi kurdunuz,kurduğunuz şirket haliyle vergi ödeyecek, bunlar tamam,diyelim ki USA da banka hesabı da tamam da,USA daki bankadan kredi nasıl çektiniz?Anlatırsanız yararlananlar olur sanırım.Teşekkür ederim vereceğiniz bilgiler için.

Merhaba hocam.
                          Genelde forumda yazdıklarınız yapıcı ve anlamaya yönelik olduğu için yorumlarınız ve nickinizin bağdaştığını düşündüğüm için hocam demek istiyorum. Sorunuza gelirsek, Bilişim sektöründe çalışmaktayım. Web tabanlı uygulama geliştirmekteyim. Freelance iş ilanlarının bulunduğu sitelere ilanlar bıraktım. Zamanla yurtdışında (ağırlıklı olarak U.S) ciddi müşteri portföyüm oluşunca ödeme alma kanallarımı arttırmam gerekti ve banka hesabı açmak için araştırmaya başladım. Sonra bu banka işinin U.S de standartı olmadığını gördüm. Çünkü bazı bankalar SSN olmadan hesap açmazken bazılarının ITIN ile de açtığını fark ettim. (Sanırım bu durum eyalet kanunları ile alakalıymış.) Araştırmalara devam ederken bir bankanın sitesine girdim. Başvuru formunu okudum online başvuru yaptım. Sonra bana bir mail ile yaklaşık 30 sayfalık bir PDF gönderdiler. Ertesi gün aradılar. Hangi amaçla banka hesabını açtırdığımı sordular. Anlattım. Sonra bana adıma blokeli hesap açtıklarını 1k para yatırmam gerektiğini sonra maile gelen formu doldurum gerekli evraklarla birlikte kendilerine postalamamı ondan sonra hesabımdaki paranın kullanılabilir olacağını söylediler. İstenilenleri yaptım ve hesabım açıldı. Sonra işler biraz daha büyüyünce çalıştığım kişilerden fatura talepleri oluştu. Sonra araştırdım Non resident olarak U.S de LLC açılabildiğini öğrendim. Netten formu doldurup ödemeyi yapıp gönderdim. Bir hafta içinde şirketin açılışı yapılmıştı. Zaten bu şirketler Virtual post service, call center , muhasebeci gibi hizmet paketleri de sunmaktadır. Şirket EIN da aldı. Şirket evraklarının orjinalleri 2 hafta sonra bana ulaştı. Sonra kişisel hesabımın olduğu banka ile şirketin kayıtlı olduğu Eyalet aynı olduğu için netten şirket hesabı için formu doldurup aynı banka sürecini gerçekleştirip hesabımı açtırdım. Artık müşterilerime online fatura kesip gönderiyordum. Vergi dönemimde IRS nin sitesinden kredi kartı ile vergimi ödemeye başladım.Sonra şirket adına kredi çekmek için bankayı aradım. Hesabımdaki 30k yı vadeli olarak blokeye koysam 20k kredi alıp alamayacağımı sordum. Olumlu yanıt alınca, formları gönderdiler. Doldurdum ve geri gönderdim. Para hesabıma yattı. 2 senelik ödeme planı ile borcumu ödedim. Sadece ev alırken U.S avukat ihtiyacım oldu. Avukat ve Amerikan konsolosluğu aracılığıyla nakit ödeyerek ev satın aldım. Emlak krizinden sonra konut kredisi almak zorlaştığı için kredi kullanmak çok zor olur dedi avukat. Yazdıklarım biraz parça parça olmuş olabilir aklıma gelen süreçleri sizinle paylaşmaya çalıştım. Bu arada İstanbul
                          da yaşıyorum numaram 1-646-401-XXXX

Teşekkürler

Yorum

Bastan sanal bir sirket kurdum ve sanal olarak calistiyorum deseydin insanlar sana bu kadar yuklenmezdi, ama sen oyle bir kendini sundun ki sanki burada fiziki bir sirketin var ve vergi oduyorsun, insanlar burada yillardir bulundugu icin ticari olaylarin nasil gerceklestigi bilir,

butun yazdiklarin, biraz fazla iddiali olmasina ragmen, sanal ortamda mumkun gorunuyor da simdi 30k bloke ettirip 20k kredi alman ve bir suru faiz odemenin amacini yazmamissin, buna da bir aciklik getirirsen bu konuda birseyler yapmaya calisan arkadaslara yardimci olursun!

not: bana cevap yazmak istemedigini belirtmistin ama yazarsan insanlar yararlansin diye! o bakimdan!
                            Last edited by whyme; 04-11-2013, 00:59.

Yorum

Merhaba hocam.
                              Genelde forumda yazdıklarınız yapıcı ve anlamaya yönelik olduğu için yorumlarınız ve nickinizin bağdaştığını düşündüğüm için hocam demek istiyorum. Sorunuza gelirsek, Bilişim sektöründe çalışmaktayım. Web tabanlı uygulama geliştirmekteyim. Freelance iş ilanlarının bulunduğu sitelere ilanlar bıraktım. Zamanla yurtdışında (ağırlıklı olarak U.S) ciddi müşteri portföyüm oluşunca ödeme alma kanallarımı arttırmam gerekti ve banka hesabı açmak için araştırmaya başladım. Sonra bu banka işinin U.S de standartı olmadığını gördüm. Çünkü bazı bankalar SSN olmadan hesap açmazken bazılarının ITIN ile de açtığını fark ettim. (Sanırım bu durum eyalet kanunları ile alakalıymış.) Araştırmalara devam ederken bir bankanın sitesine girdim. Başvuru formunu okudum online başvuru yaptım. Sonra bana bir mail ile yaklaşık 30 sayfalık bir PDF gönderdiler. Ertesi gün aradılar. Hangi amaçla banka hesabını açtırdığımı sordular. Anlattım. Sonra bana adıma blokeli hesap açtıklarını 1k para yatırmam gerektiğini sonra maile gelen formu doldurum gerekli evraklarla birlikte kendilerine postalamamı ondan sonra hesabımdaki paranın kullanılabilir olacağını söylediler. İstenilenleri yaptım ve hesabım açıldı. Sonra işler biraz daha büyüyünce çalıştığım kişilerden fatura talepleri oluştu. Sonra araştırdım Non resident olarak U.S de LLC açılabildiğini öğrendim. Netten formu doldurup ödemeyi yapıp gönderdim. Bir hafta içinde şirketin açılışı yapılmıştı. Zaten bu şirketler Virtual post service, call center , muhasebeci gibi hizmet paketleri de sunmaktadır. Şirket EIN da aldı. Şirket evraklarının orjinalleri 2 hafta sonra bana ulaştı. Sonra kişisel hesabımın olduğu banka ile şirketin kayıtlı olduğu Eyalet aynı olduğu için netten şirket hesabı için formu doldurup aynı banka sürecini gerçekleştirip hesabımı açtırdım. Artık müşterilerime online fatura kesip gönderiyordum. Vergi dönemimde IRS nin sitesinden kredi kartı ile vergimi ödemeye başladım.Sonra şirket adına kredi çekmek için bankayı aradım. Hesabımdaki 30k yı vadeli olarak blokeye koysam 20k kredi alıp alamayacağımı sordum. Olumlu yanıt alınca, formları gönderdiler. Doldurdum ve geri gönderdim. Para hesabıma yattı. 2 senelik ödeme planı ile borcumu ödedim. Sadece ev alırken U.S avukat ihtiyacım oldu. Avukat ve Amerikan konsolosluğu aracılığıyla nakit ödeyerek ev satın aldım. Emlak krizinden sonra konut kredisi almak zorlaştığı için kredi kullanmak çok zor olur dedi avukat. Yazdıklarım biraz parça parça olmuş olabilir aklıma gelen süreçleri sizinle paylaşmaya çalıştım. Bu arada İstanbul
                              da yaşıyorum numaram 1-646-401-XXXX

Teşekkürler
                              Merhaba;bana hocam demeniz onur verir.Bu nick'i kullanmamın nedeni 28 yıl 7ay devlette tarih öğretmeni olarak görev yapmam.5 yıldır emekliyim.Soruma yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim.Yazınızı ilk okuduğumda kredi almanız beni şaşırttı.Yabancı bir ülkede bankada hesap açmak oldukça zordur.Yıllar evvel yasak olmasına rağmen İngiltere'de banka hesabı açtırabildiğim için;USA da açtırabileceğinizi düşündüm.Bu nedenle zor olsada imkansız yoktur diye düşünürüm.Şimdi hatırladım.Yine bir yakınım USA da banka hesabı açtırdığından bahsetti.(Turist olarak bulunduğunda)Yanıtınızda bir tek dikkatimi çeken,30bin yatırıp,20bin kredi kullanmanız.Görünen sadece boşa faiz ödemeniz gibi olsa da,tahminimce bunun bir nedeni olmalı.Bu yolla kredi skoru oluşabiliyorsa,bu da mantıklı olur.Yanıtınız sanırım bir çok üyeye yol gösterici olacaktır.Tekrar teşekkür ederim.Forumdaki konu hakknda bilgisi olanlar da olumlu şekilde düşüncelerini belirtseler dolaylıda olsa ülkemize katkı sağlayacak diye düşünüyorum.Çünkü bir vatandaşımızın kazancı,ülkeye getireceği dövizle vatana da katkı sağlar.Türkiye bir çok zaman yurtdışında çalışanlardan döviz çağırısında da bulunan bir ülke,unutmayalım.Tüm üyelere sevgi ve saygılar.))

Yorum

Ben o kadarı anlaşılır diye düşündüm kusura bakmayın. Sonuçta ticaret yapıyorum vergi ödüyorum. Aylık ofis kiram var.Muhasebeci ücreti ödüyorum. Fiziki olarak orada bulunan firmalardan farkı nedir.? Her neyse. Sorunuzu cevaplıyayım. O sıra 20K ya ihtiyacım vardı. 30K zaten faizdeydi. 20K nın 24 aylık faizini ödemek, 30K nın faizini bozmakdan daha cazip geldi.(30K dan fazlası 36 aylık faizdeydi) Ayrıca bu sayede kredi puanım da oluşmuş oldu. Şimdi dönem dönem kredi ihtiyacımın olup olmadığını sormak için mail veya telefonla arıyorlar. Ha unutmadan Türkiye de maslakta ofis + Call center var bunlarda sanal ama gerçek.Ben emlakçılık yapmıyorum.Bir yerde buluşayım insanları gezdireyim. Referansım siteler ve uygulamalar. Fiziksel hiç bir şeye ihtiyacım yok. Mail adresim olsun, mobil numaram olsun, telefonlara bakan sekreterim olsun kafi.

Siz veya başkası aslanım koçum vb. şekilde hitap etmezse gerçekten öğrenmek için soru sorarsa seve seve elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım.

Teşekkürler

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                İşleniyor...
                                X