Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Amerikada Tır Şöförlüğü

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Amerikada Tır Şöförlüğü

Merhaba.Amerika da tır şöförlüğü yapan varmı?Şartları maaşları nasıl?Ehliyet alma süreci?Hangi eyaletler ideal?
    Kanada ile ilgili başka forumda yazı okudum.Ancak bu forumda daha önce konu ile ilgili bir yazıya denk gelmedim..

tecrubeli ve oilee calisiyosan cok iyi para alirsin .
    Tlc diye bir ehliyeti olmasi gerekiyirdu.
    eger yasalsan olabilirsin.
    Ayrica baslingicta hafta yaklasik 1000 usd alirsin rahat tabu uzun yok eyalet tasinaciliginda bu gecerli

Yorum

Selam
      TLC New York'ta taxi ve limo surmek icin. Tir icin CDL gerekli ve 7-8 ay okula gitmeden almak imkansiz gibi epey zor TR gibi degil...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yorgunsavasci View Post
        Selam
        TLC New York'ta taxi ve limo surmek icin. Tir icin CDL gerekli ve 7-8 ay okula gitmeden almak imkansiz gibi epey zor TR gibi degil...
        Scnedier,jb hunts,crengland cok buyuk sirketlerin kendi okullari vardir ve bu okullar sayesinde 3-4 haftalik surec icinde alirsin... Ama bir sene boyunca bu sirketlere calisirsin,haybeden ama... Gunluk ortalama 8-11 saat yasal truck surme hakkin vardir... Butun sirketler every weekend home time demagojisi yapar ama bullshit! 2-2,5 ay yollarda olursun, en fazla ayda birkez evde olursun o da 1-4 gundur... Ben "cdl dl" bu sirketler disinda kendi imkanlarinla alicam dersen CA icin soyluyorum 6000-6500 dolar odersin,yok cc gidip alicam dersen 2 senelik bi surectir...kendi imkanlarinla alsan bile is bulma olanagin dusuktur deneyim isterler.. Imkansiz degil ama zordur..
        2 senelik deneyimden sonra ortalama 55K ile 100K arasinda para yaparsin.. Evli degilsen,coluk cocuk yoksa uzun donem askerlik gibi dusunursen sonunda guzel kapilar acilir,yok ben sikiya gelemem dersen hic bulasma derim... Birde bu is paradan ziyade bir tutkudur bi cok otr driver icin...

Yorum

http://www.thetruckersreport.com/truckingindustryforum/

Bu formu takip edebilirsin daha detayli bilgi icin...

Yorum

Bilgi için teşekkürler.Deneyim yok olursa sıfırdan başlayacağız..Bende zaten bu işi sevdiğim için yapmak isterim.Bekarım.Bir şirkette kendi aracımla çalışsam ne gibi avantajları olur?Satın almak için tır maliyetleri nedir Amerika da?
            Not:Türkiyeden yazıyorum.Daha önce hiç ABD ye gitmedim.Biliyorum işim zor.Ancak ABD ye gidersem bu işi yapmak istiyorum.O yüzden şimdiden araştırıyorum.

Yorum

Bir arkadasim tir soforlugune yeni basladi, ikinci el bir tir kafasi ve trailer'ini $80K'ya aldi
              Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

80 bin dolarmı yani?Bu K harfi ne anlama geliyor?

Yorum

sifirdan iyi bir tir almaya kalkarsan 200 bin dolari hazirla
                  GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

80 bin dolara almış yani. tır kafası yazısını görünce kahkaha attım. kupa ve dorse için fazla bir para değil ayrıca bu iş sonradan öğrenilecek bir işte değildir. bir sürü inceliği vardır, hata yapma gibi bir şansınız yoktur, o yüzden herkes tır şöförü olamaz. benim bildiğim ölen 4 kişi var böyle.. ne yazıkki araba süren herkes bu işi yapacağını sanıyor..

Yorum

arkadaşım deneyim yok diyorsun, yanlıs anlama ama bu deneyimi kazanmak öyle haftalarla olacak şey değil. ciddi çalışma, öğrenme ister. bunları gerçekleştirmeden ben şöför olurum dersen, ölürsün. örnekleri çok. benim dede-baba bu işi yaptı, başka da bir iş yapmadılar hayatları boyunca, soracağın bir soru varsa yardımcı olabilirim.

Yorum

....tir soferi yukleme ve bosaltma hammalligida yapar,bazi tirlar vardir yanlardan yuklenir,bazi tirlar vardir yanlari kapalidir,paletler hidrolikli arabalarla tasinip iceri yerlestirilir,tirlarin ici yan yana ancak iki palet alir,guzelce yerlestirilmesi lazimdir, bu iside sofer yapar,bazi yerlerin rampalari vardir forklift tir in iceine girip mali alir,rampasiz yerlerde butun isi soferin pazilarina kalmistir.normal kamyonlari kullanmadanda kolay kolay tir soferi olunmaz,yani kamyon tecrubesi lazimdir. amerika australya gibi buyuk bir kita her tarafa tren seferleri olmadigi icin tir lara cok is duser,yollar uzar gider, tur larin surat limitleri vardir log booklari vardir,biraz gazlayip mesafeyi kapatirim olmaz.
                        GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

İlk öğrenende bir şeklide bir yerden başlayarak tecrübe sahibi oluyor ama.Her ne işte olursa olsun
                          Zaten bildiğim kadarıyla Avrupa tecrübesini kabul etmiyorlar Amerika tecrübesi istiyorlar.https://youtu.be/FhFYsj5QUbU
                          Last edited by oceans eagle; 09-06-2015, 08:40.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mpay View Post
                            80 bin dolara almış yani. tır kafası yazısını görünce kahkaha attım. kupa ve dorse için fazla bir para değil ayrıca bu iş sonradan öğrenilecek bir işte değildir. bir sürü inceliği vardır, hata yapma gibi bir şansınız yoktur, o yüzden herkes tır şöförü olamaz. benim bildiğim ölen 4 kişi var böyle.. ne yazıkki araba süren herkes bu işi yapacağını sanıyor..
                            "tir kafasi" lafi aynen o arkadasimin lafi Bu konuda mpay'e kesinlikle katiliyorum.. o kadar kolay is degil.
                            Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sir.altan View Post
                              ....tir soferi yukleme ve bosaltma hammalligida yapar,bazi tirlar vardir yanlardan yuklenir,bazi tirlar vardir yanlari kapalidir,paletler hidrolikli arabalarla tasinip iceri yerlestirilir,tirlarin ici yan yana ancak iki palet alir,guzelce yerlestirilmesi lazimdir, bu iside sofer yapar,bazi yerlerin rampalari vardir forklift tir in iceine girip mali alir,rampasiz yerlerde butun isi soferin pazilarina kalmistir.normal kamyonlari kullanmadanda kolay kolay tir soferi olunmaz,yani kamyon tecrubesi lazimdir. amerika australya gibi buyuk bir kita her tarafa tren seferleri olmadigi icin tir lara cok is duser,yollar uzar gider, tur larin surat limitleri vardir log booklari vardir,biraz gazlayip mesafeyi kapatirim olmaz.
                              bu işi yapan hamal da değildir. yasa sizin yaşadığınız ülke de durum çok farklı, 12 saat çalışma falan bana hiç inandırıcı gelmedi.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              İşleniyor...
                              X