Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Nereden başlamak lazım?

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Nereden başlamak lazım?

merhaba arkadaşlar,

Foruma yeni katıldım , inşallah güzel bir şekilde yararlanacağım bilgi ve tecrübelerinizden.

Türkiyede Turizm ve Otel işletmeciliği önlisans ve işletme lisans bitirdim , tabi muhasebe yada benzeri bir işte hiç deneyimim olmadı . iş hayatıma otelde resepsiyonist olarak başladım sonra ön büro elemanı olarak çalıştım . daha sonra havacılık sektörüne girdim ve 8 yıldır bu sektördeyim. havalimanında yer hizmetleri görevlisi olarak çalıştım 7 yıl , son bir yıldır da bilet satış departmanında çalışıyorum .
    B1/B2 almıştım fakat kullanmak nasip olmadı bir türlü , bu sene DV çekilişine gireceğim , kısmet olurda çıkarsa eşim ve çocuklarımla birlikte geleceğiz . Bu bilgiler ışığında ;
    *Türkiyede yaptığım işle ilgili olarak nerede başlamak daha sağlıklı olur?
    *Turizm ve otel işl. önlisans diploması ile US de ne iş yapabilirim?
    *İşletme diploması ile US de ne iş yapabilirim? bu üç seçenekten hangisinde kazancım daha fazla olur?(fazlada gözüm yok sadece eşim ben ve 2 çocuk için iyi bir yaşam standardı)
    Hangi eyalette başlangıç için zorlanmadan ve maddi olarak fazla sıkıntı çekmeden yaşanabilir?

Yukardaki sorularıma cevap vererek yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
    Hayırlı günler

Bu cok gorece bir sey, beklentileriniz vs cok farkettirir.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Zaten foruma katılarak başlangıç yapmışsın.trdeki hiç bir belge burda geçerli değil.uzmanlaştıgın bir meslek varsa buradan tekrar belge Alman gerek.ingilizce şart.ingilizce bilen hayata bir sıfır önde başlar.çekilişi kazan yardImcı oluruz..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: GentleDoe View Post
        Bu cok gorece bir sey, beklentileriniz vs cok farkettirir.
        Fethiye hanım hızlı cevabınız için teşekkür ederim
        Saygılar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yasarusa View Post
          Zaten foruma katılarak başlangıç yapmışsın.trdeki hiç bir belge burda geçerli değil.uzmanlaştıgın bir meslek varsa buradan tekrar belge Alman gerek.ingilizce şart.ingilizce bilen hayata bir sıfır önde başlar.çekilişi kazan yardImcı oluruz..
          Yaşar bey hızlı cevabınız için teşekkür ederim , ingilizcede sıkıntım yok zaten havacılıkta çalıştığım için ingilizce var ama amerikan aksanı yapmak lazım galiba biraz tr deki belgeler geçerli değil derken diploma dahil değil buna sanırım değil mi? Bide mesleklerle ilgili belge almak için bir kurum varmı orda yani mesleğimle ilgili bir belgeye sahip olabilmek için nereye müracaat etmem gerekecek?

İlginize teşekkür ederim
          Saygılar

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
          İşleniyor...
          X