Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kimya mezunuyum iş arıyorum. Houston,TX

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kimya mezunuyum iş arıyorum. Houston,TX

Arkadaşlar merhabalar. Yaklaşık 1 ay önce K1 ile Houston'a geldim ve bir evlilik gerçekleştirdim.

Yıldız Teknik Kimya mezunuyum iş arıyorum Houston'da. Ama nereden başlamam gerekiyor nereye bakmam gerekiyor tam olarak bilemiyorum. İşten kaçan bir insan değilim kimya olmasa da herhangi bir işte çalışabilirim amacım bir an önce bir iş sahibi olmak.

Houston'da olup bu konu hakkında bana yardımcı olabilecek bilgi verebilecek olan varsa çok sevinirim.

Şimdiden çok teşekkürler herkese iyi forumlar.

Oncelikle hos geldiniz. Houstonda buyuk bir Turk community var bildigim kadari ile oncelikle ordan baslayin. Ingilizceniz ne durumda ona gore ilk baslangic bir dil okulu ile de olabilir. Kimyaci olarak rafineri ve petrol sirketleri size uygun olacaktir. Ben olsam ilk oralarda ne olursa deyip is bakarim. Teknisyen vs olarak baslasaniz bile universite mezunu oldugunuz icin kisa zamanda mesleginizle ilgili bir noktaya gecebilirsiniz.

Yorum

Teşekkürler hoş bulduk. Indeed gibi sitelerden şimdilik araştırma yapmaktayım ama direk olarak kendi mesleğimi yapmam biraz zaman alacak diye düşünüyorum. Bu nedenle geçici olarak şimdilik beni idare edecek bir iş aramaktayım. İş konusunda fikir verecek olan arkadaşlar olursa çok sevinirim hangi tür işlere başvurup hemen başlayabilirim mesela

Yorum

Çalışma iznini almadan ehliyet almadan hiç bir is yapamassın.eger turkler varsa lokanta vs.pizza dagıtımı yaparsın.work permit olmadan kimse is vermez.acele etme 5 ay keyfine bak.sonra zamanın olmayacak zaten..

Yorum

5 ay keyfine bakmak iyide cepte para yokken ne yapayım o keyfi

Yorum

Ehliyet aldıysanız überi bir araştırın derim.

Yorum

1 yillik ehliyet gerekiyor

Yorum

Sizler ilk geldiğinizde nereden başladınız arkadaşlar. Kendi alanımda olmasa bile nerelere başvurmamı önerirsiniz ?

Yorum

Home Depot Lowes, grocery chainler. Temp agencyler. Dilinizin ne kadar iyi olduguna bagli

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MineTockey View Post
                    Home Depot Lowes, grocery chainler. Temp agencyler. Dilinizin ne kadar iyi olduguna bagli
                    Dilim iyi 4 senedir aktif olarak kullaniyorum. Geçen sene Mississippi de kasiyerlik yaptim

Yorum

Gene oyle birsey bakabilirsiniz. Yada is hayatina yetecek durumda oldugunu dusunuyorsaniz, Administrative, ofis islerine de bas vurabilirsiniz. Temp agencyler her zaman baslamak icin en kolay yontemdir. Benefitleri olmaz basliyacaginiz isin ve gecici olabilir ama resumenizde gorunmesi size o yollari acar. Yanliz unutmayin bir alanda baslayinca kendi alaniniza gecmek gene sorun olacak.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: frttstn View Post
                        Arkadaşlar merhabalar. Yaklaşık 1 ay önce K1 ile Houston'a geldim ve bir evlilik gerçekleştirdim.

Yıldız Teknik Kimya mezunuyum iş arıyorum Houston'da. Ama nereden başlamam gerekiyor nereye bakmam gerekiyor tam olarak bilemiyorum. İşten kaçan bir insan değilim kimya olmasa da herhangi bir işte çalışabilirim amacım bir an önce bir iş sahibi olmak.

Houston'da olup bu konu hakkında bana yardımcı olabilecek bilgi verebilecek olan varsa çok sevinirim.

Şimdiden çok teşekkürler herkese iyi forumlar.
                        ingilizceniz iyi ise research veya pharmaceutical alaninda sansinizi deneyebilirsiniz.
                        http://www.amerikanruyasipodcast.com/

Yorum

Bir kaç kimya mezunu arayan şirket buldum ama deneyimim fazla yok. Sadece bachelor degree soruyorlar umarım bi yerden başlayabileceğim bi fırsat bulabilirim.

Bir sorum daha olacak çalışma izni başvurduktan ne kadar süre sonra çıkıyor acaba ?

Yorum

Calisma iznini aldim sonunda. 1 hafta once onaylanmisti document elime ulasti dunde karti basip yollamislar bir kac gun icinde de o elime ulasir diye dusunuyorum. Ama is bulma konusunda hala cok sanssizim o kadar yere yazdim ettim basvurular falan hicbirinden geri donus olmadi artik ne olsa baslamak istiyorum diyerekten onume neresi gelirse basvurmaya basladim. Var mi tavsiyesi olan rahat bir sekilde baslayabilecegim cok fazla tecrube falan sormadan ise alabilecek bir yer neresi olabilir mesela

Yorum

Amerika'da is gecmisiniz olmadigi icin yasiyorsunuz bu sikintiyi. Oncelikle ne is bulursaniz ona girin, tezgahtarlik vs ne olursa. O arada staffing agency'lere gidip kayit yaptirin. Sistemi ogrendikce bir sey cikar.
                              Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              İşleniyor...
                              X