Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Meksikadan Amerikaya yatay gecis

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Sysreqpro,teşekkürler.Bunu kesinlikle yapacağım dostum.Araştırmalara devam ediyorum, eylül ayına kadar daha fazla ve nitelikli bilgiler elde edeceğimi düşünüyorum.Rivayet ve halk menkibelerinin dişinda somut ve mantıklı fikirler bekliyorum.Forum daki bütün insanların,insanca uyarilarindan dolayı teşekkürler.Saygılar ve sevgiler.

Yorum

....amerikaya illegal yollardan gecmek icin kanada sinirlari daha musait zannediyorum,bir yigin goller ve nehirler var,kacak gitmek isteyen icin denemeye deger derim...amerikanin meksika sinir cizgilerinde gece gunduz binlerce amerikan polisi gorev yapiyor,,,tunel dedikleri bir kac yuz metrelik tuneller degil,sinirdaki yakin bir evin altina gidecek kadar,evet bazi hallerde 300-400 mt olabilir,ama hepsi bulunup beton dolduruluyor,sinirda nehir var,millet araba ic lastikleriyle gecmek istiyor, kucuk rubber plastik boatlarla gecmek istiyor,gariban meksikalilar her yolu deniyorlar..
      GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

merhaba,Altan abi,ben tam olarak anlamadım.Benim düşüncem amerika ya gitmek değil,o yolu canada için kullanmak.Siz"Göllerden ve nehirlerden,amerika ya geçmeyi denersiniz"demişsiniz.Kanada ya geçmek için ,bering boğazını geçmek gerekiyor,Bunu fiziki ve fiili yönden gerçekliştirmek çok zor gibi ,ama bemin bilmediğim ,sizin bildiğiniz bir içerik varsa,paylaşirsaniz çoksevinirim.Saygılar ve sevgiler herkese

Yorum

.ozur dilerim ben sizi meksiko uzerinden amerikaya kacak olarak gecmek istediginizi anlamistim, sizin idealiniz ise amerika uzerinden kanadaya gecip ilticaci olmakmis. yukarlardaki bir yazida canada can ada gibi olmus belki ordan sasirmisimdir.peki normal yollardan kanadaya gitme imkanlariniz yokmu,bir yola bas koymussunuz hayirli olsun,insallah hedefinize ulasirsiniz.
          GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

Estağfurullah altan abi,özür dinlenecek bir şey yok,küçük bir karışıklık sadece.Canada da bir dostum,bir dil kursuyla anlaşıp, bana belgelerini gönderdi,komşularından birinede istek yaptırdı.Bu işlemlerin ardından 10 yıllık pasaport müracaatında bulundum ve hemen ardından can ada konsolosluğunun yolunu tuttum.Gerekli prosüdürleri bilmiyordum,ve onların gittiği zamandaki eski bilgilere istinaden hareket ettik, Şifaen hareket edilen bilgilerle red almam 5 dk bulmadı.Gereklilikler,bankada son 6 aya ait,hesap hareketlilikleri,ve hayatını o süreçte idame ettirecek para,varsa ev,araç vb taşınmazların tapu ve belgeleri vb.. Aslında vize gõrevlisi iyi biriydi,ama bir dahakine deneyelimmi diyerek beni yolcu etti.Hemen alternatifleri Sorgulamaya başladım ve Gemi adamları yetiştirme merkezinde birini buldum,statü olarak elektronik zabitliğine diplomam yetiyordu,onun eğitimini alarak ehliyetimi aldım,Bir gemiye katıldım akdeniz,karadeniz panama bayrakli ve belirli bir süre çalıştım sistemi çözdüm ,kuru yük gemisinin süvarisi beni sevdi ve durumun farkına vardığını bana söyledi bir kaç tüyo da ondan aldıktan sonra , vedalaşarak gemiden ayrıldım .Bu işlem bu şekilde sürdü ve öğrendim ki,Uzak doğu seferini yapan bir gemi bulmak için sağlam bir torpil,espektor yada büyük şirketlere kapak atmak gerekiyordu, bunun içinde yaş sınırı var. Bir kaç yere gittiğimde ,"yaşınız 30"diyerek oryantasyonu basaramayacagimi ,beni tanımadan,denemeden kestirip attılar.Anladimki bu yoldan başari gelmeyecekti,hemen alternatif planları devreye almak zorunda kaldım.Belki mantıklı değil ama alternatifler bitti.Bunları anlatıyorum ,kesinlikle yanlış anlaşılmasın ,sizler ağlama duvarı değilsiniz demogoji ve turevlerini hiç sevmem.Bu işlevlerden sonra geniş çaplı eski ve yeni bilgileri taramaya başladim ve bu forumda iki kişinin" amerika ya nasıl gideriz"sorularını,yardımcı olmak amaciyla girdim ve gördüm ki ,onların yazıları geçmiş tarihlere ait.Saygılar ve sevgiler

Yorum

..her seyler hakkinizda hayirli olsun,aslinda vatanimiz cennet gibi ama ne yazikki,hep gunu kurtaran gunluk politikacilar gelip gecmis,istikrarsiz politikalar izlenmis ve izlenmeye devam ediliyor,bu yuzdende kimimiz
              ekonomik kimimiz de siyasi ilticaci gocmen olmusuz,, australyada bir vatandas kitap yazmisti,ayni sizin gibi gemi isine girisiyor gaye australyaya gelmek,o gemi bu gemi derken tam 20 yil sonra australyaya ulasiyor,kimi yerde gemiden atiyorlar kimi yerde parasini vermiyorlar.
              GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

Sanirim yas 17 18 ) meksikaya gidebilirsin tatil vizesi online aliniyor ama ucak bileti minimum 3 binliradan as sagI degil 2 meksikaya geldin meksikada ing konuSan cok Az in San var ispanyolca bilmeden derdini nasil anlatacan ac oldugunu nasil ifade edecen 3 yemekler cok farkli trdekinden yemekleri Genelde domuz yagli oluyor ve aci oluyor 4 kalacak yer sorunu her otele guvenilmiyor yatarken gotundeki dondan olabilirsin onun gittigine sevi ebilirsin bile organ mafyalari coktur uyusturucu ve kari pazarlamasi coktur fahiseler coktur yani insan hayat ucuz dur trdeki gibi ama mafyalarI yada sokakta cetwleri trdekinden beter

Yorum

Bir sekilde yasarsin orda ve tijuanaya gidersin orda parani kaptirirsan yanarsin dolandiricilar cok me ksikalilar para hastasi para icin anasinj bile satarlar meksika sinirini gorunce ilk meksika askerlerini gotursun ama karsi Tarafa gecemedigin icin abd askerlerini ve kopekleri goremezsin adamlar sen daha meksika tarafindayken goruylar seni arti son donemlerde baya ciddi calisiyorlar hadi girdin birsekilde abdye orda social security card olmadan numara olmadan hic bir yere vasvuramazsin hastane dahil burda evsiz o kadar insan Varki bazen sasiriyorum ac sokaklarda kopru altlarinda yasiyonlar acliktan dilenenler ozellikle kacak meksikali 3 kurusa it gibi calisanlar tabi is bulursa oyle tv ve sinemalara kanmayin dusundugunuz gibi super bir hayat yok burda amerikali bile ac burda egitim cok pahali hastane cok pahali Maas az biraz daha dusun derim halen gelmek istiyorsan bile egitim al trde ing cok iyi yap ondan sonra gel ve yasa ve gor hayat in acimasizligini

Yorum

Ben rotayı çizdim denizciyim deniz firmaları amerikaya çalışan gemilerden çalışmak için 30 bin tl teminat istiyor buna gerek yok.zodyak bot ile Deniz yoluyla kaçmak daha kolay pasifikte ki denizin boyu yüksek oluyor atlantik tarafından ise bir nebze deniz boyu düşük oluyor fırtınalı havalardaÂ*tijuana sahilinden açıldıktan sonra direk abdye vuracağız botla toplam 30 mil hesap ladım şu anda tabikide bozuk havada gideceksin ki sahil güvenlik gelmiyecek ama denizciyiz. Bir de bahamalardan var floridaya en yakın 70 mil 6 saatte yada 5 buçuk saate usa sularına gireriz florida olduğu kaptanlardan aldığım bilgiye göre pek insanları tedirkin etmemek için savaş gemileri olmuyor. Turist vizesini alamazsak bunları yapacağız bize katılmak isteyen arkadaşlar varsa mesaj atabilir ve gerekli deniz mazemelerini almak zorundayız
                    Last edited by ableseaman; 18-06-2017, 18:59.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bukkake View Post
                      Hadi diyelim siniri basarili sekilde gectiniz ki sandiginiz kadar kolay degil, EWI (entry without inspection) olarak ne yapabileceginizi dusunuyorsunuz? Iltica yolu disinda legal statu elde edebilmeniz olanaksiz. Nereye kadar kacak barinacaksiniz? Nasil yasayacaksiniz?
                      Bu tam olarak doğru değil. Kaçak girilse bile evlilik yoluyla green card geliyor sadece ülkeye kaçak girildiği için ülkeden çıkıp tekrar inspection ile girmek gerekiyor. İşlemlerin bir kısmı Amerika dışından yapılıp ülkeye yasal girilebiliyor.
                      Hatta Obama'nın çıkardığı kanun sayesinde eğer unlawful presencedan dolayı timebar varsa unlawful presence waiver Amerika'da işleme konulup onaylanıp onaylanmadigi ülkeden çıkmadan belli olabiliyor. Kısacası evlilik yoluyla green card almak kacak girenler için de mümkün. Yaşanmış örnekleri var.
                      Tabi doğru yol ülkeye yasal girip evlilik işlemlerini Amerika dışına çıkmaya gerek kalmadan kısa sürede halletmek veya Amerika dışında evlenip o sekilde göçmen olarak girmek.
                      Last edited by Trooper387; 18-06-2017, 23:19. Reason: Mobil cihazdan entry dolayısıyla ek karakter hatalari

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ableseaman View Post
                        Ben rotayı çizdim denizciyim deniz firmaları amerikaya çalışan gemilerden çalışmak için 30 bin tl teminat istiyor buna gerek yok.zodyak bot ile Deniz yoluyla kaçmak daha kolay pasifikte ki denizin boyu yüksek oluyor atlantik tarafından ise bir nebze deniz boyu düşük oluyor fırtınalı havalardaÂ*tijuana sahilinden açıldıktan sonra direk abdye vuracağız botla toplam 30 mil hesap ladım şu anda tabikide bozuk havada gideceksin ki sahil güvenlik gelmiyecek ama denizciyiz. Bir de bahamalardan var floridaya en yakın 70 mil 6 saatte yada 5 buçuk saate usa sularına gireriz florida olduğu kaptanlardan aldığım bilgiye göre pek insanları tedirkin etmemek için savaş gemileri olmuyor. Turist vizesini alamazsak bunları yapacağız bize katılmak isteyen arkadaşlar varsa mesaj atabilir ve gerekli deniz mazemelerini almak zorundayız
                        Can't wait to hit the road brother!

Arkadasin denizci olmasi ve o yolun daha guvenilir oldugunu daha az riskli oldugunu dusundugumuz icin boyle bir yol tercih ettik eger vize alamazsak. Bahamalar vize istemiyor, Bahamalar'a Kuzeydeki buyuk bir adadaki Freeport sehrine kadar ucakla gidip daha sonra orda bot ve yakit satin alip aradaki mesafeyi gecip Florida'ya inip sahilde botu arkamizda birakacagiz. Bot garbage olacak. Arkadas usta denizci, deniz yolu isleri onda.

Ben daha once yillarca Amerika'da yasadim orda tanidiklarim cok, Amerikali bir arkadasim bizi Florida'dan alip Maryland'e birakicak arabayla. PA, NJ, MD civarlarina kadar veya yol ustu bi yere kadar bizimle gelebilirsiniz. Elimizden gelen yardimi yapariz.

Biz masraflari aza cekmek icin yanimiza 1-2 kisi daha ariyoruz. Bot parasini(en onemlisi), yakit parasini ve arkadas bizi almaya gelene kadar kalcagimiz motel masraflarini(1-2 gun) ve bizi karsilayacak arkadasin yol masraflarini paylasmak icin.

Bu birinci yoldu diger bir yol Kanada uzerinden gecmek.
                        https://www.google.com.tr/maps/dir/4...9376!3e1?hl=en
                        Yukardaki noktadan Amerika'ya bisiklet ile gecmek.
                        Borne Du Trait De Washington noktasindan bisikletlerle siniri gecip, asagidaki Dunkin Donuts'a gececegiz ve oradan bizi arkadas alicak. Bisikletle gecmesi 5 dakika suruyor. Bu yol daha az masrafli ve daha az tehlikeli gozukuyor. Sadece Kanada vizesi gerekli Bahamalar alternatifine ek olarak. Kanada'yi bir gecis bolgesi olarak kullanacagiz, kuzeydeki inn'lerde 1 gun kalip arkadasin Dunkin Donuts'a gelmesini bekleyecegiz. Daha sonra bisikletlerle siniri gecip bisikletleri Dunkin Donuts'da birakip arabayla guneye Maryland'e kadar inecegiz.

Tehlikeli ve sonucda yasal olmayan yollar bunlar. Eger yakalanirsak sonunda hapis ve illegal entry nedeniyle deport var. Bir daha herhangi bir yasal yolla Amerika'ya girmek imkansiz gibi yakalanma durumunda. Siniri duzenli olarak kacak gecmeye calisan Meksikalilar gibi ayni gun detain edilip Meksiya'ya postalanmicaz yakalanirsak. Hapis ve mahkeme asamalari oluyor, deportation islemlerine baslaniyor. Bunlar aylar surebiliyor (icerdesiniz yani). Iltica cok buyuk ihtimal en fazla zaman kazandirabilir cunku Turkiye'den iltica basvurulari somut kanit yoksa kabul edilmiyor buyuk oranda. Tamamen ornek veriyorum "Ben ateistim sayin yargic bana baski var TR'de" demek sizi yirttirmaz buyuk ihtimal, ciddi manada hayatinizi tehdit edecek orda yasamanizi engellicek durumlari (polis kaydi vesaire) sunmaniz gerekli.

Lutfen gercekten sonuclarini goze alabilecek, bu yola bas koymus ciddi kisiler iletisime gecsin.
                        Last edited by Trooper387; 20-06-2017, 19:43. Reason: Planlarda guncelleme

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                        İşleniyor...
                        X