Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

New York'da Yardım Arayan Bir Adamdan Herkese Merhaba!

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• New York'da Yardım Arayan Bir Adamdan Herkese Merhaba!

Merhabalar USA-TURK portalının sevgili üyeleri;

Bu siteyi New York'da yolda Türkçe konuştuğunu duyunca gidip selam verdiğim iyi niyetli bir Türk arkadaş sayesinde öğrendim. Hiç zaman geçirmeden buraya gelerek üye oldum ve görüyorum ki burada yardımlaşmayı seven harika insanlar var. Okuduğum bazı başlıklar bana bu izlenimi verdi. İyi niyetlerinize sığınarak size kendi hikayemi çok kısaca anlatmak istiyorum ve lütfen değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Türkiye'de 2009 yılından beri hem çalıştım hem de tam burs kazanarak üniversite okudum. Okulu onu derecesi ile bitirdim ve iş hayatına devam ettim. Artık bir tasarımcı, art direktördüm. Fakat senelerce çalışmama, tecrübe kazanmama ve yaptığım işlerle patronlarıma büyük paralar kazandırmama rağmen ben asla ortalamanın üzerinde bir maaş elde edemedim. Türkiye'den benim gibi son yıllarda gelenler çok iyi bilirler ve benimle aynı sektörde bilek çürütmüşler varsa aranızda anlayacaklardır; kazandığınız para ne kiranıza, ne faturanıza, ne kız arkadaşınızla gezmenize, ne ailenizin sağlık sorunlarına, ne evlenmenize kısaca uzatmadan bir hayatınız olmasına ve hayatınızı devam ettirmenize maalesef yetmiyor. Ben 27 yaşında bir genç olarak ve gerçekten bir çok zorluğun üstesinden tek başıma gelerek savaşmaya sürekli devam ettim. Fakat hep bir hayalim vardı beni ateşleyen.

Türkiye'den 2008 yılında bir kere New York'a gelme şansı bulmuş ve gezmiştim. O zaman kendime bir söz vermiştim: "Büyüdüğümde buraya geleceğim ve bu şehirde yaşayacağım." Bugün 2017 yılının Eylül ayındayız ve ben New York'dayım. Fakat buraya nasıl geldim? Buraya gelmeye 2 sene önce karar verdim ve 2 sene boyunca yukarıda yazdığım kira, fatura, aile, market alışverişi vs gibi kalemler dışında kalan bütün paramı biriktirdim. Tahmin edersiniz ki öyle çok büyük bir para olmadı bu tabiki dolara çevirdiğim zaman. Ama bu beni yıldırmadı en ucuz uçak bileti fırsatını yakaladım, satın aldım, sevdiklerimi arkada bırakmak zorunda kaldım ve işte buradayım. Eminim bu şekilde buraya gelen ilk adam ben değilim hepimizin benzer hikayeleri vardır.

Yaklaşık 1 aydır buradayım, soranlar için B1/B2 turist vizesi ile geldim yani 6 ay ülkede kalma hakkım var. Aslına bakarsanız ben burada turist olmak değil burada kalıcı olmak istiyorum, kendime yeni bir sayfa açmayı, yeni bir hayat kurmayı. Hayatta hiç bir şeyin bedava olmadığını ve çalışmadan elde edilemeyeceğini defalarca tecrübe ettim. Burada kalmak için para kazanmam gerekiyor ve çalışabileceğim işler arıyorum. Belki aranızda durumu iyi olan buraya yıllar önce yerleşmiş, işlerini kurmuş abilerim-ablalarım vardır. Ben UI/UX Designer'ım.(web siteleri ve mobile uygulamalar için arayüzler ve kullanıcı deneyimleri tasarlarım) Grafik tasarım, web tasarım, logo tasarımı, kartvizit tasarımı, flyer vs aklınıza gelen her türlü grafik işleri benim öncelikli aradığım işler çünkü bu benim uzmanlığım. Hatta işlerimi dilerseniz inceleyebilirsiniz bir fikir elde etmek adına. ( http://madnessdigital.com/ )

Bu işlerin dışında bulaşık yıkarım, ev temizlerim, tuvalet temizlerim ne iş olsa alnımın teriyle para kazanabileceğim her işe razıyım. Neden bu kadar çok istiyorum açıklayayım çünkü burada dil okulu okumak, Türkiye'de hiç bir zaman geliştiremediğim İngilizcemi geliştirmek iyi bir noktaya gelmek ve burada yüksek lisans okumak istiyorum. Fakat ailemin durumu iyi olmadığı için bunları yaparken kendi kendimi finanse etmem gerekiyor. Belki ilerde İngilizcemi geliştirdiğimde burs veya burslar bulurum. Burada okuyarak ülkem ve milletim için iyi bir birey olur ve iyi bireyler yetiştiririm. Tüm isteğim ve temennim budur.

Sizden en büyük ricam lütfen bana yardım ediniz. Sizden iş istiyorum, ya da bunları yaparsan sana yardımcı olur diye yönlendirmenizi istiyorum. Falanca kişi ile irtibata geçersen şu iş ile ilgili sana faydası dokunur demenizi istiyorum Aslında yazıyı sonuna kadar okuduysanız sizden hiç bir şey istemiyorum sadece beni yönlendirmenizden başka!

Kimseye yük olmak istemiyorum asla ve asla. Çalışacağım bir iş, kazandığım parayla bir oda tutup aynı zamanda eğitim masraflarımı karşılamak istiyorum.

Eğer samimiyetime inanıyorsanız lütfen yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılarım ve sevgilerimle,
    Ali.

Last edited by Desidero21; 25-09-2017, 21:45. Reason: freelance, iş, eğitim, burs, dil okulu, yüksek lisans, iş imkanı, kiralık oda

Unconfigured Ad Widget

Collapse
İşleniyor...
X