Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ABD Vizesi Olana Kanada Vizesi

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• ABD Vizesi Olana Kanada Vizesi

Merhaba bir süre önce burada bir beyfendi ABD vizesi olana Kanada'nın belgesiz vize verdiğini söylemişti.

Hatta VFS Global'ın sitesinde de bu yönde bir yazı var. Ama tam açıklayıcı değil.

Ben üşendim pek araştırma yapamadım vfs'yi arayamadım.

Eğer belgelerle vs. uğraşmadan gerçekten bu kadar kolay vize alabiliyorsak Kanada vizesinide almak istiyorum.

Bu şekilde ABD vizesi olduğu için belge ibraz etmeden direk Kanada vizesi alan başka birisi daha var mı? Varsa detaylı bilgi verirse çok sevinirim...

...Canada vizelerini biraz arastirdim,amerika vizesi olana kolayca Canada vizesi verilir diye bir sey gormedim.turk pasaportu olup,amerikada legal yani green card ile yasiyorsaniz,eta kolayca internet uzerinden bir kac dakika icinde elektronik vize alabilirsiniz,bunun disinda turist vizesi icin turkiyeden diyelim,normal muracaat edilecek,pasaportumda amerikan viezem var derseniz,kolaylik saglayip saglamamasi vize verecek memura kalmis olabilir.
    GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

Türk Vatandaşlarına özel CAN Plus diye bir program başlatmış Kanada. Geçerli ABD vizesi olanlara belgesiz Kanada vizesi verileceği yazıyor. Ama çok detay yok.

http://www.vfsglobal.ca/canada/turke...formation.html

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Murek View Post
        Türk Vatandaşlarına özel CAN Plus diye bir program başlatmış Kanada. Geçerli ABD vizesi olanlara belgesiz Kanada vizesi verileceği yazıyor. Ama çok detay yok.

http://www.vfsglobal.ca/canada/turke...formation.html
        can plus programini arastiracagim.link galiba araci firma,ne denli guvenlidirler allah bilir.taivan.israil,polonya,litvanya,bu memleketler ne hikmetse hic vizesiz kanadaya giris yapabiliyorlar,ayrica bazi ingiliz somurge adalari filan.ben 2012 yilinda kanadaya vizesiz gitmistim vizeyi kapida vurdular,bu yil mart ayinda eta programi baslattilar mecburi net uzerinden vize aldik
        GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

Linki attığım firma aracılığı ile Kanada vize başvurusu yapılıyor. Direk konsolosluğa gitmek yok. Yani Kanada vizesi almak için tek yetkili kuruluş VFS Global.

Yorum

....ingilizcesini buldum,gostermis oldugu kriterlerde sadece daha az belge istenilecigini belirtiyor.malum amerika vizeleri sac yolduruyor,bir suru belge ve bilgileri aldiktan sonra tamam bu sahis saglam amerika icin vize verebiliriz diyor,demekki Canada da hmm bu sahis amerikadan vize almis demekki saglam,okay bazi belgeleri istemek luzumsuz diyor,tabikide amerika vizem var diye hemen vise vereceklerine dair garanti yoktur,isteyen sansini deneyecek,canadanin gumruk girislerindeki memurlarin vizeniz olmasina ragmen sizzler geri gonderme yetkileri vardir.amerika icinde aynidir.
            GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

Yesil kartli olanlara bildigim kadariyla Kanada vizesi gerekmiyor ALtan bey, yesil kartiyla gecebiliyor.
              Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Orjinal yazı sahibi: GentleDoe View Post
                Yesil kartli olanlara bildigim kadariyla Kanada vizesi gerekmiyor ALtan bey, yesil kartiyla gecebiliyor.
                evet amerikan vatandaslari ve green card sahipleri icin Canada vize istemiyor.
                GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

Sn murek garanti bankası 100 cad ödeme dekontu 4 adet form ve 2 adet kanada nin istediği niteliklerde fotoğraf yeterli. İşyerine gidince size formların referans kodlarını atarım. Kesin alırmısınız bilemem ancak ABD vizeniz var ise başka hiç bir evraga ihtiyacınız olmayacağı kesin.
                  Last edited by bezenbilir; 17-09-2016, 10:23.
                  BOZUK DÜZENDE SAĞLAM ÇARK OLMAZ - PİR SULTAN ABDAL

Yorum

..........
                    Last edited by bezenbilir; 17-09-2016, 10:24.

Yorum

http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kit...s/IMM5645E.PDF
                      http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kit...s/IMM5257E.pdf
                      VFS ONAY FORMU VFS sayfasından bulabilirsiniz.
                      bir form daha var onu da vfs orada 27 TL ücret karşılığı orada sizin için dolduruyor.
                      banka ödemesinde dikkat edilecek şey açıklama kısmına adınızın yazılması

Yorum

aynen öle can plus gectiğimiz mart ayinda girmiş yürürlüğe ben haziran başinda aldim vfs ile eger daha önceden alinms kanada vizesi yada amerika vizesi varsa 2 biyometrik resim ve 3-4 sayfa form doldurup birde ailenizdeki kişilerin dogum tarihi ve adreslerini veriyosunuz yeterli oluyor..ne tapu, ruhsat araba vs evrağa ihtiyaciniz yok ama 100cad lik makbuzu ödemyi unutmayin bankaya

formu bile vfs de bir kişi yardmnda ucretli olarak doldurabiliyosunuz biraz kalabalk oluyor çünkü iranlilarda turkiyeden basvuruyor ama bir gunde halledebilirsiniz ondan sonrada 4-5 gün içinde vfs ye geliyor pasaport vede ücretli olarakta adresinizede yolliyabiliyolar..

Yorum

VFS'nin Kanada sayfasina baktim, benim tutmadi, ben 15 yil once gittigim icin islmeler kolay olmayacak cunku orada ki bilgide 10 yil geriye donuk vizesi olanlar degerlendirilecek yaziyor.Ne yapalim saglik olsun.
                          Last edited by Malkovich; 17-09-2016, 16:09.

Yorum

...Malkovich kardes...denersen bir sansin olur,denemezsen hic sansin olmaz.ayrica amerika vizesi almis olanlarin garanti vize alacagi diye bir sey yok.siz kanadada egitim gormussunuz,nitelikli migrant olarakda muracaat edebilrsiniz.
                            GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

Ben olsam,müracaat ederken,daha önce ki aldığınız vizenin ve giriş/çıkışların olduğu sayfaların fotokopisini müracaat evraklarının arasına koyarım.Etkisi olacağını düşünüyorum.En azından zararı olmaz.Hayırlısı olsun.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              İşleniyor...
                              X