Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kanada ilk izlenimler

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

My sea belki de vardır benim gibi esmer birisi bile burada fark edilmiyorsa onlarda çoktan sızmıştır.
    BOZUK DÜZENDE SAĞLAM ÇARK OLMAZ - PİR SULTAN ABDAL

Yorum

bence kanadadaki sosyal devlet anlayışı abdye kıyasla çok daha iyi seviyede. ama göçmenlik olayı biraz zor sanırım.

Yorum

Amerika'dan kolay olduğunu düşünüyorum college ve çalışma ile alınabiliyor sanırım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bezenbilir View Post
          Amerika'dan kolay olduğunu düşünüyorum college ve çalışma ile alınabiliyor sanırım
          Açıkçası Kanada Amerika ya kıyasla biraz daha rahat gibi. Kafamda bir meslek belirlesem vatandaşlığa başvurmayı düşünüyorum açıkçası. Gittiğinde soğuktan ne derece etkilendin acaba merak ettim �� Ben ankaralı olduğumdan soğuklara alışığım tam benlik

Yorum

Kar henüz bugün başladı. soğuğa adapte olunuyor. bence çok sıkıntı değil.

Yorum

Yurtdışı SUBJEKTIF (Öznel ) bir kavramdır yani her kişinin bakış açısı, yaşam şekline göre değişir. Sana güzel gelen bir ülke başkası için güzel olmayabilir. O nedenle gitmeden , görmeden yerinde deneyimlemeden rasyonel bir yorum yapmak dogru olmaz.

Buna göre subjektif görüşüm; Kanada anlatılan gösterilen ve yazılanlar gibi TOZ PEMPE bir yer değil. Eğitim danısmanlık ve göçmenlik aracı kurumlarının ürün haline getirerek profesyonel bir biçimde ülkelerindeki kötü yaşam koşullarından uzaklasmak isteyen az gelişmiş üçüncü dunya ulke vatandaslarına pazarladıkları bir destinasyon. Bu ulkelerde yasayan neredeyse her bireyin mutlaka bir KANADA ve AMERIKA hayali vardır.

Kanada herseyden önce iklimi çok soguk ve karasal iklime sahip bir ülke ayrıca dunyanın her yerinden göç alan kozmopolitan bir yapıya sahip. Yollarda ve caddelerde hintli, pakistanlı, çinli, hong kong lu görmek sıradan ve normal. Toronto sehrinde cok sayıda HOMELESS ( EVSIZ) yaşıyor merkezi ana caddeler uzerinde görebilirsiniz bu genelde amerikanında en buyuk problemi. Sehirde TAHTA KURUSU ( yatak böceği) istilası var hatta bir cok ev her gun önunde ilaçlama arabaları park edilerek ilaçlanıyor. Yollarda kendi kendine konuşan hafif uyusuturucu madde kullanan zenciler ile dolu. Bu ve bunun gibi gunluk yasamda etkileneceginiz cok sayıda negatif durumlar var.

Turkiye ile cok uzak bir mesafe direkt ucak ile 11-12 saat ucus veya gemi ile 1 ay gibi bir surede ulaşıyorsunuz.
              Last edited by king_world; 25-01-2017, 20:30.

Yorum

Eee siz de gitmeyin o zaman.
                Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Sn King World, söylediğiniz gibi şaşırtıcı bir ülke değil. Tahta kurusu, evsizler, madde bağımlıları v.s. gibi bir çok problem de var. ancak en önemli olan şey can güvenliği problemi yok. gazete de okumuştum. 2015 yılında geriye doğru giderken yapılan araç kazalarında toplam 17 kişi ölmüş. hükümet 2018 yılından itibaren üretilen tüm araçlara geri görüş kamerası konulma zorunluluğu getirdi. Mevzu kamera değil insan hayatına verilen değer. bizde ölenin inancına, siyasi görüşüne ve ırkına bağlı tutum gelişiyor.

eğitim ve göçmenlik konularında sektörün oluşması o ülkenin aldığı talebin de bir göstergesi. Keşke tüm avrupa ve amerika daki insanlar da eğitim almaları için bizim ülkemizi tercih edecek kalitede eğitim ve yaşam olanakları sunabilsek.

siyasete girmek istemiyorum ancak türkiye de çocuğunuzun ne olmasını istersiniz. rektör mü, öğretim görevlisi mi, hakim veya savcı mı, doktor mu? tüm insanların kaderini tayin etme hakkı olduğunu snan bir yönetim var.

evet ve maalesef az gelişmiş 3,dünya ülkesiyiz.
                  ve yine evet ve maalesef ülkemizi bırakarak bahsi geçen ülkelere doğru göçe başladık.

Yorum

Kendi ülkesinde de bir baltaya sap olamamış ve çözümü yabancı ülkeye kapak atmakta arayan, bunuda genelde kaçak yollar ile yapan insanların sonu hüsrandır.

Kanada kalifiye işçiye, yöneticiye ihtiyacı olan bir ülkedir. Aşırı soğuk iklimi, dünyanın geri kalanına uzaklığı nedeni ile kalifiye insanları ülkesine çekmesi zordur. Yeterlilik testini girin kendinize uygulayın İELTS testinden iyi bir puanınız var ise, okuduğunuz üniversite denklik alabiliyor ise, yada geçerli bir mesleğiniz/sanatınız(Aşçılık/Şeflik bile expres entry özel meslek kodlarında var) var ise ve kalıcı olarak Kanada'da kalacağınızı taahhüt eder iseniz expres entry için uygun olursunuz ve görüşmeniz için randevu alabilirsiniz. Çünkü kalifiye insana ihtiyaçları vardır.

Ancak bu demek değildir ki adamlar bulduğunu ülkesine alacak, çalıştıracak. İş bilmeyen, dil bilmeyen, çalışmayan tembel adamı ne yapsınlar...
                    Cenk
                    Karşıyaka / İzmir

Yorum

bir diğer seçenek de yatırımcı olarak giderek bir iş yeri açmak olabilir. herkesin farklı avantaj ve dezavantajları olabiliyor. asıl soru gitmek isteyip istememek. isteyince bir şekilde ülke ve yöntem bulunabilir.

ben oldukça iyi bir baltaya sap olmama rağmen Kanadayı tercih ediyorum. her şeye ekonomik gözle bakmamak lazım. insanın toplum içerisinde başka ihtiyaçları da var.

bence gitmek isteyen de kendi bilir kalmak isteyen de.

Yorum

Kanada'nin her yeri cok soguk diye bir sey yok. British Columbia kismi mesela Vancouver o kadar da soguk degil.
                        Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Canada - Vancouver https://www.youtube.com/watch?v=oX91JncY_AQ

Yorum

....Vacouver cok guzel sehir,gecen yil mayis ayinin sonlarinda bir hafta orda kaldim,talihsizlik olarak doya doya sehiri gezemedik,resimleri gorunce nostalji oluyorum,paylasim icin tesekkurler.
                            GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

dünyanin her yerinde sıkıntılar var (evsizler dilenciler vs vs) ama canada gercekten guzel bir ülke vancouverda kaldim uzun bir süre, kışın fazla yagmurlu ve soguk istanbul gibi.. vancouver oldukca güvenli bir yerdi, los angelestada kaldim bir kaç ay gercekten güzel bir sehir, havasida cok şahane gündüz sicak akşamlari serin... baska büyük şehirlerindede bulundum amerika nin ama vancouver gibi huzurlu ve güvenli yerler değil malesef...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              İşleniyor...
                              X