Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kanada ilk izlenimler

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kanada ilk izlenimler

Merhaba Toronto geleli henüz bir ay oldu. ben de sıcağı sıcağına çaylaklık gözlemlerimi paylaşayım istedim.

-Öncelikle yön kullanmayı öğrenmek gerekiyor. bir yere giderken 36 ... cadde doğuya bin deniliyor. metrolarda aynı doğu batı kuzey güney şeklinde
    -yabancı olduğunuz hiç belli olmuyor, burada herkes yabancı. ben çok az kanadalıya benzeyen insan gördüm.
    -trafik polisi ve downtown da bisikletli polis dışında, hiç elinde silahlı çelik yelekli polis görmedim.
    - otobüse para verebiliyorsunuz. bazı şöförler bozuk olmadığında ücretsiz geçiriyor. bazılarıda yolculara sormanızı istiyor yoksa otobüsden indiriyor.
    -yeterince ingilizceniz yoksa benim gibi burada da sıkıntılı şeyler olabiliyor. sears dan aldığım bir yastık kılıfını renkleri karıştığı için iade etmek istediğimi söylediğimde "kullanılmış ürün alamayacaklarını" söylediler. kullanmadan nasıl tahmin edebilirim karışacağını dediğimde yine papağan gibi aynı şeyi tekrar etti.
    -hiç bir alış veriş merkezine girişte metal dedektörü ve güvenlik görmedim
    -kendimi ingilizce konuşan çine gelmiş gibi hissediyorum. her yer çinli ve onlara ait mağazalarla dolu.
    -sincap kaynıyor her yer.
    -hiç sokak kedisi ve köpeği görmedim
    -hiç çocuğuna bağıran ve çekiştiren ebeveyn görmedim.
    -hava 0 yazıyla sıfır derecede spor ayakkabı ve şortla yürüyen insanlar gördüm.
    -pakistanlılar olsa gerek hava kaç derece olursa olsun üstte mont altta parmak arası terlikle geziyorlar
    -çeşme suyu içilebiliyor

şimdilik bunlar geldi aklıma başka bir şey olursa eklerim.
    BOZUK DÜZENDE SAĞLAM ÇARK OLMAZ - PİR SULTAN ABDAL

ben chicago'da kaldim belli bir sure. abartmadan soyluyorum -17'de daha once hic gormedigim bir kar kalinliginda okula sortla giden ogrencilere cok rastladim... oraya yagan kar bizim turkiye'ye yagsa herhalde sirf bunun icin ohal ilan ederler soyle de birsey var, diyordum ki bu karda insanlar araba nasil kullanacak? o kadar iyi bir sistem var ki hicbir otoyolda highwayde kar yoktu. kar yagar yagmaz temizliyorlar..

Yorum

..cok guzel bir AVM SI var vaktin olunca git derim,pazar gunleri antika marketi var guya antika seyler satiliyor, bir nevi bit pazari gibi,sehirin karsisinda gol icinde bir ada var yaz aylarinda canli cok guzel bir yer.maalesef kanadada hindistanli ve chinli gocmenler cogunlukda,toronto gercekten guzel bir sehir,hele biraz alisda sonra bana bir kac anahtarlik gonder,gonderebilirsen ne istedigimi tariff ederim.
      GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

Eaton center ve yorkdale alış veriş merkezlerini dolaştım. türkiye de mağazacılık yaptığım için biliyorum 20 yıl dan beri görmediğim mağaza önü kuyruklar var ve içeriye sırayla alıyorlar. özellikle canada goose mağazasına.

az önce hanıma anlatıyordum. bu gün hava sıfır markete gittim spor şort ve t-shirtle gelen tipler görüyorum.

Yorum

Spadina-Chinatown'a ve Bloor-Christie Kore mahallesine ugra derim ve ayrica gene Bloor West uzerinde ki Honest Ed's e ugra derim, cok ucuza giyim, aksesuar, ivir-zivir bulabilirsin.

Yorum

Malkowich chinatown programımda var. ancak diğer 2 sine de gitmeye çalışırım özellikle honest ed's e.

Yorum

@bezenbilir ne icin ordasn bilmiyorum ama uzun vade kalicaksan ara ara bu baslik altinda yazarsan cok seviniriz, bende eğitim icin gelmeyi düşünüyorum kış biter bitmez toronto ya.. kalinacak yerler iyi dil okullari veya college ler hakkinda bilgi sahibi olup yazarsan cok iyi olur bizler icin

Yorum

turist olarak buradayım. Yaşım gereği (45) öğrenciler hakkında çok bilgim yok. yılbaşından önce döneceğim.
                ev konusunda öncelikle 2-3 ay kadar homestay kalmayı planlarsan hem şehri hem okula yakın yerleri ve birlikte bir ev tutabileceğin arkadaşları bulman açısından faydalı olabilir. genellikle homestay sonrası 2 odalı ev kiralayıp bir odasını kiraya veriyorlar. internetten dil okulları ve college ları araştırabilirsin. dil okullarının yanı sıra library lerde yasal oturma izni olanlara sanırım bunlara öğrenciler de dahil ücretsit ingilizce ders veriyor. ancak pahalı bir şehir onu da dikkate almanız gerekir.

Yorum

ögrenci oldugunuzu sandim oyuzden sorim dedim, burda zaten gorustugm bir acenta var ama gercek deneyimleri dinlemek okumak cok daha iyi neyse artik toronto da ögrencilerde yazarsa deneyimlerni okuruz buradan

Yorum

Ahmety şuradan bakabilirsin bence...

https://www.youtube.com/watch?v=iMsvFy1xLLk

Yorum

...torontoya gece yarisi inmistik,ertesi gunu gidip yiyecek bir seyler alalim dedik,lobideki bayan super marketi tariff etti,neyse ana caddeye ciktik,bizim sansimiza maraton gibi bir kosu varmis,yolun her iki tarafi insan dolu,yani resmi bir marathon degil ananevi bir kosu gibi,caddeyi karsidan karsiya gecmek icin hemen hemen 20 dakika dan fazla bekledik kosanlarin sonu gelmiyor,her halde en yorgunlar geliyordu, kosanlar biraz seyreklesti bizde aralarindan geciverdik...ya dun gibiydi derken bir bakiyorsun aradan yillar gelip gecmis,her sey tatli bir hatira olarak kaliyor.
                      GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

Rakunların kuduz olma ihtimali de şaşırtıcı şeylerden...
                        Last edited by bezenbilir; 25-11-2016, 16:17.

Yorum

Tum dogada yasayan hayvanlara bu ihtimal vardir, sincaplarda bile.
                          Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

henüz Kanada lı insanlarla tanışmadım ama tanıştığım diğer ırklarda da maalesef yalan ve işine geldiği gibi manipülasyon görüyorum.

ev fiyatları çok pahalı (toronto için söylüyorum)

Yorum

Trump'dan kacan Amerikalilar da vardir sokaklarda, dikkat edin!
                              ***BUYUKSU***

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              İşleniyor...
                              X