Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kanadada bilgisayar mühendisliği

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kanadada bilgisayar mühendisliği

Merhaba öncelikle.

11. sınıf lise öğrencisiyim. 9. sınıftan beri kanadaya gidip bilgisayar mühendisi olarak çalışmak istiyorum.

Türkiye'de üniversite okuyup gidersem bir sıkıntı yaşar mıyım ?

Gitmek istediğim üniversite KTÜ 1 yıl ingilizce eğitimi ile toplamda 5yıl eğitim alıp 1 yıl Türkiye'de çalıştıktan sonra gitmeyi planlıyorum. Erasmus ile yurt dışına da çıkma gibi bir isteğim var

(maddi durumum fazla iyi olmadığı için KTÜ yü seçtim)

- Green card a başvurup kazanma durumumda kanadaya geçiş yapabilir miyim ?

bu konular hakkında bilgi verebilirseniz memnun olurum
    Last edited by ACrossFire; 14-03-2017, 22:07.

Yesil karti kazansaniz zaten ancak Amerika'ya adapte olursunuz. Kanada'ya gitmek istiyorsaniz direk oraya basvurun, neden Amerika uzerinden gecmek istiyorsunuz.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Orjinal yazı sahibi: GentleDoe View Post
      Yesil karti kazansaniz zaten ancak Amerika'ya adapte olursunuz. Kanada'ya gitmek istiyorsaniz direk oraya basvurun, neden Amerika uzerinden gecmek istiyorsunuz.
      Türkiye den aldığım diplomanın kanada da geçersiz olması gibi bir durumla karşı karşıya kalabilirim. Böyle bir durum olursa Kanada nın göçmenlik şartlarını karşılayamıyorum. Bir ihtimal Amerika üzerinden oraya gidebilirim diye düşündüm

Yorum

Amerikan vatandaslarinin (kaldi ki sizinki yesil kart olacak) Kanada'da ancak turist olarak vizesiz girip 6 ay kalma hakki var, calisma hakki vermiyor.
        Fethiye Temiz

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

Yorum

Turkiyede diplomanizi alip amerika ya da kanadaya gitmeye calisirsiniz. Diplomaniz niye gecersiz olsun? Gecerlidir. Eger universitede notlariniz iyi olursa, lisanstan sonra direk doktoraya basvurursunuz, ve tam bursla amerikada okursunuz. Mastera burs vermiyorlar ama doktoraya veriyorlar. Benim tanidigim onlarca insan var bu sekilde gelip kalmis olan. Sizin simdi yapacaginiz sey, universitede cok iyi notlar almak, programlamayi cok iyi ogrenmek, sinif arkadaslarinizin bir adim ilerisinde olmak. gerisi corap sokugu gibi gelir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: terelelli View Post
            Turkiyede diplomanizi alip amerika ya da kanadaya gitmeye calisirsiniz. Diplomaniz niye gecersiz olsun? Gecerlidir. Eger universitede notlariniz iyi olursa, lisanstan sonra direk doktoraya basvurursunuz, ve tam bursla amerikada okursunuz. Mastera burs vermiyorlar ama doktoraya veriyorlar. Benim tanidigim onlarca insan var bu sekilde gelip kalmis olan. Sizin simdi yapacaginiz sey, universitede cok iyi notlar almak, programlamayi cok iyi ogrenmek, sinif arkadaslarinizin bir adim ilerisinde olmak. gerisi corap sokugu gibi gelir
            Teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için.

Yorum

Kanadanın göçmen programı daha zor ve yorucu bir işlem. Zaten az olan göçmen sayısını burdan mezun olan yabancılar dolduruyor, kalan az kontenjanıda puanlama sistemiyle en başarılılara veriyorlar.
              Do not go gentle into that good night,
              Old age should burn and rave at close of day;
              Rage, rage against the dying of the light.

Yorum

Kanada en dogrusunu yapiyor, ipsiz sapsizi basina bela etmek istemiyor.
                Fethiye Temiz

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                İşleniyor...
                X