Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kanada green card

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• kanada green card

kanada nın bu green card benzeri bir uygulaması varmı ?
    avustrlya-yenı zellanda-irlanda- ingiltrede olur)
    the truth is written all over our faces

hocam bahsettiğin ülkeler öyle herkesi almıyor.

Loto tarzı olaylar yok bildiğim kadarıyla. kanada mesela puanlama sistemi ile göçmen alıyor.

Yorum

evet kanada puanla göçmen alıyor mesela
      Love is difficult to find, wonderful to have, easy to lose and hard to forget!

Yorum

puan sistemi neye gore
        ornegın ben unıversite mezunuyum askerlik yaptım bunlar kac puan yapar
        daha nelere ihtiyacım var

tesekkurler

Yorum

kanada konsoloslugunun web sitesine bakin
          Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

ABD'den sonra Kanada'yı da ön plana aldım.
            2015 - HAS NOT BEEN SELECTED
            2016 - HAS NOT BEEN SELECTED
            2017 - HAS NOT BEEN SELECTED

Yorum

millet kanadayı gözünde çok büyütmüş biraz daha geniş bakmak lazım karar verirken bir daha düşünmek lazım...

Yorum

Amerika ve Kanada'dan önce, Avustralyayı da göz önünde bulundurmalı. 1-2 yıldır Avustralya'ya göçmenlik, eğitim ve çeşitli mesleki eğitim programlarını güncel olarak takip etmekteyim. Yaşanılabilirlik bakımından Avustralya deniz ile iç içe olan evleri, mimarisi, doğası ile bambaşka bir ülke. Suç oranı ise Amerikada %30 iken, Avustralya da sadece %3'dür. Öte yandan heryerde olduğu gibi işsizlilk, geçim sıkıntısı veya umduğunu bulamama gibi durumlarda söz konusu olabilir. Bu tamamen kişinin bakış açısıyla alakalıdır. Fakat yine belirtmek isterim ki Dünyanın en çok kişi başına düşen milli geliri yine bu ülkededir.
                What are the borders of freedom ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hellobrother View Post
                  Amerika ve Kanada'dan önce, Avustralyayı da göz önünde bulundurmalı. 1-2 yıldır Avustralya'ya göçmenlik, eğitim ve çeşitli mesleki eğitim programlarını güncel olarak takip etmekteyim. Yaşanılabilirlik bakımından Avustralya deniz ile iç içe olan evleri, mimarisi, doğası ile bambaşka bir ülke. Suç oranı ise Amerikada %30 iken, Avustralya da sadece %3'dür. Öte yandan heryerde olduğu gibi işsizlilk, geçim sıkıntısı veya umduğunu bulamama gibi durumlarda söz konusu olabilir. Bu tamamen kişinin bakış açısıyla alakalıdır. Fakat yine belirtmek isterim ki Dünyanın en çok kişi başına düşen milli geliri yine bu ülkededir.
                  Güzel demişsiniz ama yanınızda bulundurmanız gereken paranın bi hayli yüksek miktar olduğunu okumuştum yaklaşık 30.000 USD'mi Euro'mu bilemiyorum böyle bir şey hala geçerlimi

Yorum

Amerikaya yerlesmeye gelirken daha az parami gerektigini saniyorsunuz? O civarda bir para yoksa yaninizda sefil olursunuz.

Yorum

Ben sınırı sormuştum orada ayrıca evet bana göre 30 bin amerikan doları gayette fazla bir miktar, şayet Amerikaya gittiğimde yanımda 10 bin dolar bulundursam da bana yetmeyeceğini ben de biliyorum..

Yorum

Ortalama bi Türk vatandaşının 30.000 USD birikiminin olması zordur. Olsa bile oraya göçmen olarak değil, eğitim için gider. İlk başlarda zorluklar mutlaka çekilecektir. Sefilliği tatmak mecburidir.

Yorum

30 bin dolar sizi is buluncaya kadar gecindirecek, ev tutup ,doseyip araba alacak paradir. Yeni bir ulkeye yerlesmeye geliyorsunuz Turistik geziye degil.

Yorum

Göçmen olarak gelsek bile yapacağım ilk şey araba almak veya ev döşemek olmaz. Gerekirse işe bisiklet ile gider, öğrenci veya aile tarzı kişilerin yanında geçici süreliğine kalırım. Geçinmek için ise gündelik işlerde de çalışılır, gerçek işimizi bulana kadar. Oraya göçmen olarak giden kişi şart koşacak durumda değildir, böyle bir lüksüde yoktur ilk başlarda. Tabii bu tamamen benim düşüncelerim. Siz daha iyi bilirsiniz.

Yorum

Cogunuz ingilizce hic bilmeden geliyorsunuz, kolej mezunu,ODTU mezunlarini gordum ben ingilizcem super diye gelip agzini acamayan.Konusmayan adami kim ise alir?Isin evinden 10 mil uzakta ise ne yapcaksin? Highwayin kenarinda ilk bisikletle ciktiginda ya olursun yada toplayip akil hastahanesine atarlar.Ev dosemek derken altinizda bir yataginiz bir masaniz olmasi lazim dimi?Ben ilk evimi kiralarken 6 ay pesin vermek zorunda kalimistim.Credit Historym yoktu.4 bin kusur dolar vermeden evin anahtarini vermediler.
                              Kafanizdaki Turkiye fikirlerini atin. Baska bir dunyaya geliyorsunuz.Ben Greencartla Amerikaya yerlesmeye 2000 dolarla gelenleri de gordum. Aciyip evimize aldigimizda lavaboda popolarini yikayip birde giderken kolyemi caldilar.Tesekkur falan beklemedim ama bu tecrubeden sonrada bir daha kimseyi evime almam.Burda hemen herkesin boyle tecrubeleri var. Oyle oluncada oyle gider onda bunda kalirim hayal olur. Bir deneyin sagir ve dilsiz olarak yasamayi. Burda aynen oyle olacak cunki. Hepiniz Amerikaya gelme cabasindasiniz kaciniz sahiden ciddi ciddi ingilizce calisiyor acip bir kitap okumayi deniyor. Kaciniz acip cnnde haberleri izliyor?
                              Isleri biraz tersinden yapmak gibi bir yaklasim var milletce o yuzdende sonucta bir yigin Turk sefil oluyor.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              İşleniyor...
                              X