Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kanada mı amarika mı?

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• kanada mı amarika mı?

genelde amerikayı terchi ediyolar. neden kanada arkaplanda? ne gibi farkları var?

2 ülkenin de artıları eksileri var, özel mesaj attım bakabilirsin,

Yorum

cevap yolladım dostum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Yağmur View Post
        genelde amerikayı terchi ediyolar. neden kanada arkaplanda? ne gibi farkları var?
        Ne yöndern amerika mı kanada mı ? İltica için mi ?

Yorum

Bence Kanada.

Yorum

bu yorumu yapabilmek için kanadada ve abd yaşamak gerekir çoğu insan kulaktan dolma yazıyor, 10 günlük tatillerle 2 ülke arasında farkı anlayamayız,

benim kanadaya gitme şansım olmasına rağmen abd yi tercih ettim, kanadada yaşamak isteğim kesinlikle yok,

kimileri diyor sosyal haklar kanadada fazla, bunlar bence önemki değil, sanki t,c de öyle sosyal haklarınız varki,

huzurun olmadıktan sonra , mutlu olmadıktan sonra istersen saraylar içinde yaşa

Yorum

simdilerde Kanada tabii. Ogrencilere 2 senelik egitim sonrasi vatandaslik weriyor...

Ben America'dayim. Suan ki durumuma gelebilmek icin sunlari yasadim. Amerika' da okudum. okudum. OPT, H1....bla bla. Sansli diil misim ki green card lottary hicbir zaman yuzume gulmedi....

Alıntıdır...

Kanada, Güçlü ve güvenilir devlet politikası, düzgün şehir yapısı, yemyeşil bitki örtüsü, sıcakkanlı insanları, suç oranının yok denecek kadar düşük olması, Kaliteli eğitim sistemi, Öğrenciye ve göçmene gelecek vadeden devlet sistemi ile önerebileceğimiz yaşanılası en güzel ülkedir. Kanada Eğitim sistemi, ana okuldan üniversiteye kadar uzanan kategorilerde hem devlet okullarını hem de özel okulları kapsamaktadır. Kanada’ da Eğitim, eyaletlerin sorumluluğundadır. Bu nedenle her eyalet de eğitim sistemi farklıdır. Buna karşın Kanada’ da eğitim dünya genelinde en yüksek standarttadır. - See more at: http://alsstudy.com.tr/kanada-da-uni....uv6ffNOj.dpuf

EĞİTİM SONRASI VATANDAŞLIK HAKKI
              Kanada’ya ‘’dünya üzerindeki yaşanılası birinci ülke’’ denmesi boş yere değil!
              Kanadalılar yabancılara karşı misafirperverdirler ve farklılıklara her zaman saygı gösterirler. Eğitim kurumları yurtdışından gelen öğrencileri teşvik eder ve birçoğu uluslararası öğrenci sayısını artırmayı amaçlarlar. Kanada’ da eğitimini tamamlamış, mesleki kalifiyeye sahip olmuş, eğitimi sayesinde mükemmel bir İngilizceye sahip, Kanada kültür ve yasasını benimsemiş bir mezun olarak mezun olarak, eğitiminiz sonrası oturum başvurusu hakkı vererek ikinci bir vatandaşlığa sahip olabilir siniz! İngilizce kursu süresince öğrenciler çalışma hakkına sahip değildirler. Fakat Üniversite ya da Master eğitimlerine başladıklarında part-time yani haftada 20 saat çalışma hakkına sahip olabilmektedirler. Bu çalışma hakkı öğrencilerin kendilerine zenginlik sağlamaları için değil, mesleki alanda becerilerini geliştirebilmeleri için tanınmıştır. Öğrenciler mezuniyetleri sonrası eğitim aldıkları sene kadar full-time çalışma hakkına başvurabilir ya da ülkelerine dönebilirler. Eğer aday full-time çalışma hakkını kullanmayı tercih ederse bundan sonraki sistem, adaya vatandaşlık başvurusu yapabilme hakkını vermektedir. ALS STUDY olarak uzun yıllardır Kanada’ da birçok Üniversite ve Master Programlarına yerleştirmeler yapmaktayız. Öğrencilerimizden birçoğu bu aşamalardan geçerek Vatandaşlık başvuru sürecinde bulunmuştur. - See more at: http://alsstudy.com.tr/kanada-da-uni....uv6ffNOj.dpuf

Yorum

İkisindede yaşamış olan varsa cevap verebilir…Yada kanadada yaşan vatandaşlarmız varsa onlar söyleyebilir.. *
                Forumda cevap veremezsem lütfen bana mail atın bazen konuları takip edemiyorum.
                Teşekkür ederim
                Mailimi İsteğin Lütfen.
                Yaş 33
                Mersin
                Bekar
                Memur

Us Turist Vize
                Canada Turist Vize

http://abd-turk.com

Yorum

Kanada' da health care ve education tamamiyle ucretsiz diye biliyorum. U.S de malum..

Yorum

Ben 1970-1980 arasi bir yil yasadim Kanada'da.. kesinlikle Kanada derim.
                    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Kanadalilarin yabancilara karsi irkci bir tavirda olduklarini orada daha once 5 yil yasamis bir arkadasim soylemisti. Bir baska arkadasim da ogrenci olarak gitmisti, 3 ay dayanabilmis ve geriye donmustu, hem soguga hemde insanlarin davranislarina dayanamadim demisti.
                      ***BUYUKSU***

Yorum

Kanada'da Fransizlarin yogun oldugu yerlerde yasamak istemezdim.. Bati tarafi iyidir.. Fransiz Kanadalilar dunyanin en kaba insanlari bence.
                        Fethiye Temiz

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

Yorum

Fethiye abla peki fikrini değiştiren ne oldu? Şuan Amerikan da yaşıyorsun sonuçta.
                          Batuhan İNCE REDZOVİĆ ..

Yorum

Kanada'ya gittigimde kalma imkanim olabilseydi kalirdim.. ben Amerika'ya yillar sonra goc ettim.
                            Fethiye Temiz

Yorum

Orada Community College gitme şansınız yokmuydu? 2 sene okuyunca vatandaşlık veriyorlar diye okudum forumda sanırım.
                              Batuhan İNCE REDZOVİĆ ..

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              İşleniyor...
                              X