Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kanada'ya gitmek hangi durumlarda daha kolay?

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kanada'ya gitmek hangi durumlarda daha kolay?

Ben son sınıf bilgisayar mühendisliğinde okuyorum.Nisanlımda üniversite mezunu devlet kurumda ogretmenlık yapıyor su an.Benim ingilizcem advance seviyede,onunkide basic.6 ay icerisinde evlenip direk Kanadaya gitmek istiyoruz.Yasamımıza orada baslamak ıstıyoruz.
    Sizlerin yazdıkları bilgilerin cogunu okudum,bende daha onceden arastırmıstım.Ancak ikimizinde is bulma durumu nedir?İlk once is icin Kanadada ki firmalaramı basvurmamız gerek.Yoksa hukumet bıze ızın verınce oradamı?
    Bırde Kanadaya gıtmek Abd ve avrupaya gitmekten dahamı kolaydır?
    Bilgiler ısıgınde bana bir yol haritası cizerseniz cok minnettar kalırım.

Kanada'ya gitmek icin Kanada'dan gocmenlik vizesi almaniz lazim.. Kanada konsoloslugunun web sayfasindan bir arastirin bence once. Sanirim egitim en onemli kriterleri gocmen almak icin. Calisma izniniz olmadan is bulabileceginizi sanmiyorum.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Peki Kanadaya göçmek Abdye göçmekten dahamı kolaydır?

Yorum

Ayrıca ben computer engineer olacagım.38 meslekli kanada listesinde computer and system uzmanı istiyor.Acaba bu kriterler nelere gore belirlenecek.

Yorum

sanirim Kanada daha kolay oluyor egitimi iyi olanlar icin
          Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

GentleDoe Katılıyorum Bildiğim Kadarıyla Kanada'ya Amerika'dan Daha Kolay gidiliyor..

Kanada her sene 200 bin civarinda gocmen almakta ve Kanada'ya gocmen olarak yerlesebilmek ise gercekten kati prosedurler sonrasinda ve uzun bir zaman dilimi icinde gerceklesiyor... Ancak Kanada son yillarda artan isgucu sikintisi, hizli buyume ve ayni hizda goc alirken goc vermesi sebeplerinden dolayi onceleri belli is dallarinda cok agir sartlarla yabanci isci alimini gerceklestirirken bugun artik bunu cok daha kolay ve kisa bir sekilde ve hemen hemen her is kolu icin uygulamaya aliyor.... Bu ne demek, Kanada'ya sadece gecici isci statusunde de gelebilirsiniz demek....

Siz bir dösemeci, ütücü, marangoz, garson, kasiyer , veya bir satis elemani vb. işlerde olabilirsiniz, kendinize guveniyorsunuz ve dil probleminizi de cozebiliyorsunuz iste size imkan... Eger ki Kanada'dan bir firma sizi almak isterse bunu yabanci isci statusunde gerceklestirebilir...

Daha ayrıntılı Bilgi Almak için Sorularınızı Özelden Mesaj Atın..

Yorum

http://www.youtube.com/watch?v=hAsbrvnAKZY

Yukaridaki linkde Levent Semiramis tarafindan pazarlanan dil okulunu goreceksiniz, Levent Semiramis verdigi ilanlarda hem oku, hem calis, okul taksidi maasdan kesilecek, bir yil sonunda gocmen olmaya hak kazanacaksin gibi bir yigin vaad de bulunuyor. Buyrun link i seyredin, okul dedigi yer 30mkare bir ofis, gonderdigi kisileri nasil magdur ve ottada biraktigini kendi gozleriniz ile belgeleri ile gorun. Bu tur dolandiricilara para kaptirmayin, okulun web sitesinde hersey tamam, siniflar, ogretmenler hersey dusgun gorunuyor ama sinif diye gosterdikleri resimler bizdeki belediye kultur merkezi gibi konferans salonlari, ogretmenler ise baska okulun ogretmenleri. Kanadaya dil egitimi icin gitmek isteyen yada ugrasan insanlara bu mesaji yayin baska kisilerin bu ugurda cani yanmasin, dolandirilidiktan sonra ne oluyor gozlerinizle gorun. sizinle muhatab bile olmuyorlar, ortada birakip telefonlariniza bile cikmiyorlar. Git mahkemeye ver hakkini ara diyorlar demesi kolay, insani dov, hirpala sonra git doktora iyiles demek sizce adil birseymi. Sahtekarlar Kanada kanunlarindaki aciklardan faydalanarak sizi bilmediginiz tanimadiginiz bir ulkenin devleti ile basinizi belaya sokuyorlar, sonrasi ise husran giden yillar, paralar, bozulan saglik ve en kotusu kaybolan umutsuz bir gelecek

Yorum

Kanada'ya gitmenin turkler icin en kolay yolu su anda ogrenci olarak bir dil okulu veya kolej ve universite yoluyla vize almak en kolayidir ve uluslararasi ogrenciler icin gocmenlik prosedurleri oldukca kolaylasmisitir .Lutfen verdigim makaleyi okuyunuz
                http://beklebenikanada.blogspot.com/...gocmenlik.html
                Bu arada eger ingilizceniz cok iyi degilse ve kanada da egitim veya is deneyiminiz yoksa kanada da is bulmaniz neredeyse imkansizdir eger kanadaya gocmen olsaniz bile eger bir deneyiminiz yoksa cok zor is bulursunuz
                sorulariniz icin
                Bahadir Aslan
                Last edited by GentleDoe; 27-04-2011, 19:36.

Yorum

Ogrenci olarak farkli olabilir ama yasamak icin ABD daha iyidir, Kanada'nin tek iyi yani saglik sigorta olayi...Is bulma gibi konularda ABD daha iyidir. Bir ikincisi konu ise hava durumu, Kanada oldukca soguk bir yer, herkes orada yapamayabilir!
                  ***BUYUKSU***

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MySea View Post
                    Ogrenci olarak farkli olabilir ama yasamak icin ABD daha iyidir, Kanada'nin tek iyi yani saglik sigorta olayi...Is bulma gibi konularda ABD daha iyidir. Bir ikincisi konu ise hava durumu, Kanada oldukca soguk bir yer, herkes orada yapamayabilir!
                    1 Kanada yasamak icin super bir ulke ayrica kulturel bi ulke oldugu icin ayrim gibi selerde yapilmiyor. 2 egitimi super her konuda ve yasamda burda kolay. son olarak 3 dusundugun kadar soguk bir hava yok Kanada kuzey kutbuna bagli olabilir ama Kanadanin ayeletleri varki hepsi kuzey kutbunda degil ve gayet normal hava sartlari var kisin cok soguk olabilir ama yazlarida fazlasyla sicak. (sirf buna cevab vermek icin kaydoldum + Kanadada 6 yildir yasiyorum ve dunyadada bilindigi gibi dunyanin en iyi ulkelerinden biri.)

Yorum

.....kanadaya aile birlestirmesi programiyla gidilir,kanadaya nitelikli eleman olarak gidilir,puan sistemidir...gocmen olarak yerlesmek icin bu yollar vardir,diger yollar tehlikeli ve masraflidir.
                      GOD SAVE THE QUEEN

Yorum

28yaşındayım ve bekadarım advance seviyesinde ingilizcem ve üniversite zamannında yaptığım öğrenci değişim programı sayesinde begginer seviye italyancam var 6 yıldır tr de çalışıyorum ama artık 10yıl öncesinde de hayalim olan kanadaya gitmek istiyorum sıkıntılarımdan birisi şu gıda mühendisiyim ve kanada da bu mesleğin etkinliği ne düzeyde o konudan dolayı iş konusunda tereddütlerim var bu konuda nereden nasıl bilgi alabilrim?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                        İşleniyor...
                        X