Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kanada Vizesi ?

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Yasal is zaten bu avukat ile vizeyi donusturup, vatandasliga basvurmak da yasal bir islemmis Kanada'da.

Yorum

• Malkovich gelmeden ben de biraz araştırmıştım. Hemen hemen söylediğin gibi. Ancak buraya geldikten sonra dil yetersiz ise öncesinde hazırlık ve college lara gidiliyor. Bu süre zarfında aile de buraya getirilebiliyor (eş ve çocuk- ebeveynlerle ilgili pek bilgim yok) bu durumda öğrenciye ve gelen eşe çalışma izni veriliyor mu? öğrencilik dönemi boyunca sağlık hizmetleri ve çocukların bedelsiz okuldan faydalanması sağlanabiliyor mu pek emin değilim.
      Ancak şunu biliyorum . Okul bittikten sonra bir firmanın garantörlüğünde ancak vatandaşlığa başvurulabiliyor. ancak immagration avukatlarının sanırım bir kısmı öğrenci vizesinden başlayarak bu işleri takip edebiliyor.
      BOZUK DÜZENDE SAĞLAM ÇARK OLMAZ - PİR SULTAN ABDAL

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: bezenbilir View Post
        Malkovich gelmeden ben de biraz araştırmıştım. Hemen hemen söylediğin gibi. Ancak buraya geldikten sonra dil yetersiz ise öncesinde hazırlık ve college lara gidiliyor. Bu süre zarfında aile de buraya getirilebiliyor (eş ve çocuk- ebeveynlerle ilgili pek bilgim yok) bu durumda öğrenciye ve gelen eşe çalışma izni veriliyor mu? öğrencilik dönemi boyunca sağlık hizmetleri ve çocukların bedelsiz okuldan faydalanması sağlanabiliyor mu pek emin değilim.
        Ancak şunu biliyorum . Okul bittikten sonra bir firmanın garantörlüğünde ancak vatandaşlığa başvurulabiliyor. ancak immagration avukatlarının sanırım bir kısmı öğrenci vizesinden başlayarak bu işleri takip edebiliyor.
        Bezenbilir evet aynen boyle, o giden kadin da sifir ingilizce ve frnsizca ile gitmis, once esl sonra da fransizca ogrenmis sonrasinda college yazilmis fakat dedigin gibi calsima izni Maple Card verilene kadar yok galiba, Maple Cardverilene kadar ki harcamalari kendi maddi imkani ile karsiliyorsun, iste bu yuzden fazla basvurulan bir yol degil, daha cok maddi durumu iyi olan Cinliler yapiyormus bunu ve Montreal'e yerlesiyorlarmis.Cunku, bu dedigimiz sekilde vatandaslik alma sadece Quebec icin gecerliymis.Ontario ve ya diger eyaletlerde gecerliligi yokmus.

P.s Bu yolla Maple Card(Permanent resident card) ve sonrasinda ise vatandaslik alimi legal bir yol olup ve sadece Quebec eyaleti icin gecerliymis.

Yorum

• kanada turist vizesi ile herhangi bir okula basvurdugunuzda, okul kolayca ögrenci vizesine dönüştürüyomuş ve 6 ay sonrada ögrenci vizesine çalişma izni veriliyomuş..

Yorum

• @AhmetY, butun eyaletlerde gecerli mi bu?

Yorum

• Benim bahsettiğim bilgi Toronta da yaşayan tanıdıktan geldi.Ayrıca "Biz ve Kanada Göçmenlik Başvurusu ve Kanada Vizesi" isimli bir forum var,anladığım kadarıyla bir acentaya ait forum sitesi ama yanıtlayan elaman Kanada Hukuk öğrencisi tahminim.Sadece sorulara yanıt çok çabuk gelmiyor.Ama geçmiş soruları ve yanıtları okursanız bayağı bir bilgi edinebiliyorsunuz.Eğer göçmen olarak giriş yaparsanız,bir çok imkan olabiliyor.Ama göçmen olarak gitmezseniz belli bir süre yardımlardan faydananamayıp ücret ödüyorsunuz.Örn.sağlık için.En önemlisi ille USA ya da Avustralya diyenler,Kanada vatandaşlığından sonra diğer iki ülkeye daha kolay geçiş sağlıyorlar.Mesala ismi tam aklımda kalmadı ama K.Amerika kıtasında bulunan ülkelerin arasında da Av.Birliği gibi bir antlaşma var.Bu anlaşmaya göre Kanada vatandaşı kolaylıkla USA da çalışıp,yaşayabildiğini okudum Kanada ile ilgili yazılarda.Herkesin hakkında hayırlısı,benim için soğuk olması dışında,sosyal devlet olması bakımından USA dan çok daha iyi bir ülke.

Yorum

• evet tüm kanada icin ama vatandaslik hakkinda hic bir bilgim yok sadece turist vizesi kolayca ögrenci vizesine cevirebiliniyor...

Yorum

• Malkovich söylediğin bilgiyi eşi koreli bir akdaşıma sordum. Qeubec eyaletinde Montreal de 1 yıl fransızca ardından college ve ardından 1 yıl tam zamanlı iş bularak PR a hak kazanmış. Ancak PR başvurusu esnasında Fransızca dil yeterlilik sınavını geçmesi gerekiyormuş. Birebir bilgidir.

Yorum

• PR geldikten 3- 5 yıl tam emin değilim vatandaşlık hak ediliyor

Yorum

• 2017 yilinda Bulgaristan ve Romanya vatandaslarina vize serbestesi getirilmesi planlaniyormus.

http://news.gc.ca/web/article-en.do?nid=1145359

2017 gocmenlik icin ise ufak bir artis mevcut olacakmis, express entry de bir degisiklik olmayacakmis.

http://news.gc.ca/web/article-en.do?nid=1145379

Eksisozluk'den hassan adli yazardan alintidir

https://eksisozluk.com/entry/63820161
                      Last edited by Malkovich; 30-11-2016, 09:44. Reason: imla

Yorum

• forum.bizvekanada.com'da ki site admini olan excellans konsoloslukta calisiyor sanki, sorulan sorulara, konsolosluk calisani gibi cevap veriyor.

Yorum

• nasıl cevap yazdı.

Yorum

• Alkazar neden can plus tercih etmediğinizi sebebi özel değilse öğrenebilir miyiz? ben aldım vizeyi can plus la. ancak eşim ve çocuklarıma da almak istiyorum.

Yorum

• Bence can plusla basvuruda az evrak verdiginden ulke kosullarimizdan dolayi olumsuz sonuclanabilir.tavsiyem standart basvurudan yana.

Yorum

• Haklısınız ancak Can plus ile ABD verdi ben de sıkıntı yok demek mesajı da veriyor.
                                Gerçekten çok can sıkıcı ve aşağılayıcı bir süreç adamların ülkesini ziyarete gitmek istiyoruz
                                ve bizi hiç tanımadan kibarca "siz benim ülkemi gelip görmeye ve para harcamaya bile uygun değilsiniz" diyorlar.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                İşleniyor...
                                X